תביעה נגד עורך דין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שוקלים להגיש תביעה נגד עורך דין ? למשרדנו ניסיון של 20 שנה בייצוג לקוחות בתביעות רשלנות מקצועית של עו"ד. צרו עמי קשר להתייעצות 03-6952017.

מתי ניתן להגיש תביעה נגד עורך דין?

משרדנו מייצג לקוחות בתביעה נגד עורך דין. מדובר על לקוחות אשר נגרם להם נזק עקב רשלנות עורך דין בניהול משפט או בייצוג בעסקה. לא כל טעות של עורך דין מקימה עילת תביעה ללקוח. לא כל טעות מהווה רשלנות של עורכי דין. על-מנת לזכות בתביעה נגד עורך דין על הנפגע להוכיח כי עורך הדין התרשל וכי הרשלנות היא זו שגרמה להפסד במשפט או בעסקה.

אנו מייצגים לקוחות בתביעה נגד עורך דין שהתרשל בקשת רחבה של מקרים. משרדנו ייצג לקוחה בתביעת עורך דין אשר לא הזהיר אותה כי תביעתה נגד אדם אחר עלולה להתיישן. תביעה מקצועית נגד עורך דין אשר התרשל בניסוח הסכם פשרה. ניהול תיק כנגד עורך דין אשר לא דאג כי יימסרו ללקוח בטחונות מספקות. רשלנות במהלך עסקת הלוואה. הגשת תביעת עורך דין אשר הסכים שבית משפט יפסוק על דרך הפשרה ללא קבלת הסכמת הלקוח; ועוד.

הצלחות בתביעות נגד עורכי דין בהן טיפלנו:

 • פיצוי סכום של 300,000 ש"ח בגין אי בדיקה תכנונית של הנכס כראוי.
 • לקוח שתביעתו התיישנה עקב רשלנות עורך הדין קיבל פיצוי של 600,000 ש"ח.
 • לקוחות שניזוקו עקב אי עריכת צוואה קיבלו פיצוי של 800,000 ש"ח.
 • לקוחה שרכשה דירה עם בעיה תכנונית קיבלה פיצוי של 400,000 ש"ח.

תביעה נגד עורך דין – רשלנות בביצוע עסקה במקרקעין

לא ניתן להכביר מילים על חשיבות עורך הדין בעת ייצוג לקוח בעסקה במקרקעין.

במקרים רבים קיימת חובה על עורך הדין לבדוק את תיק הבניין של הנכס על מנת לוודא שקיים היתר בניה התואם את המצב בשטח. חובת הבדיקה עולה כאשר מדובר בנכסים מיוחדים כגון בתים פרטיים, דירות בקומת קרקע או אחרונה, דירות קטנות וכיוצא באלה.

ככל שאין לעורך הדין את הידע המקצועי לעשות כן עליו לדאוג לכך שאיש מקצוע יבדוק את תיק הבניין של הנכס. יצוין כי נתקלנו גם במקרים בהם לחלק מדירה רגילה לא היה היתר בנייה.

קורה שהלקוח אינו מוכן לממן את עלות שכרו של איש המקצוע לבדיקת מצב הנכס. במקרה זה על עורך הדין להחתים אותו על מסמך שהוא מודע להמלצת עורך הדין. כמו כן, יש להחתימו שהוא לוקח את מלוא האחריות על עצמו. במקרים מסוימים עם עורך הדין סבור שהעסקה מסוכנת ללקוח עליו להתפטר מייצוג.

בטרם מוגשת תביעת רשלנות מקצועית כנגד עורך הדין אשר התרשל יש לבדוק מה הנזק שנגרם ללקוח.

אנו עובדים עם מספר שמאים אשר בודקים מה היה שווי הנכס במצבו עם חריגות הבנייה בעת הרכישה ותובעים את ההפרש ביחס לסכום ששולם.

תביעה נגד עורך דין עקב טעות בניהול משפט

בכל הקשור לניהול משפט מצופה מעורך הדין להכיר את החוק והפסיקה. כן מצופה להציג את הראיות אשר עשויות להועיל ללקוח, לקיים את החלטות בית המשפט, לפעול להשגת מסמכים מהצד שכנגד ועוד.

על מנת לזכות בתביעה נגד עו"ד על התובע להוכיח כי עורך הדין התרשל. עליו גם להוכיח שהרשלנות היא זו שגרמה לנזק. משימה זו היא לא תמיד פשוטה.

קיימים מקרים שבהם קל להוכיח את הקשר הסיבתי בין הרשלנות לנזק. כך למשל שעורך הדין גרם להתיישנות התביעה. אך במקרים אחרים קיים קושי לעשות זאת (כגון אם עורך הדין לא זימן לעדות עד מסוים).

