עורך דין תאונות דרכים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

ניהול תביעה תאונת דרכים דורש מומחיות של עורך דין תאונות דרכים. עברתם תאונת דרכים ? אתם רוצים לקבל את הפיצוי המקסימאלי ? פנו רק לעורך דין שמתמחה בתאונות דרכים. למשרדנו ניסיון של 20 שנה בייצוג נפגעי תאונות דרכים. 

תוכן עניינים

עורך דין תאונות דרכים

לעו"ד יואב רונקין, עו"ד תאונות דרכים, התמחות מיוחדת בייצוג נפגעי תאונות דרכים. במשך השנים ניהלנו מאות תביעות של אנשים שנפגעו בתאונות דרכים, תאונות אופנועים, תביעות נגד קרנית וכיוצ"ב. השגנו ללקוחות פיצויים בסכומים המצטברים למיליוני שקלים. אם נפגעתם בתאונת דרכים אתם צריכים להיות מיוצגים ע"י עו"ד שיידע איך לדאוג לכך שבית משפט יקבע לכם את הנכות הגבוהה ביותר וכך תקבלו את הפיצוי המקסימאלי.

מהצלחות המשרד:

נכות שנקבעההפיצוי ללקוח
35% נכות1,369,000 ש"ח
10% נכות 260,000 ש"ח
5% נכות120,000 ש"ח

אם תציגו בבית משפט את הנסיבות המיוחדות שלכם יפסוק לכם בית המשפט פיצוי גבוה יותר. לאור זאת מומלץ להיות מיוצג על-ידי עורך דין תאונת דרכים. משרדנו אף מטפל בתביעות של תאונות אופנוע אשר במקרים רבים הנן קשות יותר וגורמות לנכויות גבוהות.

מהי תאונת דרכים ?

על-פניו התשובה לשאלה זו נראית ברורה. תאונת דרכים הינה תאונה בה מעורב כלי רכב. במציאות התשובה הרבה יותר מסובכת שכן לעיתים תהיה מחלוקת האם תאונה כלשהי נחשבת כתאונת דרכים.

כך למשל האם תאונה שארעה בעת שירדתם מכלי רכב הנה תאונת דרכים? האם תאונה שהתרחשה בעת שנסעתם במלגזה הנה תאונת דרכים? האם פגיעה ממנוף של משאית מהווה תאונת דרכים? הימנעו מטעויות אשר עלולות לגרום לדחיית התביעה. מומלץ להתייעץ עמנו מיד לאחר התאונה. ראו מידע נוסף במאמר – מהי תאונת דרכים.

כיצד מתנהלת תביעת תאונת דרכים על-ידי עורך דין תאונות דרכים?

עורך דין לתאונות דרכים מכיר את הפרוצדורות הקשורות בניהול תביעת תאונות דרכים. לעתים אנו יכולים להעריך את סכום הפיצויים המשוער בתחילת התיק. בעת שנגיש תביעה לבית המשפט נבקש מבית המשפט שימנה מומחים רפואיים בתחומים הקשורים לפגיעות הנפגע.

לאחר שהמומחה יגיש את חוות דעתו נעריך את הפיצוי שמגיע לכם. הפיצוי מבוסס על-פי חומרת הפציעה. מספר מאפיינים יחודיים משפיעים על גובה הפיצוי. בחישוב הפיצויים מתייחסים לגיל הנפגע, שיעור השתכרותכם לפני ואחרי התאונה. כמו כן יש לבחון האם מדובר בתאונת עבודה, מה שיעור הנכות שנקבע ועוד. במאמר אופן ניהול תביעת תאונת דרכים אנו מסבירים כיצד מתנהלת התביעה ואיך מחשבים את הפיצויים.

על מנת להימנע מטעויות ולהגדיל את הפיצוי ככל הניתן קראו: מה לעשות אחרי תאונת דרכים.

נפגעתי בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. את מי אני תובע?

אם נפגעתם בתאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה אתם זכאים לתבוע הן את ביטוח החובה והן את המוסד לביטוח לאומי. לא תקבלו פיצוי כפול ומומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים ונסביר לכם כיצד ניתן לקבל את הפיצוי המרבי במקרה כזה. כמו כן, נסביר לכם כיצד להתנהל מול הגורמים השונים. כעורכי דין שמבינים בהליכי הביטוח הלאומי נסייע לכם בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. למידע נוסף הנכם מוזמנים לעיין במאמר תאונת דרכים בדרך לעבודה. לעיתים יש יתרון לפנות לביטוח לאומי קודם ולעמוד מול וועדה רפואית שתקבע את הנכות ורק לאחר מכן להגיש תביעה נגד ביטוח החובה של הרכב. אך לא תמיד זה נכון. הסיכון בכך נעוץ בעובדה שאם הוועדה הרפואית תקבע שלא נותרה לכם נכות או שנותרה נכות נמוכה אז הקביעה עלולה לפגוע לכם בתביעה נגד הביטוח החובה.

