עורך דין תאונות דרכים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עורך דין תאונות דרכים מומלץ – משרד עו"ד יואב רונקין

ניהול תביעה בגין נזקי גוף עקב תאונת דרכים דורש מומחיות של עורך דין תאונות דרכים. בתאונת דרכים האחריות הינה מוחלטת (אין חשיבות לשאלה מי אשם בתאונה). לכן, ההתדיינות מול חברת הביטוח מתרכזת בהוכחת הנזקים וההפסדים אשר נגרמו וייגרמו לנפגע בעתיד.

מהצלחות המשרד:

  • בית משפט פסק למרשנו שסבל מנכות של 35% פיצוי בסכום של כ- 1,369,000 ש"ח – ראו פסק הדין.
  • הצעת פשרה בסכום של 260,000 ש"ח לנפגעת עם 10% נכות.
  • פשרה בסך של 120,000 ש"ח לנפגע עם 5% נכות.

 

ככל שיעלה בידכם להציג את הנסיבות המיוחדות שלכם יפסוק לכם בית המשפט פיצוי גבוה יותר. לאור זאת מומלץ להיות מיוצג על-ידי עורך דין תאונת דרכים. משרדנו אף מטפל בתביעות של תאונות אופנוע אשר במקרים רבים הנן קשות יותר וגורמות לנכויות גבוהות.

במאמרים להלן, מידע משפטי אשר רלוונטי לנפגעי תאונות דרכים ותאונת אופנוע.

עורך דין תאונות דרכים

במסגרת המאמרים אנו משיבים, בין היתר, לשאלות כדלקמן:

מהי תאונת דרכים ?

על-פניו התשובה לשאלה זו נראית ברורה. תאונת דרכים הינה תאונה בה מעורב כלי רכב. במציאות התשובה הרבה יותר מסובכת שכן לעיתים תהיה מחלוקת האם תאונה כלשהי נחשבת כתאונת דרכים.

כך למשל האם תאונה בעת ירדתם מכלי רכב הנה תאונת דרכים? האם תאונה בעת שנסעתם במלגזה הנה תאונת דרכים? האם פגיעה ממנוף של משאית מהווה תאונת דרכים? הימנעו מטעויות אשר עלולות לגרום לדחיית התביעה. מומלץ להתייעץ עמנו מיד לאחר התאונה. ראו מידע נוסף במאמר – מהי תאונת דרכים.

כיצד מתנהלת תביעת תאונת דרכים על-ידי עורך דין תאונות דרכים ?

עורך דין לתאונות דרכים מכיר את הפרוצדורות הקשורות בניהול תביעת תאונות דרכים. לעתים אנו יכולים להעריך את סכום הפיצויים המשוער בתחילת התיק. בעת שנגיש תביעה לבית המשפט נבקש מבית המשפט שימנה מומחים רפואיים בתחומים הקשורים לפגיעות הנפגע.

לאחר שהמומחה יגיש את חוות דעתו נעריך את הפיצוי שמגיע לכם. הפיצוי מבוסס על-פי חומרת הפציעה. כמו מאפיינים יחודיים משפיעים על גובה הפיצוי. בחישוב הפיצויים מתייחסים לגיל הנפגע, שיעור השתכרותכם לפני ואחרי התאונה. כמו כן יש לבחון האם מדובר בתאונת עבודה, מה שיעור הנכות שנקבע ועוד. במאמר אופן ניהול תביעת תאונת דרכים אנו מסבירים כיצד מתנהלת התביעה ואיך מחשבים את הפיצויים.

נפגעתי בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. את מי אני תובע ?

נפגע תאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה זכאי לתבוע הן את ביטוח החובה והן את המוסד לביטוח לאומי. הנפגע אינו מקבל פיצוי כפול ומומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים ונסביר לכם כיצד ניתן לקבל את הפיצוי המרבי במקרה כזה. כמו כן, נסביר לך כיצד להתנהל מול הגורמים השונים. כעורכי דין שמבינים בהליכי הביטוח הלאומי נסייע לכם בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. למידע נוסף הנכם מוזמנים לעיין במאמר תאונת דרכים בדרך לעבודה.

נפגעת בתאונת דרכים ע"י רכב שלא היה לו ביטוח חובה. מה עושים ?

קיימים מקרים בהם אדם נפגע בתאונת דרכים כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה. מקרה מסוג זה יכול להתרחש עקב תאונת פגע וברח, כאשר לנהג הפוגע אין ביטוח. כאשר נהג הרכב אינו מודע לכך שלרכב בו הוא נוהג אין ביטוח (כמו במקרה של נהיגה ברכב של מעסיק או של חבר). במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד קרנית, תאגיד אשר הוקם לצורך פיצויי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח. למידע נוסף קראו את המאמר –תביעה נגד קרנית.

מתי תתיישן תביעה של נפגע תאונת דרכים ?

תביעת נזקי גוף מתיישנת תוך 7 שנים מים התאונה. למידע נוסף קראו את המאמר התיישנות תביעת תאונת דרכים.