מקרים נפוצים לרשלנות עורך דין בניהול משפט הנם:

 • אי הגשת כתב תביעה או כתב הגנה במועד.
 • עורך הדין לא הגיש חוות דעת מומחה.
 • רשלנות בהצגת ראיות מהותיות.
 • מחדלים אשר גרמו למחיקת התביעה או קבלת פסק דין העדר הגנה.
 • אי זימון או חקירת עדים.
 • אי הגשת תביעה נגד כל הנתבעים הרלוונטיים.
 • עורך הדין לא מטפל בתיק.

בטרם מוגשת תביעה בגין רשלנות מקצועית עורך דין על הלקוח לנסות להקטין את נזקיו.

לכן, כאשר אנו נפגשים עם הלקוח אנו בודקים עבורו את האפשרויות העומדות בפניו. אנו מייעצים ללקוח האם ניתן להקטין את הנזקים. למשל, אם עורך הדין התרשל ולא הגיע לדיון ותביעתו של הלקוח נמחקה (ולא נדחתה). במקרה זה המלצנו לנסות לבטל את המחיקה או להגיש תביעה חדשה.

ביטוח אחריות המקצועית של עורך הדין

בניגוד לסברה המקובלת אין חובה על עורך דין לבטח עצמו. למרות זאת רוב עורכי הדין מבטחים עצמם בביטוח אחריות מקצועית. הביטוח אמור  לפצות את לקוחות עורך הדין שניזוקו עקב רשלנות שלו. אם קיים ביטוח נצרף את חברת הביטוח של עורך הדין כנתבעת נוספת. יחד עם זאת חברת הביטוח כידוע לא מתנדבת לשלם.

השתתפות העצמית של עורכי הדין נעה בסכומים של 10,000 ש"ח עד 40,000 ש"ח. לכן גם עורכי הדין הנתבעים לעיתים מעדיפים לסלק תביעות ללא הפעלת הביטוח.

למידע נוסף ראו ביטוח אחריות מקצועית של עורכי דין.

סיכויי התביעה של תביעה נגד עורך דין

מאחר ובמקרים רבים תביעה נגד עו"ד הינה מורכבות יש לבחון לעומק את נסיבות התיק ואת סיכויי התביעה שלכם.

סיכויי התביעה תלויים בפרמטרים הבאים:

 • סוג התיק שבו מדובר.
 • הרשלנות או המחדל של עורך הדין.
 • האם לולא הרשלנות היה הלקוח זוכה בתביעה.
 • האם ללקוח אשם כלשהו בתוצאה הסופית.

תביעה נגד עורך דין

עלות ייצוג תביעה נגד עורך דין

עלות הייצוג של הגשת תביעה נגד עורך דין תלויה במורכבות התיק, סכום התביעה וסיכוייה. אנו מודעים לעובדה שלעיתים ללקוח נגרמו הפסדים כפסיים שמקורם במחדלי עורך הדין שאותו הם רוצים לתבוע. אנו מתחשבים בזאת. כמו כן, אנו עובדים עם חברת השקעות משפטיות אשר מעניקות ללקוחות מימון להוצאותיהם המשפטיות. היתרון בקבלת מימון מחברת השקעות הוא שהלקוח יחזיר את סכום ההשקעה והריבית רק אם הוא יזכה בתביעה.

תלונה נגד עורך דין מגישים לשכת עורכי הדין.

במאמרים להלן ישנו מידע משפטי בנושאים הקשורים ברשלנות עורכי דין. דוגמא לכתב תביעה נגד עורך דין. תביעה נגד עורכי דין בגין רשלנות בעריכת הסכם. רשלנות כלפי צד ג'. רשלנות מקצועית של עורכי דין בעסקאות בעלות סיכון. הסכם שכר טרחה. רשלנות עורך דין התיישנות.

אם אתם חשים כי עורך הדין אשר ייצג אתכם התרשל הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולהתייעץ עמנו באשר לסיכוי התביעה.

כמו כן, ניתן להתקשר אלינו בטלפון מס' 03-6952017.

חוקים ותקנות:

פקודת הנזיקין
חוק לשכת עורכי הדין, תשכ״א–1961
כללי לשכת עורכי הדין (אתיקה מקצועית), התשמ״ו–1986

מאמרים נוספים:

רשלנות עורך דין

מהי רשלנות עורך דין ? מהי רשלנות עורך דין בבית משפט ? לא כל טעות של עורך דין מהווה רשלנות מקצועית. על מנת לזכות בתביעה עליכם להוכיח שעורך הדין נהג בניגוד לחובת הזהירות שמוטלת עליו. כלומר לא נהג כפי שעורך דין סביר היה נוהג. כמו כן, יהיה עליכם להוכיח שהרשלנות היא זו שגרמה לנזק. במאמר זה נסביר מתי בית משפט ייחס רשלנות לעו"ד וכיצד יש להגיש תביעה נגד עורך דין.

