עורך דין תאונות דרכים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

ניהול תביעה תאונת דרכים דורש מומחיות של עורך דין המתמחה בתאונות דרכים. עברתם תאונת דרכים ? אתם רוצים לקבל את הפיצוי המקסימאלי ? למשרדנו ניסיון של 20 שנה בייצוג נפגעי תאונות דרכים. לקביעת פגישה צרו קשר בטלפון 03-6952017.

ייצוג נפגעי תאונות דרכים

לעו"ד יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים, התמחות מיוחדת בייצוג נפגעי תאונות דרכים. במשך השנים ניהלנו מאות תביעות של אנשים שנפגעו בתאונות דרכים, תאונות אופנועים, תביעות נגד קרנית וכיוצ"ב. השגנו ללקוחות פיצויים בסכומים המצטברים למיליוני שקלים. לעו"ד יואב רונקין ניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות דרכים קשות. אם נפגעתם בתאונת דרכים אתם צריכים להיות מיוצגים ע"י עו"ד שיידע איך לדאוג לכך שבית משפט יקבע לכם את הנכות הגבוהה ביותר וכך תקבלו את הפיצוי המקסימאלי.

אם תציגו בבית משפט את הנסיבות המיוחדות שלכם בית המשפט יפסוק לכם פיצוי גבוה יותר. לאור זאת מומלץ להיות מיוצג על-ידי עורך דין לתאונות דרכים. משרדנו אף מטפל בתביעות של תאונות אופנוע אשר במקרים רבים הנן קשות יותר וגורמות לנכויות גבוהות.

דוגמאות לפיצויים ששולמו ללקוחות המשרד:
הנכות שנקבעההפיצוי ששולם
35%1,369,000 ש"ח
10%260,000 ש"ח
5%120,000 ש"ח

מתי נפנה לעורך דין לתאונות דרכים?

פנו לעורך דין תאונות דרכים אם נגרם לכם נזקי גוף בתאונת דרכים וזאת להבדיל מנזקי רכוש. עורך דין אזרחי שאינו מתמחה בייצוג נפגעים אינו יודע כיצד להשיג לנפגע את הפיצוי המקסימלי.

מהי תאונת דרכים ?

על-פניו התשובה לשאלה זו נראית ברורה. תאונת דרכים הינה תאונה בה מעורב כלי רכב. במציאות התשובה הרבה יותר מסובכת שכן לעיתים תהיה מחלוקת האם תאונה כלשהי נחשבת כתאונת דרכים.

כך למשל האם תאונה שארעה בעת שירדתם מכלי רכב הנה תאונת דרכים? האם תאונה שהתרחשה בעת שנסעתם במלגזה הנה תאונת דרכים? האם פגיעה ממנוף של משאית מהווה תאונת דרכים? הימנעו מטעויות אשר עלולות לגרום לדחיית התביעה. מומלץ להתייעץ עמנו מיד לאחר התאונה.

איך לקבל פיצויים גבוהים ?

פיצויים גבוהים משולמים לנפגעים שבית המשפט קבע להם נכות גבוהה. בנוסף יהיה עליכם להוכיח שהפיעה בתאונה גרמה או תגרום להפסדי השתכרות. הפיצוי המרכזי שבתי משפט פוסקים הוא עבור אובדן יכולת ההשתכרות. לכן עליכם להציג בפני בית המשפט את נתוני השכר שלכם לפני התאונה. אך שימו לב, גם אם לפני התאונה לא עבדתם או אם השכר שלכם היה נמוך עדיין ניתן לקבל פיצויים גובהים. כך גם אם לא הייתה לכם ירידה בשכר לאחר התאונה. בית המשפט רשאי להעניק פיצוי בגין אובדן כושר השתכרות עתידי מהסיבה שמצבו התעסוקתי של הנפגע עשוי להשתנות בעתיד. חשוב לדעת כיצד להציג את הדברים בפני השופט.

מי משלם את הפיצוי ?

הפיצוי במקרה של תאונת דרכים משולם על-ידי חברת ביטוח החובה שביטחה את הרכב שבו נהגתם או נסעתם. בתאונות דרכים, כאשר יש ביטוח חובה בתוקף אין חשיבות לשאלה מי אשם בתאונה. המחלוקת בתביעות אלו הנה רק לגבי מידת הנזק שנגרם לכם. כלל נוסף שקיים בתביעות תאונות דרכים הינו עקרון ייחוד העילה. כלל זה אומר שאם יש ביטוח חובה בתוקף ניתן להגיש תביעה על בסיס חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בלבד.

מה לעשות לאחר תאונת דרכים ?

אם עברתם תאונת דרכים מומלץ לבצע את הצעדים הבאים:

אם מצבכם הרפואי מאפשר לכם צלמו את הרכבים ורשמו את הפרטים של העדים שצפו בתאונה.