נפגעת בתאונת דרכים ע"י רכב שלא היה לו ביטוח חובה. מה עושים?

קיימים מקרים בהם אדם נפגע בתאונת דרכים כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה. מקרה מסוג זה יכול להתרחש עקב תאונת פגע וברח, כאשר לנהג הפוגע אין ביטוח. כאשר נהג הרכב אינו מודע לכך שלרכב בו הוא נוהג אין ביטוח (כמו במקרה של נהיגה ברכב של מעסיק או של חבר). במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד קרנית, תאגיד אשר הוקם לצורך פיצויי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח. למידע נוסף קראו את המאמר –תביעה נגד קרנית.

בית המשפט פסק לי פיצוי נמוך מידי. האם ניתן להגיש ערעור ע"י עורך דין תאונות דרכים?

ניתן להגיש ערעור בזכות על פסק הדין הראשון שניתן. אולם יש לדעת כי, על-פי רוב, בית המשפט של הערעור לא יתערב בקביעותיו העובדתיות של בית המשפט שנתן את פסק הדין. בית משפט ישנה את הפיצוי שנפסק רק אם נפלו טעויות קיצוניות בפסק הדין. יחד עם זאת קיימים מקרים שבית משפט יגדיל את הפיצוי אם הוא יווכח שהסכומים שנפסקו בלתי סבירים. כמו כן, בית משפט יכול לשנות את ההחלטה אם הוא ישתכנע שחישוב הנזק בוצע על בסיס קביעות מוטעות.

למשל, חישוב הפיצוי מבוסס על השכר שהנפגע הרוויח לפני התאונה. אם בית משפט טעה בגובה השכר וניתן להוכיח זאת לבית המשפט שידון בערעור אז שינוי בשכר הקובע עלול להשפיע על גובה הפיצוי באופן משמעותי.

משרדנו ייצג במספר ערעורים בהצלחה רבה.  על-כן, חשוב לקבל ייצוג מקצועי מעורך דין לתאונות דרכים מתחילת הדרך. למידע נוסף: ערעור תאונות דרכים.

איבדתי את מקום עבודתי עקב התאונה כיצד אני אתקיים במשך הזמן בו מנוהל המשפט?

אם עקב תאונת הדרכים נגדע מקור הכנסתכם (אף אם באופן זמני) אתם רשאים לקבל פיצוי תשלום תכוף. פיצוי זה הנו על חשבון התשלום הסופי. תחילה נפנה בדרישה לתשלום תכוף לחברת הביטוח. אם היא תסרב נגיש בקשה לבית המשפט. הסדר זה מיוחד לנפגעי תאונות דרכים.

למשל לאחרונה השגנו מקרנית תשלום תכוף של 20,000 ש"ח עבור לקוח שנפגע מרכב חסר ביטוח. כמובן שסכום זה יקוזז מהפיצוי הסופי.

התדיינות משפטית עלולה להמשך זמן רב. לכן אמור הפיצוי התכוף לסייע לנפגע להתמודד עם התקופה הקשה בה כאמור הוא אינו מסוגל להתפרנס למחייתו. הגשת בקשה לקבלת תשלום תכוף מומלץ להגיש עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.

האם תאונות אופנוע דורשת מומחיות על-ידי עורך דין תאונת דרכים?

במקרים רבים תאונת אופנוע גורמת לנהג או לנוסע נזקי גוף קשים יותר. בהקשר לכך קיימת חשיבות שעורך הדין לתאונות אופנוע המטפל בתביעה יידע לבקש מינוי של מומחים רפואיים בכל תתי התחומים הרלוונטיים לפגיעת התובע. ככל שנקבע אחוז נכות גבוה יותר כך גם הפיצוי שייפסק לתובע. לכן, חשוב למצות את מלוא הזכויות ולשאוף לקבל את הנכות המקסימלית.

תאונה עם אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי. את מי תובעים?