ביטוח אחריות מקצועית של עורך דין

מהו ביטוח אחריות של עורך דין ? אלו כיסויים קיימים בביטוח אחריות מקצועית ? לרוב לא ניתן לדעת האם לעורך הדין יש ביטוח אחריות מקצועית לפני הגשת התביעה. רבים לא יודעים אך אין חובה על עורך דין להיות מבוטח. מקרה הביטוח בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית של עו"ד הנו עצם הגשת התביעה נגד עורך הדין (claims made). לכן על מנת שיהיה כיסוי ביטוחי צריך שלעורך דין תהיה פוליסה תקפה ביום שבו הוא קיבל את כתב התביעה או מכתב הדרישה. עובדה זו גורמת לעיתים לבעיות בכיסוי הביטוחי כולל במקרים בהם עורך הדין החליף חברות ביטוח או אם בעבר לא היה לו ביטוח תקף. במאמר זה נסביר כיצד ניתן להגיש תביעה נגד ביטוח האחריות המקצועית ומתי חברת הביטוח תדחה את התביעה.

הסכם שכר טרחה

הסכם שכר טרחה הנו הסכם אשר אמור להסדיר את ההתקשרות בין עורך הדין ללקוח. יש לפרט מהו השירות המשפטי שיינתן, מהו שכר הטרחה שישולם ומועדיו. כמו כן, יש להסדיר מה קורה אם אחד הצדדים מבקש לסיים את ההתקשרות. חשוב מאוד שלא תאפשרו לעו"ד להתחיל את הייצוג המשפטי ללא חתימה על הסכם ברור. התייעצו אם ההסכם אינו ברור ושאלו שאלות. כמו כן שמרו אצלכם עותק של ההסכם. במאמר זה נסביר על חשיבות הסכם שכר טרחה. כמו כן, נדון מה המשמעות שאין הסכם שכר טרחה.

רשלנות בעריכת הסכם – תביעה נגד עו"ד

עריכת הסכם עבור לקוחות הוא לב העבודה המשפטית (לצד הליטיגציה). אדם נדרש לסיוע משפטי של עריכת הסכמים בצמתים מרכזיים בחייו. בעת רכישת דירה או נכס, בעת מתן או קבלת הלוואה, הסכמי עבודה ועו"ד. עורך דין שמתרשל בעריכת הסכם או בבדיקתו עלול לגרום ללקוח נזק משמעותי. במאמר נסביר מתי עו"ד ייחשב כרשלן בעריכת הסכם ? באתר מידע מקצועי רב האם ניתן להגיש תביעה נגד עורך דין עקב רשלנות עריכת הסכם. נסביר עוד האם עורך דין יכול להיות אחראי כלפי צדדים שלישיים ומה קורה כאשר עורך הדין סבור בעסקה מסוכנת.

רשלנות עורך דין התיישנות

התיישנות הנה מחסום משפטי המונע מבית משפט לדון בתביעה. למשל בתביעות ביטוח (פוליסות) ההתיישנות הנה של 3 שנים, בתביעות נזיקין וכספיות ההתיישנות הנה 7 שנים. כאשר עורך דין מקבל תיק חדש לייצוג הדבר הראשון שעליו לעשות הוא לבדוק מתי התביעה של הלקוח מתיישנת. במקרים רבים עורך הדין לא ער להתיישנות או שבטעות הוא לא שם לב שמועד ההתיישנות עומד לחלוף. במקרה זה הוא עלול לגרום ללקוח נזק עצום שכן הלקוח לא יוכל עוד להגיש את התביעה. ראו במאמר מידע נוסף לגבי מהי התיישנות. אם תביעתכם התיישנה עקב מחדל של עורך דין נסביר כיצד להגיש תביעה נגד עו"ד ומה צריך להוכיח על מנת לזכות בתביעה.

תלונה נגד עורך דין

לשכת עורכי הדין מטפלת בתלונות נגד עורכי-דין. במקרים המתאימים היא רשאית להעמיד את עורכי הדין לדין משמעתי. בית הדין המשמעתי יכול להשעות את עורך הדין או להוציאו מהלשכה לצמיתות. זהו סעד קיצוני שכן במקרה כזה מונעים מאדם את פרנסתו. לכן, בטרם את מגישים תלונה מוטב לשקול את כל השיקולים ולהתייעץ עם מומחה בעניין. במאמר אנו מסבירים כיצד להגיש תלונה נגד עורך דין ? לאן היא מוגשת וכיצד מגישים תלונה.