פנו מיידית וקבלו טיפול רפואי. גם אם נראה בתחילה שהפגיעה הגופנית אינה כה קשה מומלץ לפנות ולהיבדק. לעיתים פגיעות שנראות קלות מתבררות בהמשך כפגיעות קשות. פניה מוקדמת תסייע לכם להוכיח את חומרת הפגיעה. אם לא פניתים לבית החולים מייד לאחר התאונה ובימים שחלפו אתם ממשיכים להרגיש ברע פנו עכשיו.

התייעצו עם עורך דין המיייצג נפגעי תאונות דרכים שיסייע לכם ויכוון אתכם כיצד לנהוג.

אספו את כל החומר הרפואי והקבלות עבור ההוצאות הקשורות בתאונה.

כיצד מתנהלת תביעת תאונת דרכים ע"י עורך דין תאונות דרכים ?

עורכי דין הבקאים בתביעות תאונות דרכים מכיר את הפרוצדורות הקשורות בניהול התביעה. לעתים אנו יכולים להעריך את סכום הפיצויים המשוער בתחילת התיק. בעת שנגיש תביעה לבית המשפט נבקש מבית המשפט שימנה מומחים רפואיים בתחומים הקשורים לפגיעות הנפגע.

לאחר שהמומחה יגיש את חוות דעתו נעריך את גובה הפיצוי שמגיע לכם. הפיצוי מבוסס על-פי חומרת הפציעה. מספר מאפיינים יחודיים משפיעים על גובה הפיצוי. בחישוב הפיצויים מתייחסים לגיל הנפגע, שיעור השתכרותכם לפני ואחרי התאונה. כמו כן יש לבחון האם מדובר בתאונת עבודה, מה שיעור הנכות שנקבע ועוד. במאמר אופן ניהול תביעת תאונת דרכים אנו מסבירים כיצד מתנהלת התביעה ואיך מחשבים את הפיצויים.

נפגעתי בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. את מי אני תובע?

אם נפגעתם בתאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה אתם זכאים לתבוע הן את ביטוח החובה והן את המוסד לביטוח לאומי. לא תקבלו פיצוי כפול אך יש חשיבות לשאלה איזו תביעה תנוהל קודם. פנו אלינו ונסביר לכם כיצד להתנהל מול הגורמים השונים. כעורכי דין שמבינים בהליכי הביטוח הלאומי נסייע לכם בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי.

לעיתים יש יתרון לפנות לביטוח לאומי קודם ולעמוד מול וועדה רפואית שתקבע את הנכות ורק לאחר מכן להגיש תביעה נגד ביטוח החובה של הרכב. אך לא תמיד זה נכון. הסיכון בכך נעוץ בעובדה שאם הוועדה הרפואית תקבע שלא נותרה לכם נכות או שנותרה נכות נמוכה אז הקביעה עלולה לפגוע לכם בתביעה נגד הביטוח החובה.

נפגעת בתאונת דרכים ע"י רכב שלא היה לו ביטוח חובה. מה עושים?

קיימים מקרים בהם אדם נפגע בתאונת דרכים כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה. מקרה מסוג זה יכול להתרחש עקב תאונת פגע וברח, כאשר לנהג הפוגע אין ביטוח. כאשר נהג הרכב אינו מודע לכך שלרכב בו הוא נוהג אין ביטוח (כמו במקרה של נהיגה ברכב של מעסיק או של חבר). במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד קרנית, תאגיד אשר הוקם לצורך פיצויי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח. למידע נוסף קראו את המאמר –תביעה נגד קרנית.

איבדתי את מקום עבודתי עקב התאונה כיצד אני אתקיים במשך הזמן בו מנוהל המשפט?

אם עקב תאונת הדרכים נגדע מקור הכנסתכם (אף אם באופן זמני) אתם רשאים לקבל פיצוי תשלום תכוף. פיצוי זה הנו על חשבון התשלום הסופי. תחילה נפנה בדרישה לתשלום תכוף לחברת הביטוח. אם היא תסרב נגיש בקשה לבית המשפט. הסדר זה מיוחד לנפגעי תאונות דרכים.

למשל לאחרונה השגנו מקרנית תשלום תכוף של 20,000 ש"ח עבור לקוח שנפגע מרכב חסר ביטוח. כמובן שסכום זה יקוזז מהפיצוי הסופי.

התדיינות משפטית עלולה להמשך זמן רב. לכן אמור הפיצוי התכוף לסייע לנפגע להתמודד עם התקופה הקשה בה כאמור הוא אינו מסוגל להתפרנס למחייתו. הגשת בקשה לקבלת תשלום תכוף מומלץ להגיש עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.

עו"ד יואב רונקין, עורך דין לתאונות דרכים

לסיכום, אם נפגעתם בתאונת דרכים ואתם מחפשים עורך דין תאונות דרכים במרכז, בתל אביב או ברמת גן שייצג אתכם, פנו רק לעורך דין מומחה לתאונות דרכים. בדקו שלעורך הדין יש את הניסיון והידע לייצג בתיקי תאונות דרכים. משרדנו ממוקם ברמת גן.