בית משפט העליון פסק שאופניים חשמליים (וקורקינט חשמלי) אינם נחשבים כרכב מנועי על-פי החוק. על כן, במקרה של תאונת דרכים שמעורבת בה אופניים חשמליים המשמעויות הנם כדלקמן:

  • הולך רגל שנפגע ע"י אופניים חשמליים יכול לתבוע רק את רוכב האופניים והוא יצטרך להוכיח שהרוכב התרשל ואחראי לתאונה.
  • נהג אופניים חשמליים שנפגע מרכב אחר יכול לתבוע ולקבל פיצוי מחברת הביטוח של הרכב המעורב. אין צורך להוכיח מי אחראי לתאונה. במקרים מסוימים ניתן לקבל פיצוי מביטוח לאומי ומביטוח פרטי אם יש.
  • נהג אופניים חשמליים שנפגע מרכב חסר ביטוח יכול לתבוע את קרנית.

למידע מקצועי נוסף ראו: תאונה אופניים חשמליים.

עורך דין תאונת דרכים

עו"ד יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים ברמת גן

לסיכום, אם נפגעתם בתאונת דרכים ואתם מחפשים עורך דין מהמרכז, בתל אביב או ברמת גן שייצג אתכם, פנו לעו"ד תאונות דרכים. בדקו שלעורך הדין יש את הניסיון והידע לייצג בתיקי תאונות דרכים. משרדנו ממוקם ברמת גן.

משרד עורכי דין יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים ברמת גן מומלץ עם 20 שנות ניסיון.

אם נפגעתם בתאונת דרכים ע"י רכב, תאונת אופנוע או כהולך רגל אתם זכאים לקבל פיצויים מחברת הביטוח.

פנו אלינו עוד היום ונסייע לכם לקבל פיצוי מקסימלי בתביעת ביטוח חובה.

לקבלת סיוע משפטי ניתן להתקשר לטלפון 03-6952017, או למלא טופס צור קשר.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

חוקים:

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975

מאמרים בנושא תביעות תאונות דרכים:

אישור משטרה על תאונת דרכים

לאחר שמתרחשת תאונת דרכים שבה יש נזקי גוף יש להוציא אישור ממשטרת ישראל על התאונה. יש לפנות לתחנת המשטרה שבתחום שיפוטה ארעה התאונה. יש להציג אישור רפואי שבו מצוין שנפגעתם בתאונת דרכים וכן את מספר הרישוי של הרכב ופרטי הביטוח שלכם. לאן וכיצד פונים על מנת לקבל אישור של המשטרה על תאונת דרכים ?

התיישנות תביעת תאונת דרכים

מאמר זה עוסק בהתיישנות תביעת תאונת דרכים בגין נזקי הגוף. תביעת תאונת דרכים מתיישנת תוך 7 שנים מיום התאונה. כאשר מדובר בקטינים מתחילים למנות את 7 השנים בעת הגיעם לגיל 18. כלומר יש להגיש את התביעה עד גיל 25. בדרך כלל הזמן האופטימלי להגשת תביעת תאונת דרכים הנה כשנה לאחר התאונה.

על אף שהתקופה של 7 שנים נראית ארוכה דיה לצורך הגשת התביעה לפני התיישנותה יתכנו מקרים שעלולים להסתבך ולגרום להתיישנות. לכן אין להמתין לרגע האחרון. לעיתים גם התנהלות לא נכונה מצד עורך דין תאונת דרכים עלולה לגרום להתיישנות.

דוגמאות להתיישנות תביעות תאונות דרכים

לעיתים התשובה לשאלה האם התאונה הנה תאונת דרכים אינה ברורה. למשל, פועל עבד על טרקטור ונפגע ע"י הטרקטור בעת חפירה. במקרה זה בית משפט יכריע קודם האם מדובר בתאונת דרכים. אם בית משפט יקבע שלא מדובר בתאונת דרכים יתכן שקיימת לנפגע עילת תביעה נזיקית מגד מעסיקו. אם עורך דין תאונות דרכים אשר מייצג במקרה זה לא יהיה מודע לבעייתיות האפשרית בסיווג התביעה ייתכן והתביעה תתיישן. כך, אם עורך הדין חשב שהתאונה אינה תאונת דרכים ויגיש תביעה נזיקית רגילה נגד המעסיק יתכן ובסופו של דבר בית משפט יקבע שכן מדובר בתאונת דרכים. אם עד קביעה זו חלפו 7 שנים מיום התאונה אז הנפגע כבר לא יוכל להגיש תביעה נגד מבטחת הטרקטור. לכן, במצבים מסוג אלו אנו ממליצים להגיש תביעה נגד כל המעורבים.

