עורך דין תאונות דרכים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

משרד עורכי דין יואב רונקין מתמחה בתביעות עקב תאונות דרכים, תאונות אופנוע ונזקי גוף.

במסגרת פסקי הדין בהן זכינו עבור לקוחותינו: ביום 18.07.2011, פסק בית המשפט למרשנו פיצוי בסכום של כ- 1,369,000 ש"ח.

– ראו פסק הדין.

משרד עורכי דין יואב רונקין - עורך דין תאונות דרכיםניהול תביעה בגין נזקי גוף עקב תאונת דרכים דורש מומחיות. מאחר ולרוב בתאונת דרכים האחריות הינה מוחלטת – כלומר אין חשיבות לשאלה מי אשם בתאונה – ההתדיינות מול חברת הביטוח מתרכזת בהוכחת הנזקים וההפסדים אשר נגרמו וייגרמו לנפגע בעתיד. ככל שיעלה בידי הנפגע להציג את ראיותיו כראוי יפסוק בית המשפט לנפגע פיצוי גבוה. לאור זאת מומלץ להיות מיוצג על-ידי עורך דין תאונות דרכים. משרדנו אף מטפל בתביעות של תאונות אופנוע אשר במקרים רבים הנן קשות יותר וגורמות לנכויות גבוהות.

במאמרים להלן, מידע משפטי אשר רלוונטי לנפגעי תאונות דרכים ותאונת אופנוע.

במסגרת המאמרים אנו משיבים, בין היתר, לשאלות כדלקמן:

מהי תאונת דרכים ?

על-פניו התשובה לשאלה זו נראית ברורה – תאונת דרכים הינה תאונה בה מעורב כלי רכב לרבות אופנוע. במציאות התשובה הרבה יותר מסובכת שכן לעיתים קיימת מחלוקת האם תאונה כלשהי נחשבת כתאונת דרכים אשר מכוסה ע"י ביטוח החובה של הרכב.

כך למשל האם תאונה בעת ירידה מכלי רכב הנה תאונת דרכים? האם תאונה בעת נסיעה ממלגזה הנה תאונת דרכים? האם פגיעה ממנוף של משאית מהווה תאונת דרכים? על מנת להימנע מטעויות אשר עלולות לגרום לדחיית התביעה מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מיד לאחר התאונה. ראו מידע נוסף במאמר – מהי תאונת דרכים.

כיצד מתנהלת תביעת תאונת דרכים ואיזה פיצוי אני אמור לקבל ?

עורך דין לתאונות דרכים מכיר את הפרוצדורות הקשורות בניהול תביעת תאונות דרכים ולעתים יכול להעריך את סכום הפיצויים המשוער. בעת שמגישים תביעה לבית המשפט יש לבקש מבית המשפט שימנה מומחים רפואיים בתחומים הקשורים לפגיעות הנפגע.

לאחר שהמומחה מגיש את חוות דעתו ניתן להעריך את הפיצוי שיקבל הנפגע שכן הפיצוי מבוסס על נסיבותיו האישיות של הנפגע כגון גילו, שיעור השתכרותו לפני ואחרי התאונה, האם מדובר בתאונת עבודה, מה שיעור הנכות של הנפגע ועוד. במאמר אופן ניהול תביעת תאונת דרכים אנו מסבירים כיצד מתנהלת התביעה ואיך מחשבים את הפיצויים.

נפגעתי בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. את מי אני תובע ?

נפגע תאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה זכאי לתבוע הן את ביטוח החובה של הרכב והן את המוסד לביטוח לאומי. הנפגע אינו מקבל פיצוי כפול ומומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים אשר יסביר לנפגע כיצד ניתן לקבל את הפיצוי המרבי במקרה כזה וכיצד להתנהל מול הגורמים השונים. עורך דין לתאונות דרכים אשר גם מבין בהליכי הביטוח הלאומי יוכל לסייע לנפגע בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. למידע נוסף הנכם מוזמנים לעיין במאמר תאונת דרכים בדרך לעבודה.

נפגעתי בתאונת דרכים ע"י רכב שלא היה לו ביטוח חובה. מה עושים ?