בית המשפט פסק לי פיצוי נמוך מידי. האם ניתן להגיש ערעור ע"י עורך דין תאונות דרכים ?

ניתן להגיש ערעור בזכות על פסק הדין הראשון שניתן. אולם יש לדעת כי, על-פי רוב, בית המשפט של הערעור לא יתערב בקביעותיו העובדתיות של בית המשפט שנתן את פסק הדין. בית משפט ישנה את הפיצוי שנפסק רק אם נפלו טעויות קיצוניות בפסק הדין. על-כן, חשוב לקבל ייצוג מקצועי מעורך דין לתאונות דרכים מתחילת הדרך. למידע נוסף: ערעור תאונות דרכים.

איבדתי את מקום עבודתי עקב התאונה כיצד אני אתקיים במשך הזמן בו מנוהל המשפט ?

אם עקב תאונת הדרכים נגדע מקור הכנסתכם (אף אם באופן זמני) אתם רשאים לקבל פיצוי תכוף. פיצוי זה הנו על חשבון התשלום הסופי. תחילה נפנה בדרישה לתשלום תכוף לחברת הביטוח. אם היא תסרב נגיש בקשה לבית המשפט. הסדר זה מיוחד לנפגעי תאונות דרכים.

למשל לאחרונה השגנו מקרנית תשלום תכוף של 20,000 ש"ח עבור לקוח שנפגע מרכב חסר ביטוח. כמובן שסכום זה יקוזז מהפיצוי הסופי.

התדיינות משפטית עלולה להמשך זמן רב. לכן אמור הפיצוי התכוף לסייע לנפגע להתמודד עם התקופה הקשה בה כאמור הוא אינו מסוגל להתפרנס למחייתו. הגשת בקשה לקבלת תשלום תכוף מומלץ להגיש עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.

האם תאונות אופנוע דורשת מומחיות על-ידי עורך דין תאונת דרכים ?

במקרים רבים תאונת אופנוע גורמת לנהג או לנוסע נזקי גוף קשים יותר. בהקשר לכך קיימת חשיבות שעורך הדין לתאונות אופנוע המטפל בתביעה יידע לבקש מינוי של מומחים רפואיים בכל תתי התחומים הרלוונטיים לפגיעת התובע. ככל שנקבע אחוז נכות גבוה יותר כך גם הפיצוי שייפסק לתובע. לכן, חשוב למצות את מלוא הזכויות ולשאוף לקבל את הנכות המקסימלית.

 

תאונה עם אופניים חשמליים. את מי תובעים ?

בית משפט העליון פסק שאופניים חשמליים אינם נחשבים כרכב מנועי על-פי החוק. על כן, במקרה של תאונת דרכים שמעורבת בה אופניים חשמליים המשמעויות הנם כדלקמן:

  • הולך רגל שנפגע ע"י אופניים חשמליים יכול לתבוע רק את רוכב האופניים והוא יצטרך להוכיח שהרוכב התרשל ואחראי לתאונה.
  • נהג אופניים חשמליים שנפגע מרכב אחר יכול לתבוע ולקבל פיצוי מחברת הביטוח של הרכב המעורב. אין צורך להוכיח מי אחראי לתאונה. במקרים מסוימים ניתן לקבל פיצוי מביטוח לאומי ומביטוח פרטי אם יש.
  • נהג אופניים חשמליים שנפגע מרכב חסר ביטוח יכול לתבוע את קרנית.

תביעות תאונות דרכים

 

 

משרד עורכי דין יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים מומלץ.

אם נפגעתם בתאונת דרכים ע"י רכב, תאונת אופנוע או כהולך רגל אתם זכאים לקבל פיצויים מחברת הביטוח.

פנו אלינו עוד היום ונסייע לכם לקבל פיצוי מקסימלי בתביעת ביטוח חובה.

לקבלת סיוע משפטי ניתן להתקשר לטלפון 03-6952017, או למלא טופס צור קשר.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם.

 

מאמרים בנושא תביעות תאונות דרכים:

אישור משטרה על תאונת דרכים

לאחר שמתרחשת תאונת דרכים שבה יש נזקי גוף יש להוציא אישור ממשטרת ישראל על התאונה. לאן וכיצד פונים על מנת לקבל אישור של המשטרה על תאונת דרכים ?

התיישנות תביעת תאונת דרכים

מאמר זה עוסק בהתיישנות תביעת תאונת דרכים בגין נזקי הגוף. למידע באשר להתיישנות תביעות ביטוח רגילות ראה: התיישנות תביעות ביטוח.

תאונת דרכים בדרך לעבודה

אם נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה, בזמן העבודה או בדרך מהעבודה לביתו אתם זכאים לפיצוי. אתם זכאים לפיצוי הן מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה והן מהמוסד לביטוח לאומי.

נהיגה ללא רשיון וזכויות ידועה בציבור

ביום 26.06.2012, ניתן פסק דין בבית המשפט העליון, אשר עוסק במספר סוגיות הרלוונטיות לנפגעי תאונות דרכים ולעורכי דין לתאונות דרכים.

