עורך דין תאונות דרכים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

ניהול תביעה תאונת דרכים דורש מומחיות של עורך דין תאונות דרכים. עברתם תאונת דרכים ? אתם רוצים לקבל את הפיצוי המקסימאלי ? פנו רק לעורך דין שמתמחה בתאונות דרכים. למשרדנו ניסיון של 20 שנה בייצוג נפגעי תאונות דרכים. לקביעת פגישה צרו קשר בטלפון 03-6952017.

עורך דין תאונות דרכים

לעו"ד יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים, התמחות מיוחדת בייצוג נפגעי תאונות דרכים. במשך השנים ניהלנו מאות תביעות של אנשים שנפגעו בתאונות דרכים, תאונות אופנועים, תביעות נגד קרנית וכיוצ"ב. השגנו ללקוחות פיצויים בסכומים המצטברים למיליוני שקלים. אם נפגעתם בתאונת דרכים אתם צריכים להיות מיוצגים ע"י עו"ד שיידע איך לדאוג לכך שבית משפט יקבע לכם את הנכות הגבוהה ביותר וכך תקבלו את הפיצוי המקסימאלי.

אם תציגו בבית משפט את הנסיבות המיוחדות שלכם יפסוק לכם בית המשפט פיצוי גבוה יותר. לאור זאת מומלץ להיות מיוצג על-ידי עורך דין תאונת דרכים. משרדנו אף מטפל בתביעות של תאונות אופנוע אשר במקרים רבים הנן קשות יותר וגורמות לנכויות גבוהות.

תוכן עניינים

דוגמאות לפיצויים ששולמו ללקוחות המשרד:

הנכות שנקבעההפיצוי ששולם
35%1,369,000 ש"ח
10%260,000 ש"ח
5%120,000 ש"ח

מהי תאונת דרכים ? 

על-פניו התשובה לשאלה זו נראית ברורה. תאונת דרכים הינה תאונה בה מעורב כלי רכב. במציאות התשובה הרבה יותר מסובכת שכן לעיתים תהיה מחלוקת האם תאונה כלשהי נחשבת כתאונת דרכים.

כך למשל האם תאונה שארעה בעת שירדתם מכלי רכב הנה תאונת דרכים? האם תאונה שהתרחשה בעת שנסעתם במלגזה הנה תאונת דרכים? האם פגיעה ממנוף של משאית מהווה תאונת דרכים? הימנעו מטעויות אשר עלולות לגרום לדחיית התביעה. מומלץ להתייעץ עמנו מיד לאחר התאונה. ראו מידע נוסף במאמר – מהי תאונת דרכים.

מה לעשות לאחר תאונת דרכים ?

אם עברתם תאונת דרכים מומלץ לבצע את הצעדים הבאים:

  • אם מצבכם הרפואי מאפשר לכם צלמו את הרכבים ורשמו את הפרטים של העדים שצפו בתאונה.
  • פנו מיידית וקבלו טיפול רפואי. גם אם נראה בתחילה שהפגיעה הגופנית אינה כה קשה מומלץ לפנות ולהיבדק. לעיתים פגיעות שנראות קלות מתבררות בהמשך כפגיעות קשות. פניה מוקדמת תסייע לכם להוכיח את חומרת הפגיעה. אם לא פניתים לבית החולים מייד לאחר התאונה ובימים שחלפו אתם ממשיכים להרגיש ברע פנו עכשיו.
  • התייעצו עם עורך דין תאונות דרכים שיסייע לכם ויכוון אתכם כיצד לנהוג.
  • אספו את כל החומר הרפואי והקבלות עבור ההוצאות הקשורות בתאונה.

למידע נוסף ראו: מה לעשות אחרי תאונת דרכים

כיצד מתנהלת תביעת תאונת דרכים ?

עורך דין תאונות דרכים מכיר את הפרוצדורות הקשורות בניהול תביעת תאונות דרכים. לעתים אנו יכולים להעריך את סכום הפיצויים המשוער בתחילת התיק. בעת שנגיש תביעה לבית המשפט נבקש מבית המשפט שימנה מומחים רפואיים בתחומים הקשורים לפגיעות הנפגע.

