חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תביעה נגד העירייה עקב הצפה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

האם ניתן להגיש תביעת הצפה כלומר תביעה נגד עירייה עקב הצפה או נגד רשות מקומית ? למרות שמדינת ישראל אינה מרובה בגשמים רבים מידי חורף סובלים התושבים מהצפות בבית או בבית העסק שלהם. הסיבה לכך נעוצה בכך שבחלק מהערים מצב תשתיות ניקוז המים והביוב במצב רעוע.

תביעה נגד העירייה על נזקי הצפה 

על פי החוק עירייה או רשות מקומית אחראית לתקינות מערכות התשתית לניקוז מי גשמים ושפכים. על הרשות להכין את מערכות התשתית לפני כל חורף באופן שמערכת הניזוק תדע לקלוט את מי הגשמים. כמו כן, על העירייה ועל הרשות לערוך בדיקות וביקורות למערכות התשתית בעיר באופן שוטף.

על פי הפסיקה, על מנת להוכיח שלא התרשלה בטיפול בתשתית הניקוז, על העירייה להציג נתונים הצצביעים על שיקול הדעת שהפעילה, על מדיניות ושיטות עבודה מסודרות, הכוללות תיעוד פעולות שבוצעו ופעולות הפיקוח, בכפוף לאילוצי תקציב.

במקרים רבים טוענת העירייה כי כמות מי הגשמים שירדה לפני ההצפה הייתה חריגה וקיצונית ולא ניתן היה לצפות אותה. טענות אלו יש להוכיל ע"י מומחים.

תביעה נגד העירייה עקב הצפה

תביעה נגד עיריית תל אביב עקב נזקי הצפה

תביעות רבות מוגשות כנגד עיריית תל אביב עקב הצפות הנגרמות מירידת מי גשמים בשל תשתית ניקוז לקויה. אין חולק שאם עירייה או רשות מקומית התרשלה בהסדרת מערכת ניקוז תקינה ניתן להגיש כנגדה תביעה. כמובן שבטרם הגשת תביעה מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין.

האם כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות הצפה ישר לאחר ההצפה ?

על מנת להצליח בתביעה חשוב מאוד לפנות לעו"ד ישר לאחר ההצפה. הגשת תביעת הצפה בצורה טובה כרוכה בהצגת ראיות למידת אחריות העירייה והנזקים שנגרמו. אנו נכוון אתכם, נקשר אתכם עם מומחים ושמאים ונייעץ לכם אלו ראיות לאסוף ולשמור הנחוצות לתביעה.

כיצד יש להגיש תביעה נגד עירייה עקב הצפה ?

ראשית מדובר בתביעה כספית. לכן יש לבסס ולכתוב בכתב התביעה מהו הנזק שנגרם לרכוש. אומדן הנזק נעשה על-ידי שמאי רכוש. עורך הדין שייצג אתכם בתביעת ההצפה יצטרך לעבוד מול השמאי. לכן מומלץ להתקשר עם שמאי שעובד כבר עם עורך הדין ושעליו הוא ממליץ.

בכתב התביעה יש לכלול את כל הטענות שמקימות את החבות או האחריות של העירייה או של הרשות המקומית. יש לפרט האם ההצפה נגרמה עקב סתימה של קולטנים שהיו אמורים לקלוט את מי הגשמים. יש להתייחס לכמות מי הגשמים שירדה והאם מערכות הניקוז היו ערוכות לקלוט כמות זאת. לעיתים יש לתמוך את התביעה בחוות דעת מומחה אשר תבסס את רשלנות העירייה.

הבית או העסק שלי הוצף, מה לעשות ?

אם נגרמה לך הצפה בבית או בעסק עקב רשלנות של העירייה מומלץ לנקוט בפעולות הבאות:

  • לצלם את ההצפה במס' רב של תמונות.
  • אם ניתן לצלם את המפגע שגרם להצפה.
  • לצלם את הנזקים ואת הרכוש שניזוק.
  • לשמור את הרכוש הניזוק ולאחסן אותו (לא לזרוק אותו).
  • לפנות לעו"ד נזיקין. ניתן להתקשר אלינו: 03-6952017.
  • לפנות לשמאי על מנת שיגיע לבדוק את סיבת ההצפה והנזקים. גם השמאי צריך לצלם את הנזק.
  • לבדוק האם יש לכם פוליסת לביטוח מבנה ורכוש.

הצפה של עסק או הצפה של משרד – תביעה נגד העירייה

לעיתים מדובר בהצפה של עסק או בהצפה של משרד. במקרים אלו זכאי בעל העסק, המשרד או החברה לפיצוי גם עבור אובדן הרווחים שנגרמו. אובדן הרווחים מתייחס הן לתקופת ההצפה והן לתקופה שנדרשה לצורך שיקום מבנה העסק.

לכן במקרה של הצפת עסק יש לאסוף ולהכין ראיות לאובדן ההכנסות שנגרמו.

בנוסף יש לבדוק האם יש לעסק ביטוח לעסק, ביטוח אובדן רווחים.

לייעוץ עם עורך דין נזיקין וביטוח צרו קשר בטלפון 03-6952017 או למלא טופס צור קשר.

דילוג לתוכן