חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

03-6952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין תאונות דרכים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

ניהול תביעת תאונת דרכים דורש מומחיות של עורך דין המתמחה בתאונות דרכים. עברתם תאונת דרכים ? אתם רוצים לקבל את הפיצוי המקסימאלי ? למשרדנו ניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות דרכים. להתייעצות צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

ייצוג נפגעי תאונות דרכים

לעורך דין יואב רונקין, התמחות מיוחדת בייצוג נפגעי תאונות דרכים. במשך השנים ניהלנו מאות תביעות של אנשים שנפגעו בתאונות דרכים, תאונות אופנועים ותביעות נגד קרנית. השגנו ללקוחות פיצויים בסכומים המצטברים למיליוני שקלים. לעורך דין יואב רונקין ניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות דרכים קשות. 

מדוע כדאי לי לשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים יואב רונקין ?

לעורך דין יואב רונקין ניסיון של למעלה מ-20 שנה בטיפול בנפגעי תאונות דרכים.  אנחנו יודעים כיצד לנצח את חברות הביטוח. אנו נדאג לכך שבית המשפט יקבע לכם את הנכות הגבוהה ביותר וכך תקבלו את הפיצוי המקסימאלי. נעשה כל מה שיידרש כדי להשיג לכם את הפיצוי המירבי שמגיע לכם.

נגן וידאו

כיצד נפעל על מנת להשיג לכם את הפיצוי המקסימאלי ?

ראשית נספק לכם את התמיכה וההדרכה שאתה צריכים במהלך התקופה הקשה לאחר התאונה.

נאסוף ונבחן ראיות רלוונטיות כגון אישור המשטרה על התאונה, מסמכים רפואיים, וראיות לנזק שנגרם לכם.

אנו עובדים עם מיטב המומחים הרפואיים על מנת להעריך את חומרת הפציעה שלכם ועל מנת להעריך מה שיעור הנכות שניתן יהיה לקבל בבית המשפט. מומחים רפואיים אלו אף מסייעים לנו בחקירות מומחי בית משפט ככל שיש בכך צורך.

נגיש עבורכם תביעה לחברת הביטוח ולבית המשפט. נדאג לכך שתפוצו עבור כל נזקי הגוף וההפסדים שנגרמו לכם.  

חשוב לדעת, בישראל לנפגע תאונת דרכים מגיע פיצוי מחברת הביטוח ללא כל קשר למידת אחריותו לתאונה. למשל, הולך רגל חצה מעבר חצייה באור אדום ונפגע מרכב חולף. הוא זכאי לפיצוי מחברת הביטוח של הרכב הפוגע למרות שחצה באור אדום.

דוגמאות להצלחות המשרד

פרטי המקרההפיצוי ששולם
לקוח שנפגע בתאונה עם 35% נכות.1,369,000 ש"ח – לפסק הדין לחצו כאן
רוכב טרקטורון שנפגע ע"י ניידת משטרה.695,000 ש"ח
לקוח שנפגע בתאונה ונקבעה לו נכות של 10%.260,000 ש"ח

מתי נפנה לעורך דין לתאונות דרכים ?

פנו לעורך דין המתמחה בתאונות דרכים אם נגרמו לכם נזקי גוף בתאונת דרכים וזאת להבדיל מנזקי רכוש. עורך דין אזרחי שאינו מתמחה בייצוג נפגעים אינו יודע כיצד להשיג לנפגע את הפיצוי המקסימלי.

מהי תאונת דרכים ?

על-פניו התשובה לשאלה זו נראית ברורה. על-פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 תאונת דרכים הינה:

"מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה; יראו כתאונת דרכים גם מאורע שאירע עקב התפוצצות או התלקחות של הרכב, שנגרמו בשל רכיב של הרכב או בשל חומר אחר שהם חיוניים לכושר נסיעתו, אף אם אירעו על-ידי גורם שמחוץ לרכב, וכן מאורע שנגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו או מאורע שנגרם עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב, ובלבד שבעת השימוש כאמור לא שינה הרכב את ייעודו המקורי; ואולם לא יראו כתאונת דרכים מאורע שאירע כתוצאה ממעשה שנעשה במתכוון כדי לגרום נזק לגופו או לרכושו של אותו אדם, והנזק נגרם על ידי המעשה עצמו ולא על ידי השפעתו של המעשה על השימוש ברכב המנועי".