עורך הדין לא עונה לטלפונים

אחת מהחובות המוטלות על עורך הדין זה לעדכן אתכם באשר למתחרש בתיק שלכם. במקרים רבים עורך הדין לא עושה זאת ויתרה מכך לא משיב לפניות הלקוח. אי שיתוף הלקוח בנעשה בתיק עלול גם לגרום לנזק שכן במקרים רבים הלקוח עצמו מחזיק במידע הרלוונטי לתיק. הלקוח זכאי לקבל עדכון שוטף לגבי מצב התיק. מה לעשות אם עורך הדין לא עונה לטלפונים או לפניות שלכם ? קראו במאמר.

עורך הדין לא הגיש כתב הגנה

כתב הגנה הוא מסמך משפטי אשר מוגש בתחילת ההליך המשפטי על-ידי הנתבע. בכתב ההגנה מתייחס הנתבע לטענות התביעה. כתב הגנה אשר לא נערך בצורה טובה עלול לגרום להפסד בתיק שכן בית משפט עלול למנוע מהנתבע להציג את גרסתו. נסביר האם אפשר להגיש תביעה נגד עורך דין שלא הגיש כתב הגנה. מתי ניתן להגיש תביעת רשלנות מקצועית נגד עו"ד עקב רשלנות בניסוח כתב הגנה. קראו מה התוצאה של עורך דין שלא טען להתיישנות בכתב ההגנה.

רשלנות עורך דין בהערכת סכום התביעה

בחלק מסוגי התביעות בעת הגשת התביעה יש לנקוב בסכום התביעה. כמו כן, לפעמים יש להעריך את "גודל התיק" על מנת להחליט האם להגיש את התביעה לבית משפט שלום או לבית משפט מחוזי. אם התביעה מוגשת לבית משפט שאינו מתאים עלול לגרום ללקוח נזק כי סכום הפיצוי שייפסק לטובתכם מוגבל לסמכות בית המשפט שאליו הוגשה התביעה. אתם מוזמנים לקרוא במאמר מה קורה אם עורך הדין התרשל בהערכת סכום התביעה. נפרט מהי סמכות עניינית של בית משפט. האם ניתן להגיש תביעה נגד עורך דין שהגיש את התביעה לבית המשפט הלא נכון.

רשלנות מקצועית של עורך דין

רשלנות מקצועית של עורך דין מהווה הפרה של חובת הזהירות אשר גרמה לנזק. במאמר זה נפרט מהי רשלנות מקצועית של עורך דין. ניתן להגיש תביעת רשלנות מקצועית נגד עורך הדין אם הוא גרם לנזק. במקרים המתאמים אפשר לתבוע החזר של שכר טרחה ששולם. עדיף כמובן לנסות למנוע את הרשלות ובמאמר זה נסביר גם כיצד ניתן לנסות למנוע את הרשלנות.

ייצוג עורכי דין נתבעים בתביעה נגד עו"ד

ייצוג עורכי נתבעים מחייבת אחריות גדולה. אם מדובר בתביעה נגד עורך דין גדולה כספיות מוטל לחץ כבד על עורך הדין. אם הוא מבוטח בביטוח אחריות מקצועית וחברת הביטוח דחתה את תביעתו צריך להתמודד גם עם חברת הביטוח. לעיתים מדובר בתיקים מורכבים אשר מחייבים התמחות בתחום עיסוקו הספציפי של עורך הדין שנתבע. לכן, על עורך הדין לשכור את השירותים של משרד מומחה בתחום ושעליו הוא יכול לסמוך.

רשלנות עורך דין בהסכם פשרה

סעיף 79 א'  לחוק בית המשפט הוא סעיף בחוק ששופטים אוהבים לעשות בו שימוש. הסעיף מאפשרים לשופטים (בהסכמת הצדדים) לתת פסק דין בתיק על דרך הפשרה. השופטים אוהבים את הסעיף כי מהו מקצר תהליכים וחוסך זמן שיפוטי. קיימים יתרונות להליך זה אך יש לזכור שמדובר בהליך מסוכן שכן הוא מאפשר למעשה לשופט להחליט כראות עיניו ולא ניתן להגיש ערעור על החלטה על-פי סעיף זה. במאמר נסביר על סעיף זה ומה הם החובות המוטלות על עורך דין בקשר להסכמי פשרה.

שכר טרחה בתביעה נגד עורך דין

הגעתם למצב שעליכם להגיש תביעה נגד עו"ד. חשוב שתערכו לפני ותדעו איזה שכר טרחה תידרשו לשלם לצורך הגשת תביעה נגד עורך דין. כמו כן, חשוב שתדעו אלו הוצאות צפויות לכם. קראו גם כיצד ניתן לקבל מימון עבור ההוצאות המשפטיות שלכם.

דילוג לתוכן