מקרה אפשרי נוסף שמסתבר שקיימת בעיה בכיסוי הביטוחי. למשל הולך רגל נדרס ע"י רכב חולף. הפציעה קשה ולוקח מס' שנים להשתקם. הוא מגיע לעו"ד תאונות דרכים זמן קצר לפני שחולפים 7 שנים מיום התאונה. התביעה מוגשת נגד חברת הביטוח שנקובה באישור המשטרה. אך לאחר מס' חודשים חברת הביטוח מגישה כתב הגנה וטוענת שאין כיסוי ביטוחי כי הנהג נהג ללא רישיון נהיגה. במקרה  זה היה להגיש תביעה נגד קרנית שכן מדובר בתאונה ללא ביטוח. אך אם בשלב זה חלפו יותר מ 7 שנים התביעה נגד קרנית עלולה להתיישן.

תאונת דרכים בדרך לעבודה

אם נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה, בזמן העבודה או בדרך מהעבודה לביתו אתם זכאים לפיצוי. אתם זכאים לפיצוי הן מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה והן מהמוסד לביטוח לאומי. חשוב מאוד לדעת מתי לפנות לביטוח לאומי ולמי להגיש קודם את התביעה. יש משמעות עצומה לנכות שנקבעת על-ידי הביטוח הלאומי ביחס לתביעת ביטוח החובה. לכן חשוב מאוד להתייעץ עם עו"ד תאונות דרכים. למשל אם ביטוח לאומי יקבע לכם נכות נמוכה והמומחה הרפואי מטעם בית משפט טרם קבע לכם נכות קרוב לוודאי שהנכות בביטוח לאומי תחייב גם בתביעת תאונת הדרכים. יש גם הטועים ולא מגישים כלל תביעה לביטוח לאומי. במקרה זה בית משפט יקזז לכם מהפיצוי את התשלומים שהייתם אמורים לקבל מביטוח לאומי. מטעמים אלו ואחרים כדאי להתייעץ מייד לאחר התאונה גם אם נזקי הגוף טרם התגבשו.

נהיגה ללא רשיון וזכויות ידועה בציבור

ביום 26.06.2012, ניתן פסק דין בבית המשפט העליון, אשר עוסק במספר סוגיות הרלוונטיות לנפגעי תאונות דרכים ולעורכי דין לתאונות דרכים.

שלושה חודשים לפני התאונה רישיון הנהיגה של המנוח נפסל בבית המשפט לתעבורה שלא בנוכחותו. בית המשפט פסק כי מאחר ולא הוכח שהמנוח ידע על שלילת רישיונו אז יש כיסוי ביטוחי וחברת הביטוח צריכה לשאת בתשלום הנזק. נפסק שאם יש ספק האם היה הנהג מודע לשלילת הרישיון יש להעדיף את התכלית הסוציאלית שביסוד החוק ולפצות את הניזוק.

מאחר והתובעים היו יורשי הנפגע שנפטר קיים קושי אובייקטיבי להוכיח שהמנוח לא ידע על השלילה, ולכן אין להטיל עליהם את מלוא הנטל להוכיח כי המנוח לא היה מודע לה.

שכר טרחת עורך דין תאונת דרכים

נפגעי תאונות דרכים רבים אינם מודעים לזכויותיהם כולל כלפי עורך הדין אשר מייצג אותם.  במקרה של תביעת נזקי גוף עקב תאונת דרכים עורך הדין מוגבל בשכר הטרחה אשר הנו רשאי לגבות מהלקוח. שכר הטרחה המירבי שניתן לגבות הוא 8% מסכום הפיצוי אם התיק מסתיים בפשרה לפני הגשת תביעה לבית משפט. בפשרה לאחר שהוגשה תביעה לבית משפט ניתן לגבות 11%. אם סכום הפיצוי משולם לאחר פסק דין שכר הטרחה המקסימאלי הוא 13%. יש להוסיף מע"מ לסכומים הנקובים. דרך אגב, כאשר מדובר על גביית פסק דין לאחר פסק דין הכוונה לפסק דין שניתן לגופו של עניין ולא פסק דין המאשר פשרה שהצדדים עשו.

עורך דין תאונות דרכים – פגיעה ממנוף משאית

עובד נפגע ממנוף של משאית – את מי יכול העובד לתבוע והאם מדובר בתאונת דרכים ?
נניח שעובד עומד על ארגז של משאית ובאמצעות מנוף המשאית הוא מרים משא כבד, לפתע המשא מתנתק והעובד נפגע. האם מדובר בתאונת דרכים ? אם התאונה לא תיחשב כתאונת דרכים אז העובד יכול לתבוע את מעסיקו תביעת נזיקין אך יהיה עליו להוכיח כי מעבידו התרשל. כאשר יש ספק האם התאונה תוכר כתאונת דרכים ניתן להגיש את התביעה כנגד המעסיק וכנגד חברת הביטוח של הרכב ובית המשפט יפסוק. היתרון בכך שהתאונה תוכר כתאונת דרכים הוא שהעובד לא צריך להוכיח אשמה של נהג הרכב. די שנגרמו לו נזקי גוף והוא זכאי לפיצוי. מנגד בתאונות דרכים לרוב סכום הפיצוי עלול להיות נמוך יותר מאשר בתביעת נזקי גוף רגילה.

