עורך דין תאונות עבודה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

יואב רונקין, עורך דין תאונות עבודה, מייצג נפגעים רבים בתאונות עבודה אשר זכו בפיצויים בסכומים ניכרים. הניסיון הרב שצברנו במשך השנים מסייע לנו להשיג לנפגע את הפיצוי המרבי. אנו מלווים את לקוחותינו לממש את זכויותיהם בתביעה כנגד המעסיק. כמו כן מייצגים בתביעות כנגד ביטוח לאומי וחברות הביטוח.

עובדים רבים אינם מודעים לזכויות המגיעות להן ממעבידם ומהמוסד לביטוח לאומי. לעתים פגיעת העובד בתאונה הינה כה קשה אשר יש בה בכדי לגדוע את מקור פרנסת העובד. אם נפגעתם בתאונת עבודה פנו אלינו מיד לאחר התאונה.

כאשר עובד נפגע בתאונת עבודה לרוב הוא זכאי לקבל פיצויים ממספר מקורות. פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי, מהמעביד ומחברות הביטוח. לעתים יש לעובד מס' פוליסות ביטוח אשר מקנות פיצויים כגון פוליסת אבדן כושר עבודה ופוליסת תאונות אישיות.

מדוע יש לפנות לעורך דין תאונות עבודה?

עורך דין לתאונות עבודה יכול לסייע לעובד לקבל פיצויים מקסימאליים. לעיתים פנייה למשרד העבודה לחקירת התאונה יכולה לסייע לתביעה. קיימים חוקים ותקנות המיוחדים לתחום בטיחות בעבודה שעורך הדין מכיר. כמו כן, יש חשיבות לייצוג הנפגע גם בביטוח הלאומי.

מתי עובד זכאי לקבל פיצוי מהמעביד?

לא כל תאונה במהלך העבודה מקנה לעובד זכות לקבל פיצויים מהמעביד. על-מנת שתקום זכות לפיצויים על העובד להוכיח שהמעביד התרשל ולא סיפק לעובד סביבת עבודה בטוחה. יצוין כי מאחר ומאזן הכוחות בין העובד לבין המעביד אינו שווה, בתי המשפט נוהגים להטיל אחריות רחבה על המעביד.

לשם הדוגמה, קיימת עילת תביעה נגד מעביד בגין רשלנות במקרים הבאים:

  • העובד נפגע עקב סביבת עבודה לא בטוחה. למשל נפילה מפיגום שבור, נפילה בעת עבודה בגובה, פגיעה מציוד כבד שנפל.
  • כלי עבודה שאינם בטיחותיים. כלי עבודה שאינם מגודרים כראוי.
  • המעביד לא סיפק לעובד הדרכה כיצד לבצע את העבודה בצורה בטוחה.
  • פגיעה בעת הרמת משא כבד. אי הקפדה על הוראות בטיחות בעבודה בחומרים מסוכנים וכיוצ"ב.
  • המעביד לא פיקח שהעובד מקיים את הוראות הבטיחות.

 

אם נפגעתם בתאונת עבודה, במקביל לפנייה לעורך דין תאונות עבודה, מומלץ לבצע את הפעולות כדלקמן:

  • לצלם את המפגע ואת סביבת העבודה (ולשמור את הצילום המקורי).
  • לרשום את פרטי העדים לתאונה. כולל שם, כתובת, טלפון, ואם ניתן מספר תעודת זהות.
  • להודיע למעביד מיד על התאונה באופן שניתן לתיעוד.
  • לפנות מיד לקבלת טיפול רפואי ולפרט באופן מדויק כיצד אירעה התאונה. בתי המשפט מייחסים חשיבות לתיעוד במסמכים הרפואיים.

 

תאונת עבודה בביטוח הלאומי

בתביעה נגד ביטוח לאומי עקב תאונת עבודה אין צורך להוכיח כי המעביד התרשל. אולם, יש להוכיח כי העובד נפגע עקב העבודה. אם מדובר על תאונת דרכים שאירעה במהלך העבודה (או בדרך לעבודה ומהעבודה לבית) תוכר בביטוח הלאומי. תאונה ממפגע חיצוני במהלך העבודה כגון נפילה במדרגות, פגיעה מכלי עבודה וכיו"ב יוכרו ע"י ביטוח לאומי.

המחלוקת מול ביטוח לאומי מתעוררת כאשר הקשר בין הפגיעה לתנאי העבודה אינו ברור. כך במקרים של אירוע מוחי או התקף לב בשל כעס או התרגזות במהלך העבודה. במקרים רבים ביטוח לאומי לא יכיר בתאונה ויהיה על העובד להגיש תביעה בבית הדין לעבודה. למידע נוסף לגבי תביעות מול ביטוח לאומי ראו עורך דין ביטוח לאומי.

אם נפגעתם תאונת עבודה, אל תהססו וצרו עמנו קשר עוד היום 03-6952017.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם

דילוג לתוכן