קיימים מקרים בהם אדם נפגע בתאונת דרכים כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה. מקרה מסוג זה יכול להתרחש עקב תאונת פגע וברח, כאשר לנהג הפוגע אין ביטוח, או כאשר נהג הרכב אינו מודע לכך שלרכב בו הוא נוהג אין ביטוח (כמו במקרה של נהיגה ברכב של מעסיק או של חבר). במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד קרנית, תאגיד אשר הוקם לצורך פיצויי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח. למידע נוסף קראו את המאמר –תביעה נגד קרנית.

מתי מתיישנת תביעה של נפגע תאונת דרכים ?

תביעת נזקי גוף מתיישנת תוך 7 שנים מים התאונה. למידע נוסף קראו את המאמר התיישנות תביעת תאונת דרכים.

בית המשפט פסק לי פיצוי נמוך מידי. האם ניתן להגיש ערעור ?

ניתן להגיש ערעור בזכות על פסק הדין הראשון שניתן אולם יש לדעת כי, על-פי רוב, בית המשפט של הערעור לא יתערב בקביעותיו העובדתיות של בית המשפט שנתן את פסק הדין וישנה את הפיצוי שנפסק רק אם נפלו טעויות קיצוניות בפסק הדין. על-כן, חשוב לקבל ייצוג מקצועי מעורך דין לתאונות דרכים מתחילת הדרך. למידע נוסף: ערעור תאונות דרכים.

איבדתי את מקום עבודתי עקב התאונה כיצד אני אתקיים במשך הזמן בו מנוהל המשפט ?

בניגוד לתביעות נזקי גוף אחרות, היה ועקב תאונת הדרכים נגדע מקור הכנסתו של הנפגע (אף אם באופן זמני) וכתוצאה מכך אין הנפגע מסוגל לפרנס את עצמו או את משפחתו רשאי הנפגע לפנות לחברת הביטוח או לבית המשפט בבקשה לקבלת פיצוי תכוף (על חשבון הפיצוי הסופי).

מאחר והתדיינות משפטית עלולה להמשך זמן רב אמור הפיצוי התכוף לסייע לנפגע להתמודד עם התקופה הקשה בה כאמור הוא אינו מסוגל להתפרנס למחייתו. הגשת בקשה לקבלת תשלום תכוף מומלץ להגיש עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.

האם תאונות אופנוע דורשת מומחיות מיוחדת ?

במקרים רבים תאונת אופנוע גורמת לנהג או לנוסע נזקי גוף קשים יותר. בהקשר לכך קיימת חשיבות שעורך הדין לתאונות אופנוע המטפל בתביעה יידע לבקש מינוי של מומחים רפואיים בכל תתי התחומים הרלוונטיים לפגיעת התובע. ככל שנקבע אחוז נכות גבוה יותר כך גם הפיצוי שייפסק לתובע. לכן, חשוב למצות את מלוא הזכויות ולשאוף לקבל את הנכות המקסימלית.

 

תאונה עם אופניים חשמליים. את מי תובעים ?

בית משפט העליון פסק שאופניים חשמליים אינם נחשבים כרכב מנועי על-פי החוק. על כן, במקרה של תאונת דרכים שמעורבת בה אופניים חשמליים המשמעויות הנם כדלקמן:

  • הולך רגל שנפגע ע"י אופניים חשמליים יכול לתבוע רק את רוכב האופניים והוא יצטרך להוכיח שהרוכב התרשל ואחראי לתאונה.
  • נהג אופניים חשמליים שנפגע מרכב אחר ויכול לתבוע ולקבל פיצוי מחברת הביטוח של הרכב המעורב ואין צורך להוכיח מי אחראי לתאונה (במקרים מסוימים ניתן לקבל פיצוי מביטוח לאומי ומביטוח פרטי אם יש).
  • נהג אופניים חשמליים שנפגע מרכב חסר ביטוח יכול לתבוע את קרנית.

 

להתייעצות ראשונית אנא פנו למשרדנו.

משרד עורכי דין יואב רונקין מתמחה בתביעות ביטוח, תאונות דרכים תביעות נזיקין.

אם נפגעתם בתאונת דרכים ע"י רכב, תאונת אופנוע או כהולך רגל אתם זכאים לקבל פיצויים מחברת הביטוח.

פנו אלינו עוד היום ונסייע לכם לקבל פיצוי מקסימלי בתביעת ביטוח חובה.

לקבלת סיוע משפטי ניתן להתקשר לטלפון 03-6952017, או למלא טופס צור קשר.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם.