ערעור תאונות דרכים ע"י עו"ד תאונות דרכים

רובנו למדנו בשיעורי האזרחות על זכות הערעור. בהינתן פסק דין, עומד לרשות הצדדים פרק זמן של כחודשיים על מנת להגיש ערעור. אולם, בניגוד לתפיסה הרווחת, ערעור איננו משפט חדש, אלא ביקורת של ערכאה גבוהה יותר על החלטת בית המשפט הנמוך. לכן בית המשפט הדן בערעור לא יתערב בדרך כלל בממצאים עובדתיים של הערכאה הקודמת. בית משפט עשוי להתערב אם יש משהו חריג בקביעה העובדתית של אותה ערכאה.

מדוע בית משפט של הערעור אינו מתערב לרוב בממצאים העובדתיים ? הסיבה הנה שבית משפט של הערעור אינו שומע שוב את העדים. בית משפט שעל פסק דינו הוגש הערעור הוא זה ששמע את העדים והתרשם מהם. לכן הוא זה שמוסמך לקבוע קביעות עובדתיות.

מתי בכל זאת בית משפט לערעורים לבקשת עורך דין תאונות דרכים יהפוך את הקביעות עובדתיות? זה עשוי לקרות במקרים חריגים בהם מתקיימות נסיבות מיוחדות, המצדיקות התערבות בקביעות אלה; או כאשר הקביעות העובדתית פשוט איננה מתקבלת על הדעת.

מאחר ויכולת הערעור מוגבלת חשוב להיות מייצוג ע"י עורך דין העוסק בתאונות דרכים בערכאה הראשונה. יש לזכור שבית המשפט של הערעור לא ידון בטענות שלא נידונו כלל בבית משפט שבה נוהלה התביעה. על-כן חשוב לטעון את כל הטענות החשובות במהלך המשפט הראשון. לדוגמא, על מנת לבדוק מהו שיעור הנכות של התובע בית המשפט ימנה מומחים רפואיים לבקשת הנפגע. אם עורך הדין לא ביקש למנות מומחה בתחום רפואי מסוים לא ניתן יהיה לטעון בערעור לנכות שלא באותו תחום.

תאונת דרכים ביטוח לאומי

במקרים של תאונות דרכים, עשויה להיקבע לאדם אשר נפגע בתאונה נכות ע"י ביטוח לאומי. כאשר מדובר בתאונת עבודה הנכות שנקבעה על-ידי ביטוח לאומי עשויה לקבוע גם לתיק שיתנהל בתביעת נזקי הגוף בבית משפט. אחוזי הנכות הנקבעים על ידי ביטוח לאומי ניתנים לסתירה. יצוין שגם חברת הביטוח יכולה לבקש לסתור את הנכות. אם בית משפט יקבל את הבקשה לסתור את הנכות אז הוא ימנה מומחה רפואי מטעמו אשר יקבע את הנכות. בדרך כלל בית משפט יקבל את הבקשה אם הוא ישתכנע שהוועדה הרפואית לא התייחסה לעברו הרפואי של הנפגע. מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתאונות דרכים, כדי להגיש בקשה לסתירת נכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי.

מומחה רפואי בתביעות תאונות דרכים

קיימות פגיעות אשר הינן אופייניות לתאונות דרכים ועל עורך דין המתמחה בתאונות דרכים להכירן. הכרה של אותן פגיעות, חומרתן ואופן הטיפול בהם עשוי לסייע לעורך דין תאונת דרכים להשיג לנפגע את הפיצוי המירבי, ונסביר מדוע.

בעת הגשת כתב התביעה על עורך דין תאונות דרכים להגיש במקביל בקשה למינוי מומחים רפואיים. בית המשפט ימנה מומחה רפואי לקביעת שיעור הנכות שלכם אם יש בחומר הרפואי מסמכים תומכים. אם נראה שהנכות שקבע המומחה אינה תאומת לחומרת הפגיעה שלכם עורך הדין רשאי לחקור את המומחה בבית המשפט. אולם, לא מדובר בחקירה פשוטה שכן בחלק מהמקרים יהיה קשה לגרום למומחה להודות שהוא טעה.