לאחר שהמומחה יגיש את חוות דעתו נעריך את הפיצוי שמגיע לכם. הפיצוי מבוסס על-פי חומרת הפציעה. מספר מאפיינים יחודיים משפיעים על גובה הפיצוי. בחישוב הפיצויים מתייחסים לגיל הנפגע, שיעור השתכרותכם לפני ואחרי התאונה. כמו כן יש לבחון האם מדובר בתאונת עבודה, מה שיעור הנכות שנקבע ועוד. במאמר אופן ניהול תביעת תאונת דרכים אנו מסבירים כיצד מתנהלת התביעה ואיך מחשבים את הפיצויים.

על מנת להימנע מטעויות ולהגדיל את הפיצוי ככל הניתן קראו: מה לעשות אחרי תאונת דרכים.

נפגעתי בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. את מי אני תובע?

אם נפגעתם בתאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה אתם זכאים לתבוע הן את ביטוח החובה והן את המוסד לביטוח לאומי. לא תקבלו פיצוי כפול ומומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים ונסביר לכם כיצד ניתן לקבל את הפיצוי המרבי במקרה כזה. כמו כן, נסביר לכם כיצד להתנהל מול הגורמים השונים. כעורכי דין שמבינים בהליכי הביטוח הלאומי נסייע לכם בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. למידע נוסף הנכם מוזמנים לעיין במאמר תאונת דרכים בדרך לעבודה. לעיתים יש יתרון לפנות לביטוח לאומי קודם ולעמוד מול וועדה רפואית שתקבע את הנכות ורק לאחר מכן להגיש תביעה נגד ביטוח החובה של הרכב. אך לא תמיד זה נכון. הסיכון בכך נעוץ בעובדה שאם הוועדה הרפואית תקבע שלא נותרה לכם נכות או שנותרה נכות נמוכה אז הקביעה עלולה לפגוע לכם בתביעה נגד הביטוח החובה.

נפגעת בתאונת דרכים ע"י רכב שלא היה לו ביטוח חובה. מה עושים?

קיימים מקרים בהם אדם נפגע בתאונת דרכים כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה. מקרה מסוג זה יכול להתרחש עקב תאונת פגע וברח, כאשר לנהג הפוגע אין ביטוח. כאשר נהג הרכב אינו מודע לכך שלרכב בו הוא נוהג אין ביטוח (כמו במקרה של נהיגה ברכב של מעסיק או של חבר). במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד קרנית, תאגיד אשר הוקם לצורך פיצויי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח. למידע נוסף קראו את המאמר –תביעה נגד קרנית.

איבדתי את מקום עבודתי עקב התאונה כיצד אני אתקיים במשך הזמן בו מנוהל המשפט?

אם עקב תאונת הדרכים נגדע מקור הכנסתכם (אף אם באופן זמני) אתם רשאים לקבל פיצוי תשלום תכוף. פיצוי זה הנו על חשבון התשלום הסופי. תחילה נפנה בדרישה לתשלום תכוף לחברת הביטוח. אם היא תסרב נגיש בקשה לבית המשפט. הסדר זה מיוחד לנפגעי תאונות דרכים.

למשל לאחרונה השגנו מקרנית תשלום תכוף של 20,000 ש"ח עבור לקוח שנפגע מרכב חסר ביטוח. כמובן שסכום זה יקוזז מהפיצוי הסופי.

התדיינות משפטית עלולה להמשך זמן רב. לכן אמור הפיצוי התכוף לסייע לנפגע להתמודד עם התקופה הקשה בה כאמור הוא אינו מסוגל להתפרנס למחייתו. הגשת בקשה לקבלת תשלום תכוף מומלץ להגיש עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.

עורך דין תאונת דרכים

עו"ד יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים ברמת גן

לסיכום, אם נפגעתם בתאונת דרכים ואתם מחפשים עורך דין מהמרכז, בתל אביב או ברמת גן שייצג אתכם, פנו לעו"ד תאונות דרכים. בדקו שלעורך הדין יש את הניסיון והידע לייצג בתיקי תאונות דרכים. משרדנו ממוקם ברמת גן.