למשרד עורכי דין יואב רונקין 20 שנות ניסיון.

אם נפגעתם בתאונת דרכים ע"י רכב, תאונת אופנוע או כהולך רגל אתם זכאים לקבל פיצויים מחברת הביטוח.

פנו אלינו עוד היום ונסייע לכם לקבל פיצוי מקסימלי.

לקבלת סיוע משפטי ניתן להתקשר לטלפון 03-6952017, או למלא טופס צור קשר.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

מועדים בתביעת תאונת דרכים
עורך דין תאונות דרכים

פנו לתחנת המשטרה עם אישור רפואי שבו מצוין שעברתם תאונת דרכים, עם פרטי הרכבים והנהגים המעורבים וכך תוציאו אישור משטרה.

זה תלוי בעיקר בחומרת הפגיעה. בתאונות קלות ניתן לקבל את הפיצוי תוך כ 3 חודשים. בפגיעות קשות זה עלול לקחת יותר זמן – החל משנה ועד 4 שנים ואף יותר.

גובה הפיצוי תלוי במספר משתנים: הנכות שנקבעה לך, הגיל, השכר שהרווחת לפני ולאחר התאונה, תקופת היעדרות מעבודה לאחר התאונה, האם יש קיזוזים של ביטוח לאומי ועוד. כאשר הצעת הפשרה מוצעת על-ידי בית המשפט לעיתים השופט מפרט איך הוא הגיע לסכום המוצע. ניתן להיפגש עם עורך הדין המייצג ולבקש הסבר לאופן חישוב הפיצוי המוצע.

תשלום תכוף הוא הסדר שקיים בתביעות של תאונות דרכים המאפשר לנפגע לקבל פיצוי זמני בטרם הסתיים המשפט. הפיצוי המשולם הינו על חשבון התשלום הסופי ויקוזז מהפיצוי שבית משפט יפסוק. הסדר זה מאפשר לנפגע להתקיים תוך כדי ניהול המשפט. למידע נוסף ראו: תשלום תכוף.

בתאונות דרכים לרוב ניתן להגיש את התביעה תוך שנה מיום התאונה וזאת בתנאי שהמצב הגופני התייצב וניתן להעריך את הנכות שנותרה עקב התאונה. כך גם במצב של קטינים. התביעה במקרה של קטינים מוגשת ע"י הוריו שהם האפוטרופסים הטבעיים של הקטין. את הפיצוי (ולפחות חלקו המרכזי) יהיה עליכם להפקיד בחשבון נאמנות. ניתן יהיה למשוך את סכום הפיצוי שהקטין יגיע לגיל 18.

במקרה שהפציעה הנה קשה וגרמה לאיבוד מקום העבודה סביר להניח שבית המשפט יפסוק לטובתך פיצוי כספי על-כך. דרך אגב, כאשר לנפגע נותרה נכות בית משפט יעניק פיצוי עבור הפסד השתכרות עתידי גם אם הנפגע המשיך לעבוד. בית משפט יוצא מנוקדת הנחה שהנכות עלולה להגביל את הנפגע בעתיד כולל אם הנפגע יאבד את מקום עבודתו.

שכר טרחת עורך דין תאונות דרכים

נפגעי תאונות דרכים רבים אינם מודעים לזכויותיהם כולל כלפי עורך הדין אשר מייצג אותם.  במקרה של תביעת נזקי גוף עקב תאונת דרכים עורך דין המייצג מוגבל בשכר הטרחה אשר הנו רשאי לגבות מהלקוח. שכר הטרחה המירבי שניתן לגבות הוא 8% מסכום הפיצוי אם התיק מסתיים בפשרה לפני הגשת תביעה לבית משפט. בפשרה לאחר שהוגשה תביעה לבית משפט ניתן לגבות 11%. אם סכום הפיצוי משולם לאחר פסק דין שכר הטרחה המקסימאלי הוא 13%. יש להוסיף מע"מ לסכומים הנקובים. דרך אגב, כאשר מדובר על גביית פסק דין לאחר פסק דין הכוונה לפסק דין שניתן לגופו של עניין ולא פסק דין המאשר פשרה שהצדדים עשו. 

לקביעת פגישת ייעוץ הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

ניווט מהיר

עו"ד יואב רונקין

עו"ד יואב רונקין

עורך דין רונקין הינו חבר לשכת עורכי הדין החל משנת 2002. חבר בוועדת ביטוח בלשכת עורכי הדין.
בעבר התמחה עורך דין רונקין במשרד עו"ד המתמחה בתביעות ביטוח – לויתן, שרון ושות', ובמשרד עו"ד אילון, אגרט ושות'. בנוסף על תואר ראשון במשפטים מחזיק עורך רונקין תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן.

דילוג לתוכן