 במציאות התשובה הרבה יותר מסובכת שכן לעיתים תהיה מחלוקת האם תאונה כלשהי נחשבת כתאונת דרכים.

כך למשל האם תאונה שארעה בעת שירדתם מכלי רכב הנה תאונת דרכים ? האם תאונה שהתרחשה בעת שנסעתם במלגזה הנה תאונת דרכים ? האם פגיעה ממנוף של משאית מהווה תאונת דרכים ? הימנעו מטעויות אשר עלולות לגרום לדחיית התביעה. מומלץ להתייעץ עמנו מיד לאחר התאונה.

איך לקבל פיצויים גבוהים לאחר תאונת דרכים ?

פיצויים גבוהים משולמים לנפגעים שבית המשפט קבע להם נכות גבוהה. בנוסף יהיה עליכם להוכיח שהפגיעה בתאונה גרמה או תגרום להפסדי השתכרות. בתי משפט פוסקים לרוב פיצוי גבוה במקרה שלנפגע נגרמו הפסדי שכר. לכן יש להציג בפני בית המשפט את נתוני השכר שלכם לפני התאונה ולאחריה. אך שימו לב, גם אם לפני התאונה לא עבדתם או אם השכר שלכם היה נמוך עדיין ניתן לקבל פיצויים גובהים. 

מה לעשות לאחר תאונת דרכים ?

אם עברתם תאונת דרכים מומלץ לבצע את הצעדים הבאים:

  • אם מצבכם הרפואי מאפשר לכם צלמו את הרכבים המעורבים. רשמו את הפרטים של העדים שצפו בתאונה.
  • פנו מיידית וקבלו טיפול רפואי. גם אם נראה בתחילה שהפגיעה הגופנית אינה קשה מומלץ לפנות ולהיבדק.  אם לא פניתים לבית החולים מייד לאחר התאונה ובימים שחלפו אתם ממשיכים להרגיש ברע פנו עכשיו.
  • התייעצו עם עורך דין המיייצג נפגעי תאונות דרכים שיסייע לכם ויכוון אתכם מה לעשות.
  • אספו את כל החומר הרפואי והקבלות עבור ההוצאות הקשורות בתאונה.

למידע נוסף קראו במאמר מה לעשות לאחר תאונת דרכים.

כיצד תתנהל התביעה שלכם ?

בעת שנגיש תביעה לבית המשפט נבקש מבית המשפט שימנה מומחים רפואיים בתחומים הקשורים לפגיעות הנפגע.

לאחר שהמומחה יגיש את חוות דעתו נעריך את גובה הפיצוי שמגיע לכם. הפיצוי מבוסס על-פי חומרת הפציעה. כמו כן, מספר מאפיינים יחודיים משפיעים על גובה הפיצוי. בחישוב הפיצויים מתייחסים לגיל הנפגע, שיעור השתכרותכם לפני ואחרי התאונה. כמו כן יש לבחון האם מדובר בתאונת עבודה, מה שיעור הנכות שנקבע ועוד. במאמר הפיצויים בתביעות תאונות דרכים אנו מסבירים כיצד מתנהלת התביעה ואיך מחשבים את הפיצויים.

נפגעתי בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. את מי אני תובע ?

אם נפגעתם בתאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה אתם זכאים לתבוע הן את ביטוח החובה והן את המוסד לביטוח לאומי. לא תקבלו פיצוי כפול אך יש חשיבות לשאלה איזו תביעה תנוהל קודם. פנו אלינו ונסביר לכם כיצד להתנהל מול הגורמים השונים. כעורכי דין שמבינים בהליכי הביטוח הלאומי נסייע לכם בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי.

לעיתים יש יתרון לפנות לביטוח לאומי קודם ולעמוד מול וועדה רפואית שתקבע את הנכות. לאחר מכן נגיש תביעה נגד ביטוח החובה של הרכב. אך לא תמיד זה נכון. הוועדה הרפואית עלולה לקבוע שלא נותרה לכם נכות או שנותרה נכות נמוכה. במקרה כזה הקביעה עלולה לפגוע לכם בתביעה נגד הביטוח החובה.

נפגעתי בתאונת דרכים ע"י רכב שלא היה לו ביטוח חובה. מה עושים ?

קיימים מקרים בהם אדם נפגע בתאונת דרכים כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה. למשל במקרה של תאונת פגע וברח, לנהג ברכב שבו נסעתם אין רישון נהיגה או ביטוח. במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד קרנית. קרנית היא תאגיד אשר הוקם לצורך פיצויי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח. למידע נוסף קראו את המאמר –תביעה נגד קרנית.