משרד עורכי דין יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים ברמת גן מומלץ עם 20 שנות ניסיון.

אם נפגעתם בתאונת דרכים ע"י רכב, תאונת אופנוע או כהולך רגל אתם זכאים לקבל פיצויים מחברת הביטוח.

פנו אלינו עוד היום ונסייע לכם לקבל פיצוי מקסימלי בתביעת ביטוח חובה.

לקבלת סיוע משפטי ניתן להתקשר לטלפון 03-6952017, או למלא טופס צור קשר.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

מועדים בתביעת תאונת דרכים

פנו לתחנת המשטרה עם אישור רפואי שבו מצוין שעברתם תאונת דרכים, עם פרטי הרכבים והנהגים המעורבים וכך תוציאו אישור משטרה.

זה תלוי בעיקר בחומרת הפגיעה. בתאונות קלות ניתן לקבל את הפיצוי תוך כ 3 חודשים. בפגיעות קשות זה עלול לקחת יותר זמן – החל משנה ועד 4 שנים ואף יותר.

גובה הפיצוי תלוי במספר משתנים: הנכות שנקבעה לך, הגיל, השכר שהרווחת לפני ולאחר התאונה, תקופת היעדרות מעבודה לאחר התאונה, האם יש קיזוזים של ביטוח לאומי ועוד. כאשר הצעת הפשרה מוצעת על-ידי בית המשפט לעיתים השופט מפרט איך הוא הגיע לסכום המוצע. ניתן להיפגש עם עורך הדין המייצג ולבקש הסבר לאופן חישוב הפיצוי המוצע.

תשלום תכוף הוא הסדר שקיים בתביעות של תאונות דרכים המאפשר לנפגע לקבל פיצוי זמני בטרם הסתיים המשפט. הפיצוי המשולם הינו על חשבון התשלום הסופי ויקוזז מהפיצוי שבית משפט יפסוק. הסדר זה מאפשר לנפגע להתקיים תוך כדי ניהול המשפט. למידע נוסף ראו: תשלום תכוף.

בתאונות דרכים לרוב ניתן להגיש את התביעה תוך שנה מיום התאונה וזאת בתנאי שהמצב הגופני התייצב וניתן להעריך את הנכות שנותרה עקב התאונה. כך גם במצב של קטינים. התביעה במקרה של קטינים מוגשת ע"י הוריו שהם האפוטרופסים הטבעיים של הקטין. את הפיצוי (ולפחות חלקו המרכזי) יהיה עליכם להפקיד בחשבון נאמנות. ניתן יהיה למשוך את סכום הפיצוי שהקטין יגיע לגיל 18.

במקרה שהפציעה הנה קשה וגרמה לאיבוד מקום העבודה סביר להניח שבית המשפט יפסוק לטובתך פיצוי כספי על-כך. דרך אגב, כאשר לנפגע נותרה נכות בית משפט יעניק פיצוי עבור הפסד השתכרות עתידי גם אם הנפגע המשיך לעבוד. בית משפט יוצא מנוקדת הנחה שהנכות עלולה להגביל את הנפגע בעתיד כולל אם הנפגע יאבד את מקום עבודתו.

מאמרים בנושא תביעות תאונות דרכים:

אישור משטרה על תאונת דרכים

לאחר שמתרחשת תאונת דרכים שבה יש נזקי גוף יש להוציא אישור ממשטרת ישראל על התאונה. יש לפנות לתחנת המשטרה שבתחום שיפוטה ארעה התאונה. יש להציג אישור רפואי שבו מצוין שנפגעתם בתאונת דרכים וכן את מספר הרישוי של הרכב ופרטי הביטוח שלכם. לאן וכיצד פונים על מנת לקבל אישור של המשטרה על תאונת דרכים ? קראו במאמר אישור משטרה.

