שאלות ותשובות

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

בעמוד זה ריכזנו שאלות ותשובות של גולשים. בעבר ניהלנו פורום שאלות ותשובות באתר ונצברו שאלות ותשובות של גולשים במקרים אשר נותים לחזור על עצמם. קיבלנו החלטה להפסיק את פעילות הפורום באתר אבל לשמור שאלות ותשובות שיכולות לתת ערך לגולשים ולקוחות המשרד. אנו מקווים שהשאלות והתשובות יסייעו לכם ולכל שאלה, הבהרה או ייעוץ נוסף הינכם מוזמנים ליצור קשר עם עורך דין יואב רונקין כאן באמצעות הטופס.

 

שאלה בנושא רשלנות מקצועית – התיישנות

עורך הדין שלי התרשל ולא הגיש את התביעה בזמן. נאמר לי כעת שהתביעה נגד חברת הביטוח של הרכב התיישנה. אם אתבע את עורך הדין שהתרשל איך יקבעו איזה פיצוי מגיע לי בעקבות הפציעות בתאונה ?

תשובה:

על מנת לקבל את הפיצוי שמגיע לך תצטרך להוכיח שעורך הדין התרשל וכן  מה הנזק שנגרם לך עקב התיישנות התביעה. כלומר תצטרך להוכיח שהעיכוב בהגשת התביעה נגרם עקב רשלנות של עורך הדין. כמו כן, תצטרך להוכיח איזה פיצוי היית מקבל מחברת הביטוח לו התביעה הייתה מוגשת בזמן. על מנת להוכיח את זה תצטרך להגיש חוות דעת של מומחים רפואיים בתחומים הקשורים לפגיעות שלך ולנהל לכאורה את המשפט שהיית מנהל מול חברות הביטוח. אתה מוזמן לפנות למשרדנו לקבל ייעוץ מקצועי.
עו"ד יואב רונקין.

 

תביעת סיעוד

רציתי לדעת לאיזה בית משפט מגישים תביעה נגד חברת ביטוח לגבי תביעת סיעוד שנדחתה בגלל סייג של תאונת דרכים…? תודה, יסמין.

תשובה: תביעת ביטוח סיעוד מוגשת לבית משפט השלום.

 

אובדן כושר עבודה

חברת הביטוח מסרבת לשלם את הפיצוי בטענה שלא גיליתי מחלה שהצטרפתי לביטוח. האם יש מה לעשות ?

תשובה:

על מנת לתת מענה לשאלתך עלי לקבל פרטים נוספים כגון כמה זמן חלף מיום שהצטרפת לביטוח, האם אי יכולתך לעבוד קשורה למחלה אשר נטען שלא גילית ועוד. כעקרון במצבים מסוג אלו יש הרבה טענות שנטען לטעון כנגד חברת הביטוח. אתה מוזמן לפנות אלי.

 

אובדן כושר עבודה

אני מקבל קצבת נכות חודשית מחברת ביטוח פרטית
אופי הביטוח הוא ביטוח קולקטיב
מקבל קצבה כבר מעל ל 5 שנים
נכון להיום עדין לא חזרתי לעבודה אופי העבודה שעסקתי דורש ישיבה ממושכת ועבודה עם כספים
וכתוצאה משימוש בסוג התרופות שאני נוטל אין באפשרותי לחזור בנוסף לבעיה הרפואית שבגללה אני מקבל קצבת נכות

שאלתי היא כזו במידה ונקראת בדרכי אפשרות להעביר להשתתף כנציגה של חברה בהרצאה\סדנא של עד שעה בתחום המחלה שכגלה אני סובל
ולקבל תמורה כגון שכר\הוצאות\נסיעות\אשל
מה יהיה הסטטוס שלי מול חברת הביטוח בנושא הקצבה החודשית?

תשובה: בפוליסה נקבע שקבלת תגמולי ביטוח אובדן כושר עבודה מותנים באי קבלת שכר ממקור אחר. יחד עם זאת קיימות פוליסות בהן מתאפשר למבוטח לעבוד באופן חלקי וחברת הביטוח תשלים את היתרה. לכן, יש לבדוק בפוליסה.