הנכות נקבעת ע"י המומחה לאחר שבדק אתכם. לעיתים גובה הנכות הנפגע נקבעת על-פי מגבלות התנועה שנותרו לכם. כאשר עורך הדין חוקר את המומחה בעניין הנכות המומחה יכול להשיב שלא מצא מגבלה משמעותית ויהיה קשה לסתור זאת.

לכן אם התאונה גרמה למספר  סוגי פגיעת מוטב לבקש מינוי של מס' מומחים בתחומים השונים. ככל שהנכות הכוללת תהיה גבוהה יותר כך הפיצוי יהיה גבוה יותר.

תביעה נגד קרנית, תאונה ללא ביטוח

קרנית הנה גוף ממשלתי אשר נועד לפצות נפגעים בתאונות דרכים במקרים של רכב שהיה מעורב בתאונה ללא ביטוח חובה. בחוק מצוין מתי נפגעי חסרי ביטוח יהיו זכאים לפיצוי. למשל אשם שנהג ברכב שבבעלותו ללא שהיה לו ביטוח תקף לא יהיה זכאי לפיצוי מקרנית. לעומת זאת נוסע באותו רכב כן יהיה זכאי. קראו במאמר את מי נתבע כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה, תאונת פגע וברח, באלו נסיבות ניתן לתבוע את "קרנית". התייעצו עם עורך דין תאונת דרכים.

אופן ניהול תביעת תאונת דרכים וחישוב הפיצויים ע"י עו"ד תאונת דרכים

בתביעות נזיקי גוף מצרפים חוות דעת רפואית לכתב התביעה שקובעת את הנכות שנותרה עקב התאונה. בתביעת תאונת דרכים אסור לצרף חוות דעת. בתביעות תאונות דרכים יש להגיש לבית המשפט בקשה למינוי מומחים רפואיים. בבקשה זו יבקש התובע למנות מומחים מטעמו בתמוחי ההתמחות שקשורים לפגיעותיו.

למשל, אדם שפגיעתו הינה אורתופדית יבקש למנות אורתופד. לבקשה מצרפים מסמכים רפואיים המעידים על פגיעה בהתאם לתחום המומחיות המבוקש. באם קיימים מסמכים רפואיים כאמור, ואף מסמכים בודדים, בית המשפט ימנה את המומחה הרפואי, והמומחה הרפואי אמור לקבע האם עקב התאונה נותרה לתבוע נכות זמנית, קבועה ואם כן מה שיעורה. לרוב בית המשפט יטיל את תשלום הוצאות המומחה על חברת הביטוח. אם מדובר בתאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה, והוועדה הרפואית של המוסד לביטוח הלאומי קבעה לכם נכות ,קביעה זו עלולה לחייב גם בתביעת ביטוח החובה. כל עוד נעשתה קביעת הועדה לפני שמונה מומחה בית המשפט.

קראו עוד במאמר באשר לשלבי המשפט ואיך בית משפט קובע את גובה הפיצוי שתקבלו.

מהי תאונת דרכים? כנגד מי מגישים תביעה?

הידעתם שלא רק תאונה במהלך נסיעה או נהיגה ברכב נחשבת תאונת דרכים ? חוק הפיצויים מונה רשימה ארוכה של מקרים שנחשבים כתאונת דרכים. למשל תאונה בעת עליה לרכב, ירידה מהרכב, תיקון דרך שבוצע ברכב ועוד. אם עברתם תאונה חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום לפני שאתם מוסרים את גרסתכם באשר לאופן קרות התאונה. ניסוח לא מדויק של אופן קרות התאונה עלול להוביל לדחיית התביעה על-ידי ביטוח החובה של הרכב. במאמר זה אנו מסבירים אלו תאונות נחשבות כתאונת דרכים. כמו כן, נסביר נגד מי מגישים את התביעה.

תאונת דרכים אופנוע – התמחות עורך דין תאונות דרכים ברמת גן

מה עושים במקרה של תאונת דרכים אופנוע ? האם ניתן לקבל פיצוי במקרה של תאונת דרכים אופנוע ללא ביטוח ? רוכבים רבים נוהגים ללא ביטוח חובה. מדובר בסיכון שכן הם עלולים לפגוע באחרים או בעצמם. אם רוכב אופנוע רוכב ללא ביטוח ופוגע בהולך רגל או מרכיב אדם נוסף שנפגע רוכב האופנוע חשוף לתביעה כספית גדולה. שימו לב, גם אם האדם שהרכבתם ידע שאין לאופנוע ביטוח חובה הוא זכאי לפיצוי מקרנית. ובמקרה זה קרנית לגיש נגדכם תביעה בגובה הפיצוי שהיא תשלם לו.