התיישנות תביעת תאונת דרכים

מאמר זה עוסק בהתיישנות תביעת תאונת דרכים בגין נזקי הגוף. תביעת תאונת דרכים מתיישנת תוך 7 שנים מיום התאונה. כאשר מדובר בקטינים מתחילים למנות את 7 השנים בעת הגיעם לגיל 18. כלומר יש להגיש את התביעה עד גיל 25. בדרך כלל הזמן האופטימלי להגשת תביעת תאונת דרכים הנה כשנה לאחר התאונה.

על אף שהתקופה של 7 שנים נראית ארוכה דיה לצורך הגשת התביעה לפני התיישנותה יתכנו מקרים שעלולים להסתבך ולגרום להתיישנות. לכן אין להמתין לרגע האחרון. לעיתים גם התנהלות לא נכונה מצד עורך דין תאונות דרכים עלולה לגרום להתיישנות. למידע נוסף ראו: התיישנות תביעת תאונת דרכים.

שכר טרחת עורך דין תאונת דרכים

נפגעי תאונות דרכים רבים אינם מודעים לזכויותיהם כולל כלפי עורך הדין אשר מייצג אותם.  במקרה של תביעת נזקי גוף עקב תאונת דרכים עורך הדין מוגבל בשכר הטרחה אשר הנו רשאי לגבות מהלקוח. שכר הטרחה המירבי שניתן לגבות הוא 8% מסכום הפיצוי אם התיק מסתיים בפשרה לפני הגשת תביעה לבית משפט. בפשרה לאחר שהוגשה תביעה לבית משפט ניתן לגבות 11%. אם סכום הפיצוי משולם לאחר פסק דין שכר הטרחה המקסימאלי הוא 13%. יש להוסיף מע"מ לסכומים הנקובים. דרך אגב, כאשר מדובר על גביית פסק דין לאחר פסק דין הכוונה לפסק דין שניתן לגופו של עניין ולא פסק דין המאשר פשרה שהצדדים עשו. מידע נוסף ראו שכר טרחה עורך דין תאונות דרכים.

תביעה נגד קרנית, תאונה ללא ביטוח

קרנית הנה גוף ממשלתי אשר נועד לפצות נפגעים בתאונות דרכים במקרים של רכב שהיה מעורב בתאונה ללא ביטוח חובה. בחוק מצוין מתי נפגעי חסרי ביטוח יהיו זכאים לפיצוי. למשל אשם שנהג ברכב שבבעלותו ללא שהיה לו ביטוח תקף לא יהיה זכאי לפיצוי מקרנית. לעומת זאת נוסע באותו רכב כן יהיה זכאי. קראו במאמר את מי נתבע כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה, תאונת פגע וברח, באלו נסיבות ניתן לתבוע את "קרנית". התייעצו עם עורך דין תאונת דרכים. קראו עוד במאמר תביעה נגד קרנית.

אופן ניהול תביעת תאונת דרכים וחישוב הפיצויים ע"י עו"ד תאונת דרכים

בתביעות נזיקי גוף מצרפים חוות דעת רפואית לכתב התביעה שקובעת את הנכות שנותרה עקב התאונה. בתביעת תאונת דרכים אסור לצרף חוות דעת. בתביעות תאונות דרכים יש להגיש לבית המשפט בקשה למינוי מומחים רפואיים. בבקשה זו יבקש התובע למנות מומחים מטעמו בתמוחי ההתמחות שקשורים לפגיעותיו.

למשל, אדם שפגיעתו הינה אורתופדית יבקש למנות אורתופד. לבקשה מצרפים מסמכים רפואיים המעידים על פגיעה בהתאם לתחום המומחיות המבוקש. באם קיימים מסמכים רפואיים כאמור, ואף מסמכים בודדים, בית המשפט ימנה את המומחה הרפואי, והמומחה הרפואי אמור לקבע האם עקב התאונה נותרה לתבוע נכות זמנית, קבועה ואם כן מה שיעורה. לרוב בית המשפט יטיל את תשלום הוצאות המומחה על חברת הביטוח. אם מדובר בתאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה, והוועדה הרפואית של המוסד לביטוח הלאומי קבעה לכם נכות ,קביעה זו עלולה לחייב גם בתביעת ביטוח החובה. כל עוד נעשתה קביעת הועדה לפני שמונה מומחה בית המשפט.

