חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רופא תעסוקתי לאובדן כושר עבודה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

במאמר זה נסביר מהו רופא תעסוקתי והאם חייבים רופא תעסוקתי לאובדן כושר עבודה. אם איבדתם את כושר עבודה צרו עמנו קשר ונשיג לכם פיצוי כספי 03-6952017. אנו עובדים עם מיטב הרופאים התעסוקתיים.

מהו רופא תעסוקתי לאובדן כושר עבודה ?

רופא תעסוקתי הנו רופא אשר קובע האם עובד כשיר מבחינה רפואית לבצע את העבודה שבה הוא עובד. הרופא יכול לקבוע שהעובד אינו כשיר, כשיר למשרה חלקית, כשיר לתפקידים מסוימים או שעליו להימנע מפעולות שונות.

הסברנו במאמרים הקודמים שביטוח אובדן כושר עבודה מבטח אדם שעקב מצב רפואי איבד את כושר עבודתו. על כן, על מנת לקבל את התגמול החודשי מחברת הביטוח על המבוטח להוכיח שהוא אכן איבד את כושר העבודה שלו. את התנאי של איבוד כושר העבודה יש להוכיח על-ידי רופא תעוסקתי. לכן יש צורך באישור רופא תעסוקתי לתביעת אובדן כושר עבודה.

מה רופא תעסוקתי יבדוק

אם תפנו לרופא תעסוקתי פרטי בקשו ממנו להתייחס גם לסוג הביטוח שלכם. על כן, בטרם תפנו למומחה מומלץ להתייעץ עם עורך דין אובדן כושר עבודה על מנת שיבדוק עבורכם את הכיסוי הביטוחי שלכם. נסביר נקודה זאת.

בביטוח אובדן כושר עבודה יש 2 סוגי ביטוחים. ביטוח אובדן כושר עבודה רגיל, וביטוח עובד כושר עבודה עיסוקי. הביטוח הרגיל מכסה מצב שבו איבדתם את כושר העבודה לעבוד בעבודה בה עבדתם או בכל עיסוק סביר אחר. בביטוח אובדן כושר העבודה עיסוקי מספיק שאיבדתם את כושר העבודה לעבוד בסוג העבודה שבה עבדתם בכדי לקבל את תגמולי הביטוח. כלומר חברת הביטוח אינה יכולה לדרוש ממכם לעבוד בעיסוק סביר אחר התואם את כישורכם וניסיונכם.

על כן, רופא תעסוקתי לאובדן כושר עבודה צריך לדעת מהי ההגדרה לאובדן כושר עבודה בפוליסה שלכם על מנת לכתוב את האישור בצורה מיטבית. כמובן שאם הביטוח הנו עיסוקי יהיה קל יותר למומחה לקבוע שאיבדתם את כושר עבודה לעומת ביטוח אובדן כושר עבודה רגיל.

רופא תעסוקתי לאובדן כושר עבודה

רופא תעסוקתי מטעם חברת הביטוח

האם חברת הביטוח יכולה לדרוש ממכם להיבדק אצל רופא תעסוקתי מטעמה ? התשובה לכך היא כן. חברת הביטוח או קרן הפנסיה רשאים לבדוק אתכם על-ידי רופאים מטעמם.

מה יבדוק הרופא התעסוקתי של חברת הביטוח ?

הרופא יבדוק מה ההיסטוריה הרפואית שלכם.
מתי החלה המחלה שגרמה לאובדן כושר עבודה.
הוא עשוי לבקש ממכם לעשות פעולות מסוימות על מנת לבדוק הגבלות בתנועה וטווחי תנועה.
הוא יעיין בהדמיות ופענוחים.
הרופא יתשאל אתכם ממה אתם סובלים, מה ההגבלות שלכם וכיוצ"ב.

הערכות לבדיקה אצל רופא תעסוקתי לאובדן כושר עבודה

אם הוזמנתם לבדיקה אצל רופא תעסוקתי של חברת הביטוח או קרן הפנסיה אנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין שמתמחה באובדן כושר עבודה. אם תגיעו אלינו נעבור על החומר הרפואי שלכם, נבדוק את הכיסוי הביטוחי שלכם ונוכל להעריך את סיכויי התביעה. במקרים המתאימים נייעץ לכם כיצד לנהוג עם הרופא, אילו טענות לטעון ואיך להיערך לבדיקה.
כמו כן, ניתן לבדוק האם בביטוח יש חריגים או הגבלות שימנעו ממכם לקבל את אובדן כושר העבודה ולהיערך להם מראש.

מה המחיר של חוות דעת רופא תעסוקתי לתביעת אובדן כושר עבודה

אם חברת הביטוח דחתה את תביעת אובדן כושר העבודה שלכם ניתן להגיש תביעה לבית משפט. במקרה זה צריך לצרף חוות דעת של מומחה תעסוקתי. המחיר של חוות דעת רופא תעסוקתי הנו כ- 6,000 ₪. אם אין באפשרותכם לממן עלות זאת אנו יכולים להשיג לכם מימון לחוות הדעת. אנו עובדים עם חברות אשר מסכימות להלוות את הסכום הדרוש למימון חוות הדעת. היתרון הוא שהחזר ההלוואה והריבית מתבצעת רק אם אתם זוכים בתביעה. אם אתם לא זוכים (למרות שאצלנו זה עוד לא קרה) אתם לא צריכים להחזיר את ההלוואה.

למידע נוסף צרו איתי קשר בטלפון 03-6952017 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.

דילוג לתוכן