במקרים הבאים יכול רוכב אופנוע לקבל פיצוי גם אם לאופנוע לא היה ביטוח:

הרוכב הוא בעל האופנוע או קטנוע ללא הביטוח והוא נפגע מכלי רכב מבוטח אחר. אם הנהג של כלי הרכב האחר אשם בתאונה ניתן לקבל פיצוי. במקרה זה התביעה תוגש כתביעה ניזקי גוף רגילה.
אם הנהג אינו בעל האופנוע והוא נהג באופנוע ללא ביטוח ולא ידע שאין ביטוח (ולא היה צריך לדעת) הוא יכול לתבוע את קרנית. מקרים מסוג אלו קורים לרוב שהאופנוע סופק על-ידי מעביד או ע"י מכר ורוכב האופנוע לא ידע שאין ביטוח. כאשר הנפגע הורכב על אופנוע והוא אינו בעל האופנוע הוא יכול לתבוע את קרנית אם לא היה ביטוח חובה. קרנית תגיש תביעת שיבוב נגד הנהג ונגד בעל האופנוע.

קראו עוד במאמר כיצד מחושב הפיצוי, פוליסת אופנוע עם השתתפות עצמית. בנוסף, נסביר מה לעשות לאחר התאונה.

עורך דין תאונת אופנוע

עורך דין תאונת אופנוע יכול לסייע לכם לקבל פיצוי גבוה. ניהול תביעה בבית משפט של תאונת דרכים אינו דומה לניהול תביעה אזרחית. קיימות בחוק תקנות והסדרים המיוחדים לנפגעי תאונות דרכים. לצערנו הרב פונים אלינו נפגעים רבים שנפגעו בעת שרכבו על אופנוע ללא ביטוח חובה. לחלק מהנפגעים האלו ניתן לעזור והם זכאים לפיצוי אם בתאונה מעורב רכב נוסף שהנו אשם בתאונה. רוכבי אופנוע שנפגעו קשה ויש להם ביטוח חובה עשויים לקבל פיצוים גבוהים שיסייעו להם להשתקם. פנו אלינו וקבלו ייעוץ מעורך דין תאונת דרכים מומלץ.

תאונת דרכים קשה – ייצוג על-ידי עורך דין תאונות דרכים

ניהול תביעה של נפגע תאונות דרכים קשה יש להפקיד בידי עורך דין שמתמחה בתחום. נתקלנו בעורכי דין שגרמו ללקוחותיהם נזקים עקב ייצוג כושל. כאשר הלקוח פונה למשרדנו לאחר הייצוג הכושל לעיתים התיק כבר אבוד.

בתאונת דרכים קשה, בתאונת אופנוע קשה, מדובר על נפגעים שהתאונה תגרום להם נכות רפואית. הנכות רפואית נקבעת על-פי אחוזי הנכות שנותרה לנפגע. ניתן לראות בתאונת דרכים כתאונה קשה אם לנפגע נותרה נכות רפואית של 30% ומעלה. יחד עם זאת גם בנכות של 5% ו- 10% ניתן לקבל פיצוי משמעותי (100,000 ש"ח ויותר).

ניהול תביעה של נפגע תאונות דרכים דורשת ידע מקצועי בתחום. נתקלנו בנפגעים שפסידו סכומים נכבדים מאחר שעורך הדין שלהם לא התמחה בתחום. כאשר הלקוח מגיע אלינו במהלך או לאחר הייצוג לא תמיד אפשר לסייע לו וכל שנותר הוא לנסות להקטין את הנזק. קראו במאמר כיצד להימנע מביצוע טעויות שיגרמו להפסד כספי.

קיזוז ביטוח לאומי מהפיצויים בתביעת תאונת דרכים

נסביר מתי יבוצע קיזוז של תגמולי הביטוח הלאומי מהפיצוי שלו זכאי הנפגע. קיימים מקרים שבהם תביעת תאונת דרכים נבלעת. כלומר מצב שבו תגמולי הביטוח הלאומי גבוהים מהנזק שבית משפט פוסק. יחד עם זאת לעיתים הנפגע יכול לקבל פיצוי במקרה שהתביעה נבלעת. נסביר מתי ואיך.

תאונה עם רישיון נהיגה זר

במאמר זה נדון בשאלה האם תושב זר או אזרחי ישראלי יקבלו פיצוי אם נהגו ברכב תחת רישיון נהיגה זר. לשימת לבכם החוק מגביל את התקופה שבה מותר לנהוג בארץ באמצעות רישיון נהיגה זר מבלי לצאת מהארץ. הפרה של החוק משמעותה שלא יהיה כיסוי ביטוחי במקרה של תאונה. במצב זה הנוהג מסתכן שהוא יחוייב באפון אישי אם למשל יפגע בהולך רגל. כמו כן, הנהג לא יקבל פיצוי עבור נזקי הגוף שנגרמו לו. מוטב לבדוק את תוקפו החוקי של הרישיון עם עורך דין תאונות דרכים. כמובן שאם כבר ארעה תאונה וחברת הביטוח דחתה את תביעתכם ניתן לפנות אלינו לייעוץ.