 

מאמרים בנושא תביעות תאונות דרכים:

אישור משטרה על תאונת דרכים

לאחר שמתרחשת תאונת דרכים שבה יש נזקי גוף יש להוציא אישור ממשטרת ישראל על התאונה. לאן וכיצד פונים על מנת לקבל אישור של המשטרה על תאונת דרכים ?

התיישנות תביעת תאונת דרכים

מאמר זה עוסק בהתיישנות תביעת תאונת דרכים בגין נזקי הגוף. למידע באשר להתיישנות תביעות ביטוח רגילות ראה: התיישנות תביעות ביטוח.

תאונת דרכים בדרך לעבודה

כאשר אדם נפגע בתאונת דרכים בדרך לעבודה, בזמן העבודה או בדרך מהעבודה לביתו, הוא זכאי לפיצוי הן מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה והן מהמוסד לביטוח לאומי.

נהיגה ללא רשיון וזכויות ידועה בציבור

ביום 26.06.2012, ניתן פסק דין בבית המשפט העליון, אשר עוסק במספר סוגיות הרלוונטיות לנפגעי תאונות דרכים ולעורכי דין לתאונות דרכים.

שכר טרחת עורך דין תאונת דרכים

נפגעי תאונות דרכים רבים אינם מודעים לזכויותיהם כולל כלפי עורך הדין אשר מייצג אותם בתביעה כנגד חברת הביטוח. במקרה של תביעת נזקי גוף עקב תאונת דרכים עורך הדין מוגבל בשכר הטרחה אשר הנו רשאי לגבות מהלקוח.

עורך דין תאונות דרכים – פגיעה ממנוף משאית

עובד נפגע ממנוף של משאית – את מי יכול העובד לתבוע והאם מדובר בתאונת דרכים ?
נניח שעובד עומד על ארגז של משאית ובאמצעות מנוף המשאית הוא מרים משא כבד, לפתע המשא מתנתק והעובד נפגע.

ערעור תאונות דרכים

רובנו למדנו בשיעורי האזרחות על זכות הערעור. בהינתן פסק דין, עומד לרשות הצדדים פרק זמן של כחודש וחצי בדרך כלל על מנת להגיש ערעור. אולם, בניגוד לתפיסה הרווחת, ערעור איננו משפט חדש, אלא ביקורת של ערכאה גבוהה יותר על החלטת בית המשפט הנמוך. כך למשל, בית המשפט הדן בערעור לא יתערב בדרך כלל בממצאים עובדתיים של הערכאה הקודמת, אלא אם כן יש משהו חריג בקביעה העובדתית של אותה ערכאה.

סתירת הנכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי

במקרים של תאונות דרכים, עשויה להיקבע לאדם אשר נפגע בתאונה נכות. אחוזי הנכות הנקבעים על ידי ביטוח לאומי ניתנים לסתירה, אולם מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתאונות דרכים, כדי להגיש בקשה לסתירת נכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי.

מומחה רפואי בתביעות תאונות דרכים

קיימות פגיעות אשר הינן אופייניות לתאונות דרכים ועל עורך דין המתמחה בתאונות דרכים (להלן: "עורך דין תאונות דרכים") להכירן. הכרה של אותן פגיעות, חומרתן ואופן הטיפול בהם עשוי לסייע לעורך דין תאונת דרכים להשיג לנפגע את הפיצוי המירבי, ונסביר מדוע.

תביעה נגד קרנית, תאונה ללא ביטוח

את מי תובעים כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה, תאונת פגע וברח, באלו נסיבות ניתן לתבוע את "קרנית".

אופן ניהול תביעת תאונת דרכים וחישוב הפיצויים

בשונה מתביעות נזיקין אחרות בהן בעת הגשת תביעה לנזקי גוף יש לצרף חוות דעת רפואית בדבר הנכות אשר נותרה לתובע עקב התאונה, בתביעה עקב תאונת דרכים לא ניתן לצרף חוות דעת.

מהי תאונת דרכים? כנגד מי מגישים תביעה?

הגדרת תאונת דרכים: מאורע בו לאדם נגרמים נזקי גוף כתוצאה מ"שימוש ברכב מנועי" למטרת תחבורה. השימוש ברכב יכול להיות נסיעה ברכב, כניסה או יציאה ממנו, החנייתו, דחיפתו או גרירתו, טיפול או תיקון ברכב שנעשה במהלך הנסיעה בידי אדם.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין בתל אביב הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או למלא טופס זה