שכר טרחת עורך דין תאונת דרכים

נפגעי תאונות דרכים רבים אינם מודעים לזכויותיהם כולל כלפי עורך הדין אשר מייצג אותם.  במקרה של תביעת נזקי גוף עקב תאונת דרכים עורך הדין מוגבל בשכר הטרחה אשר הנו רשאי לגבות מהלקוח.

עורך דין תאונות דרכים – פגיעה ממנוף משאית

עובד נפגע ממנוף של משאית – את מי יכול העובד לתבוע והאם מדובר בתאונת דרכים ?
נניח שעובד עומד על ארגז של משאית ובאמצעות מנוף המשאית הוא מרים משא כבד, לפתע המשא מתנתק והעובד נפגע.

ערעור תאונות דרכים

רובנו למדנו בשיעורי האזרחות על זכות הערעור. בהינתן פסק דין, עומד לרשות הצדדים פרק זמן של כחודשיים על מנת להגיש ערעור. אולם, בניגוד לתפיסה הרווחת, ערעור איננו משפט חדש, אלא ביקורת של ערכאה גבוהה יותר על החלטת בית המשפט הנמוך. לכן בית המשפט הדן בערעור לא יתערב בדרך כלל בממצאים עובדתיים של הערכאה הקודמת. בית משפט עשוי להתערב אם יש משהו חריג בקביעה העובדתית של אותה ערכאה.

סתירת הנכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי

במקרים של תאונות דרכים, עשויה להיקבע לאדם אשר נפגע בתאונה נכות ע"י ביטוח לאומי. אחוזי הנכות הנקבעים על ידי ביטוח לאומי ניתנים לסתירה. מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתאונות דרכים, כדי להגיש בקשה לסתירת נכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי.

מומחה רפואי בתביעות תאונות דרכים

קיימות פגיעות אשר הינן אופייניות לתאונות דרכים ועל עורך דין המתמחה בתאונות דרכים להכירן. הכרה של אותן פגיעות, חומרתן ואופן הטיפול בהם עשוי לסייע לעורך דין תאונת דרכים להשיג לנפגע את הפיצוי המירבי, ונסביר מדוע.

תביעה נגד קרנית, תאונה ללא ביטוח

את מי נתבע כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה, תאונת פגע וברח, באלו נסיבות ניתן לתבוע את "קרנית". התייעצו עם עורך דין תאונת דרכים.

אופן ניהול תביעת תאונת דרכים וחישוב הפיצויים ע"י עו"ד תאונת דרכים

בתביעות נזיקין אחרות בעת הגשת תביעה אנו מצרפים חוות דעת רפואית בדבר הנכות אשר נותרה לתובע. בתביעה עקב תאונת דרכים לא ניתן לצרף חוות דעת.

מהי תאונת דרכים? כנגד מי מגישים תביעה?

נסביר אלו תאונות נחשבות כתאונת דרכים. כמו כן, נסביר נגד מי מגישים את התביעה.

תאונת דרכים אופנוע

מה עושים במקרה של תאונת דרכים אופנוע ? האם ניתן לקבל פיצוי במקרה של תאונת דרכים אופנוע ללא ביטוח ? נסביר כיצד מחושב הפיצוי, פוליסת אופנוע עם השתתפות עצמית. בנוסף, נסביר מה לעשות לאחר התאונה.

עורך דין תאונת אופנוע

עורך דין תאונת אופנוע יכול לסייע לכם לקבל פיצוי גבוה. ניהול תביעה בבית משפט של תאונת דרכים אינו דומה לניהול תביעה אזרחית. קיימות בחוק תקנות והסדרים המיוחדים לנפגעי תאונות דרכים. פנו אלינו וקבלו ייעוץ מעורך דין תאונת דרכים מומלץ.

תאונת דרכים קשה – ייצוג על-ידי עורך דין תאונות דרכים

ניהול תביעה של נפגע תאונות דרכים קשה יש להפקיד בידי עורך דין שמתמחה בתחום. נתקלנו בעורכי דין שגרמו ללקוחותיהם נזקים עקב ייצוג כושל. כאשר הלקוח פונה למשרדנו לאחר הייצוג הכושל לעיתים התיק כבר אבוד. קראו במאמר אלו טעויות ניתן למנוע.

קיזוז ביטוח לאומי מהפיצויים

נסביר מתי יבוצע קיזוז של תגמולי הביטוח הלאומי מהפיצוי שלו זכאי הנפגע. קיימים מקרים שבהם התביעה נבלעת. כלומר מצב שבו תגמולי הביטוח הלאומי גבוהים מהנזק שבית משפט פוסק. יחד עם זאת לעיתים הנפגע יכול לקבל פיצוי במקרה שהתביעה נבלעת. נסביר מתי ואיך.

תאונה עם רישיון נהיגה זר

במאמר זה נדון בשאלה האם תושב זר או אזרחי ישראלי יקבלו פיצוי אם נהגו ברכב תחת רישיון נהיגה זר.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין תאונת דרכים  הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

דילוג לתוכן