איבדתי את מקום עבודתי עקב התאונה כיצד אני אתקיים במשך הזמן בו מנוהל המשפט ?

לעיתים עקב תאונת הדרכים נגדע מקור הכנסת הנפגע. אם אינכם מסוגלים לעבוד אתם רשאים לקבל פיצוי תשלום תכוף. פיצוי זה הנו תשלום זמני על חשבון התשלום הסופי. תחילה נפנה בדרישה לתשלום תכוף לחברת הביטוח. אם היא תסרב נגיש בקשה לבית המשפט. הסדר זה מיוחד לנפגעי תאונות דרכים.

למשל לאחרונה השגנו מקרנית תשלום תכוף של 20,000 ש"ח עבור לקוח שנפגע מרכב חסר ביטוח. כמובן שסכום זה יקוזז מהפיצוי הסופי.

סיכום: עורך דין תאונות דרכים

משרדנו נמצא ברחוב תובל 40 ברמת גן אך אנו מעניקים שירות לנפגעים בכל הארץ. אם נפגעתם בתאונת דרכים ואתם מחפשים עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים במרכז, בתל אביב או ברמת גן שייצג אתכם, פנו אלינו.

למשרד עורכי דין יואב רונקין 20 שנות ניסיון.

פנו אלינו עוד היום ונסייע לכם לקבל פיצוי מקסימלי.

לקבלת סיוע משפטי ניתן להתקשר לטלפון 03-6952017, או למלא טופס צור קשר.

מועדים בתביעת תאונת דרכים
עורך דין תאונות דרכים

פנו לתחנת המשטרה עם אישור רפואי שבו מצוין שעברתם תאונת דרכים, עם פרטי הרכבים והנהגים המעורבים וכך תוציאו אישור משטרה.

זה תלוי בעיקר בחומרת הפגיעה. בתאונות קלות ניתן לקבל את הפיצוי תוך כ 3 חודשים. בפגיעות קשות זה עלול לקחת יותר זמן – החל משנה ועד 4 שנים ואף יותר.

גובה הפיצוי תלוי במספר משתנים: הנכות שנקבעה לך, הגיל, השכר שהרווחת לפני ולאחר התאונה, תקופת היעדרות מעבודה לאחר התאונה, האם יש קיזוזים של ביטוח לאומי ועוד. כאשר הצעת הפשרה מוצעת על-ידי בית המשפט לעיתים השופט מפרט איך הוא הגיע לסכום המוצע. ניתן להיפגש עם עורך הדין המייצג ולבקש הסבר לאופן חישוב הפיצוי המוצע.

תשלום תכוף הוא הסדר שקיים בתביעות של תאונות דרכים המאפשר לנפגע לקבל פיצוי זמני בטרם הסתיים המשפט. הפיצוי המשולם הינו על חשבון התשלום הסופי ויקוזז מהפיצוי שבית משפט יפסוק. הסדר זה מאפשר לנפגע להתקיים תוך כדי ניהול המשפט. למידע נוסף ראו: תשלום תכוף.

בתאונות דרכים לרוב ניתן להגיש את התביעה תוך שנה מיום התאונה וזאת בתנאי שהמצב הגופני התייצב וניתן להעריך את הנכות שנותרה עקב התאונה. כך גם במצב של קטינים. התביעה במקרה של קטינים מוגשת ע"י הוריו שהם האפוטרופסים הטבעיים של הקטין. את הפיצוי (ולפחות חלקו המרכזי) יהיה עליכם להפקיד בחשבון נאמנות. ניתן יהיה למשוך את סכום הפיצוי שהקטין יגיע לגיל 18.

במקרה שהפציעה הנה קשה וגרמה לאיבוד מקום העבודה סביר להניח שבית המשפט יפסוק לטובתך פיצוי כספי על-כך. דרך אגב, כאשר לנפגע נותרה נכות בית משפט יעניק פיצוי עבור הפסד השתכרות עתידי גם אם הנפגע המשיך לעבוד. בית משפט יוצא מנוקדת הנחה שהנכות עלולה להגביל את הנפגע בעתיד כולל אם הנפגע יאבד את מקום עבודתו.

 

לקביעת פגישת ייעוץ הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

מאמרים נוספים הקשורים לנושא
דילוג לתוכן