 

תשלום קצבה על מצב קודם

לפני כשנתיים הפסקתי לעבוד עקב צירוף של מספר בעיות רפואיות. אחת מהן היתה החמרה של מצב קודם לפני שהצטרפתי לקרן הפנסיה (לא הסתיימה תקופת האכשרה של 5 שנים לפי התקנון) ואחת חדשה. ביטוח לאומי קבל 100% אבדן כושר. קרן הפנסיה שילמה לי קצבה מלאה במשך כשנה. לאחר שנה הפסיקו לשלם על אחת הבעיות בטענה שהיתה מצב קודם והורידו את הקצבה לחצי. הייתי ביעוץ אצל מספר עו"ד. מספר עורכי דין שגובים שכר באחוזים מהקצבה שתתקבל אמרו לי שכנראה לא יהיה ניתן לערער על קביעה דו כיוון שמדובר בתקנון של קרן הפנסיה וזה עיניין משפטי ולא רפואי. לעומת זאת היה עו"ד אחד שאמר שלדעתו יש סיכוי גדול לנצח בתביעה כזו אך הוא רוצה תשלום גבוה מאוד מראש ולא באחוזים מן הקצבה. אני מצד אחד אני מכירה כמה לקוחות שייצג אותן בהצלחה גם במקרים מורכבים. מצד שני העובדה שהוא היחיד שאמר שניתן לערער על סעיף בתקנון בעוד הוא היחיד שרוצה תשלום מראש העלה אצלי מעט פקפוק בקשר לתקפות האסטרטגיה שלו, אם קיימת. אני מאוד מתלבטת מה לעשות בנידון. האם לדעתך אכן יש משהו בדבר וישנה אפשרות לערער על סעיף כזה בקנון הקרן ויש היגיון בתשלום גבוה מראש במצב כזה או שזה לא אפשרי ושכנראה הוא מתעקש על תשלום מראש כי יודע שאין סיכוי לזכות בתביעה כזו?

תשובה: ראשית העבודה שעורך הדין מבקש לקבל חלק מהתשלום אינה אומרת שהוא אינו מאמין בתיק. לגופו של עניין, על החלטת הוועדה שהמצב הרפואי קשור למצב רפואי קודם ניתן לערער בפני וועדה נוספת, ולאחר מכן בפני בית הדין.

 

העורך דין שלי רוצה ממני פעמיים שכר טרחה

מדובר בפשרה שהושגה על ביטוח אובדן כושר עבודה, העורך דין החתים אותי על מסמך שבו סעיף לא מובן והוא בחוצפתו בנה את כל הסכם הפשרה בצורה כזאת שמאפשרת לו לגבות ממני פעמיים שכט, פעם אחת סכום של 90.000 ש״ח ועוד פעם מהסכום שנשאר אחרי שלקח את ה 90.000 ש״ח, רוצה עוד 90.000 אלף שח בטענה שזה לא ענייני שהביטוח שילם לו כבר את שכט מהכסף שמגיע לי! האם הדבר הזה חוקי ואפשרי? 40 אחוז שכט? כשסיכמנו מראש רק על 20 אחוז? תודה מראש.

תשובה: על-פניו נראה שהפעולה אינה חוקית. כמובן שצריך לעיין בהסכם שכר הטרחה.

 

הפלה כתוצאה מנפילה

שלום רב
לפני כחודש נפלתי במסגרת העבודה, החלקתי ונפלתי על הגב התחתון והרגל.
נגשתי לטיפול במוקד מכבי. האורטופד ביקש ממני לעשות צילום לגב אך סירבתי מאחר והייתי בחודש הראשון להריוני. נשלחתי הביתה לנח המקום הכחיל והכאבים העזים המשיכו.
לאחר יומיים החלו הפרשות חומות מהנרתיק, לא ייחסתי לכך חשיבות בגלל הכאבים בגב אשר הסיחו את דעתי.
שלושה ימים לאחר ההפרשות החל דימום מסיבי, לאחר בדיקות עי רופא הנשים הופנתי למיון מאחר וההריון הפסיק להתפתח כנראה בגין הנפילה.
הכאב הנפשי הוא עצום בעיקר לאור העובדה כי אנו מנסים קרוב לשנתיים להיקלט.
הרופאים הינם יודעים בוודאות מדוע הפלתי, יחד עם זאת טוענים כי יתכן וההפלה נגרמה כתוצאה ישירה מנפילתי.
מה עליי לעשות?
כיצד עליי לפעול מכאן?

תשובה: אני משתתף בצערך. על -מנת להמליץ לך האם ניתן להגיש תביעה עקב התאונה אני צריך פרטים נוספים. כעקרון ניתן להגיש תביעה על תאונת עבודה לביטוח הלאומי. ככל שההחלקה נגרמה עקב רשלנות של המעסיק ניתן לתבוע גם אותו. תצטרכי להוכיח עם חוות דעת של מומחה רפואי שההפלה קשורה לתאונה.

 

תאונת דרכים כתאונת עבודה

במהלך הפסקת צהריים שאושרה בידי המעסיק נסעתי לסידורים פרטיים ונפגעתי בתאונת דרכים.
האם מדובר בתאונת עבודה

תשובה: אם מדובר על סידורים אישיים שלא קשורים לעבודה או שלא מדובר בהפסקה לארוחת צהרים בדרך כלל אין מדובר בתאונת עבודה.