תאונת דרכים באוטובוס ייצוג ע"י עורך דין תאונות דרכים

עברתם תאונת דרכים באוטובוס ? במאמר נסביר מהי תאונת דרכים באוטובוס ומה לעשות לאחר תאונה. למשך מוטב לבקש את פרטי העדים לתאונה ולרשום את מספר הטלפון שלהם. עדים אלו יעזרו להוכיח את קרות התאונה. צלמו את עצמכם ואת פגיעות הגוף  לאחר התאונה. רשמו את פרטי נהג האוטובוס. כתובו את מספר הרישוי של האוטובוס, את מס' הקו, שעת ומקום התאונה. הגישו תלונה על התאונה במשטרת ישראל. קראו עוד מה לעשות לאחר התאונה, את מי תובעים, איזה פיצוי ניתן לקבל. עו"ד יואב רונקין מתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים.

תאונת דרכים לילדים

תאונת דרכים לילד שלנו היא הדבר שמפחיד אותנו יותר מכל. פגיעה בילד עלולה להיות קשה מאוד ולכן יש להשקיע את מלוא המאמצים ולקבל פיצוי עבורו שיאפשר לו בעתיד להתמודד עם הפגיעה הגופנית. ניתן וצריך להשיג פיצוי גם להורים שכן במיוחד בתאונות קשות גם להורים נגרם נזק כלכלי בשל הפסד ימי עבודה והוצאות נלוות.

חישוב הפיצוי לילד שנפגע בתאונה זהה לתביעת תאונת דרכים של בגיר. בית משפט יכריע תחילה האם נותרה לילד נכות לצמיתות עקב התאונה. לבקשת עורך הדין של הילד בית המשפט ימנה מומחים רפואיים בהתאם לאופי הפגיעה. ניתן כמובן למנות מס' מומחים רפואיים. למשל אם עקב התאונה הילד מצוי בחרדה ניתן לבקש למנות פסיכיאטר ילדים. אם לילד נגרם שבר אז ניתן לבקש למנות אורתופד ילדים. לאחר שהמומחים יקבעו את הנכות בית משפט יפסוק פיצוי לפי ראשי נזק שונים.

כאב וסבל:  החוק קובע פיצוי מיראבי של 175,000 ₪. סכום זה מכפילים בנכות שנקבעה. ישולם גם פיצוי עבור ימי אשפוז בבית החולים.

הפסד השתכרות לעתיד: אם נקבעה נכות בית משפט יפסוק פיצוי עבור אובדן ההשתכרות שייגרם לילד בעתיד עקב הנכות. אם לא מדובר בנכות משמעותית בית משפט יפסוק פיצוי גלובאלי. אם הנכות קשה לרוב בית משפט יכפיל את הנכות שנקבעה בשכר הממוצע במשק. את התוצאה יהוון מהעת שהילד יגיע לגיל 21 ועד גיל פרישה.

בנוסף, בית משפט יפסוק פיצויים עבור הוצאות, טיפולים רפואיים, עזרה שהילד הצטרך בעבר ויצטרך בעתיד וכיוצ"ב.

קראו עוד במאמר איך להשיג פיצוי גבוה.

תאונה בזמן טיפול ברכב

נפגעתם בתאונה בזמן טיפול ברכב, האם אתם זכאים לפיצוי מחברת הביטוח? אכן קיימים מקרים בהם תאונה במהלך טיפול ברכב או תיקונו עשויים להיחשב כתאונת דרכים אשר תזכה אתכם בפיצוי. למשל, אדם נוהג ברכב לפתע הוא מבחין בעשן יוצא ממכסה המנוע. הוא עוצר לצד הדרך ופותח את מכסה המנוע. כתוצאה מכך נגרמות לו כוויות בפנים או מכסה המנוע נטרק על כף ידו. מקרים מסוג אלו ייחשבו כתאונת דרכים לכל דבר ועניין. אך קיימים מקרים שלא ייחשבו כתאונת דרכים. אתם מוזמנים לקרוא באתר את ההלכה של בית משפט העליון בנושא. אתם צוזצנים לפנות אלינו להתייעצות עם עורך דין תאונות דרכים.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין תאונת דרכים  הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

דילוג לתוכן