קראו עוד במאמר באשר לשלבי המשפט ואיך בית משפט קובע את גובה הפיצוי שתקבלו.

 

תאונת דרכים קשה – ייצוג על-ידי עורך דין תאונות דרכים

ניהול תביעה של נפגע תאונות דרכים קשה יש להפקיד בידי עורך דין שמתמחה בתחום. נתקלנו בעורכי דין שגרמו ללקוחותיהם נזקים עקב ייצוג כושל. כאשר הלקוח פונה למשרדנו לאחר הייצוג הכושל לעיתים התיק כבר אבוד.

בתאונת דרכים קשה, בתאונת אופנוע קשה, מדובר על נפגעים שהתאונה תגרום להם נכות רפואית. הנכות רפואית נקבעת על-פי אחוזי הנכות שנותרה לנפגע. ניתן לראות בתאונת דרכים כתאונה קשה אם לנפגע נותרה נכות רפואית של 30% ומעלה. יחד עם זאת גם בנכות של 5% ו- 10% ניתן לקבל פיצוי משמעותי (100,000 ש"ח ויותר).

ניהול תביעה של נפגע תאונות דרכים דורשת ידע מקצועי בתחום. נתקלנו בנפגעים שפסידו סכומים נכבדים מאחר שעורך הדין שלהם לא התמחה בתחום. כאשר הלקוח מגיע אלינו במהלך או לאחר הייצוג לא תמיד אפשר לסייע לו וכל שנותר הוא לנסות להקטין את הנזק. קראו במאמר כיצד להימנע מביצוע טעויות שיגרמו להפסד כספי.

תאונת דרכים לילדים 

תאונת דרכים לילד שלנו היא הדבר שמפחיד אותנו יותר מכל. פגיעה בילד עלולה להיות קשה מאוד ולכן יש להשקיע את מלוא המאמצים ולקבל פיצוי עבורו שיאפשר לו בעתיד להתמודד עם הפגיעה הגופנית. ניתן וצריך להשיג פיצוי גם להורים שכן במיוחד בתאונות קשות גם להורים נגרם נזק כלכלי בשל הפסד ימי עבודה והוצאות נלוות.

חישוב הפיצוי לילד שנפגע בתאונה זהה לתביעת תאונת דרכים של בגיר. בית משפט יכריע תחילה האם נותרה לילד נכות לצמיתות עקב התאונה. לבקשת עורך הדין של הילד בית המשפט ימנה מומחים רפואיים בהתאם לאופי הפגיעה. ניתן כמובן למנות מס' מומחים רפואיים. למשל אם עקב התאונה הילד מצוי בחרדה ניתן לבקש למנות פסיכיאטר ילדים. אם לילד נגרם שבר אז ניתן לבקש למנות אורתופד ילדים. לאחר שהמומחים יקבעו את הנכות בית משפט יפסוק פיצוי לפי ראשי נזק שונים.

כאב וסבל:  החוק קובע פיצוי מיראבי של 175,000 ₪. סכום זה מכפילים בנכות שנקבעה. ישולם גם פיצוי עבור ימי אשפוז בבית החולים.

הפסד השתכרות לעתיד: אם נקבעה נכות בית משפט יפסוק פיצוי עבור אובדן ההשתכרות שייגרם לילד בעתיד עקב הנכות. אם לא מדובר בנכות משמעותית בית משפט יפסוק פיצוי גלובאלי. אם הנכות קשה לרוב בית משפט יכפיל את הנכות שנקבעה בשכר הממוצע במשק. את התוצאה יהוון מהעת שהילד יגיע לגיל 21 ועד גיל פרישה.

בנוסף, בית משפט יפסוק פיצויים עבור הוצאות, טיפולים רפואיים, עזרה שהילד הצטרך בעבר ויצטרך בעתיד וכיוצ"ב.

קראו עוד במאמר תאונת דרכים לילדים איך להשיג פיצוי גבוה.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין תאונת דרכים  הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

דילוג לתוכן