 

תאונה בתוך הבית

שלום, גרתי בדירה שכורה ולפני שבועיים הייתה לי תאונה בתוך הבית, נפלתי דרך חלון זכוכית שמותקן על דלת ישנה במטבח. (נשענתי על הדלת והחלון נשבר) למזלי שותף שגר איתי היה בבית והתקשר לאמבולנס. זה נגמר ב20+ תפרים (גם פנימיים) ורשמו לי חופשת מחלה לחודש וחצי. הבעיה שאני לא עובדת במקום מסודר ואני גם לא יכולה להתחיל לעבוד כי קשה לי להזיז את הידיים. חזרתי לגור עם ההורים ויצאתי מהדירה (הבעל דירה הרשה לי לצאת לפני סיום החוזה מוקדם יותר כנראה מחשש לתביעה) כשיצאתי הייתי על משככי כאבים קשים וחתמתי על מסמך שכתוב בכתב יד שאין לי תביעות עתידיות כלפי בעל הדירה. האם אני יכולה לתבוע את חברת הביטוח שלו? אם יש לו כזאת. אני לא רוצה להזיק לבן אדם ולתבוע אותו (גם לא יודעת אם זה אפשרי) האם אפשר להשיג כסף מהתאונה הזאת דרך ביטוח או מקום אחר? אני לא יכולה לעבוד והפציעה הזאת פגעה בי מאוד בשלב קריטי בחיים שהייתי בין עבודות. תודה רבה

תשובה: תביעה עקב תאונה
את זכאית לפיצוי מביטוח לאומי עקב התאונה עבור הפסד 90 ימי עבודה. פני בהקדם האפשרי לביטוח לאומי ומלאי טפסים. את הטפסים יש להגיש לא מאוחר מ-90 ימים לאחר התאונה! לגבי תביעה נגד בעל בדירה וחברת הביטוח שלו את מוזמנת ליצור עמנו קשר וננסה לסייע לך.

 

ביטוח חיים למשכנתא

אבקש את עזרתך, הוריי לקחו משכנתא לרכישת ביתם, מאחר ואבי קבל קצבה מביטוח לאומי עקב נכות ולא היו לו תלושי שכר, רק אמא שלי עשתה ביטוח חיים למשכנתא. לצערנו הרב אבי נפטר, ולא היה לו ביטוח חיים בכלל. מבקשת לדעת האם הביטוח חיים למשכנתא של אמא צריך לשלם את המשכנתא שנשארה ?
הרי שניהם חתומים על המשכנתא ואבא היה המוטב במקרה והיה קורה משהו לאמא, וכרגע המצב הפוך !
אודה מאוד על תשובתכם.

תשובה: תביעת ביטוח משכנתא
אני משתתף בצערכם.
באופן עקרוני אם הוריך לא הוטעו לחשוב שאביך מבוטח אני לא רואה עילת תביעה כנגד הבנק או כנגד חברת הביטוח.

 

תשלומי בטוח סיעודי דקלה 3 או 6 שנים

קשישה סיעודית בת 88 (בבית עם עובדת זרה) שילמה כ- 20 שנה או יותר את כל מה שדרשו ממנה עבור בטוח סיעודי של ה"כללית" . לפני חודשיים, חברת דקלה הפסיקה לשלם את הקצבה הסיעודית בטענה שנסתיימה הזכאות לאחר שהסתיימו 3 שנים של קבלת קצבה מ 4/2012 . ידוע לי שהקצבה אמורה להשתלם ל 5 או 6 שנים . בטלפון אמר לי נציג דקלה שהבטוח שלה קבוצתי והיה ל 3 שנים , וההוראות השתנו ל 6 שנים רק לפני שנה שנתיים (תוך שקיבלה קיצבה), אך לה זה לא מגיע , כי מה שקובע זה יום הגשת התביעה . התביעה הוגשה ב 5/2012 .
היא ניצולת שואה וחולת סרטן, לגמרי סיעודית ונזקקת לעזרה . איך יתכן שתקבל פחות מקשישים שהצטרפו אחריה ? מהם זכויותיה? מה עליה לעשות ולמי צריך לפנות בענין זה?

תשובה: צריך לבדוק את הפוליסה שיש למבוטחת.
למיטב ידיעתי ב 07/2010 הוארכה תקופת הפוליסה ולא בשנת 2012. יתכן שחברת הביטוח טוענת שב 2010 הייתה המבוטחת סיעודית. צריך לבדוק את הטענות את המסמכים הרפואיים. אתם מוזמנים לפנות למשרדנו ונסייע.

דילוג לתוכן