חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין פנסיה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עורך דין פנסיה מייצג את עמיתי קרן הפנסיה בתביעות נגד קרנות פנסיה. כיום, רוב החסכון הפנסיוני מבוצע דרך קרנות הפנסיה. זכויות העמית נקבעות בתקנון אשר משתנה מעת לעת. כמו כן, היכולת לתקוף את החלטות הקרן ומוסדותיה בבית המשפט מוגבלת. על-כן ההתנהלות מול קרנות פנסיה קשה יותר לאין ערוך לעומת חברות הביטוח.

תוכן עניינים

עורך דין פנסיה

עיקר הייצוג המשפטי נעשה בתביעות לפנסיית נכות. במקרה שאתם מבוטחים בקרן פנסיה ואיבדתם את כושר העבודה שלכם אתם זכאים לקבל פנסיית נכות. מה הם השלבים שיש לבצע בכדי לקבל את פנסיית הנכות ?

א. להגיש תביעת פנסיית נכות. יש לצרף מסמכים רפואיים ומסמכים נוספים המפורטים באתר הקרן.
ב. רופא קרן הפנסיה רשאי להחליט על סמך המסמכים או לזמן אתכם לוועדה רפואית.
ג. אם הוועדה תדחה את תביעתכם אתם רשאים להגיש ערר לוועדת ערר.
ד. אם הערר נדחה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה אך רק בנושאים משפטיים ולא רפואיים.

על כן, עורך דין לפנסיה לגלות בקיאות בהוראות התקנון ובהליכי הערעור. עליו להכיר את פסיקות בתי הדין הרלוונטיות לתביעות פנסיוניות. מטבע הדברים תביעות פנסיוניות קשורות לתחום הביטוח ודיני העבודה ועל-כן עליות להתמחות גם בתחומים אלו.

מעורבות של המעסיק בתביעה

קורה שאנו מגלים שפנסיית הנכות שהעמית אמור לקבל היא נמוכה מידי. הסיבות לכך הן מגוונות אך לעיתים זה נגרם עקב הפרשה בחסר של המעסיק. במקרה כזה יש להגיש תביעה גם נגד המעסיק – הליכים הדורשים מומחיות בדיני עבודה.

עובדים רבים לא יודעים אך במקרה שמעסיק אינו מעביר את מלוא ההפרשות לקרן הפנסיה עומדת לה זכות להגיש תביעה כנגד המעסיק. אם הקרן אינה פועלת כדין לגבות את החוב ניתן לחייב אותה בתשלום חובות המעביד. אם המעסיק פשט רגל או אם מדובר בחברה שפורקה, זכאית קרן הפנסיה לתבוע את ביטוח לאומי. התביעה תוגש בגין ההפרשות שהיה על המעסיק לבצע לקרן. בסופו של יום סכומים אלו אמורים להגיע לחשבונו של העמית. אך כמובן שהדברים אינם כה פשוטים. לא ניתן לחייב את הקרן בצורה אבסולוטית בגין אי הפרשה של המעסיק. יש להראות שקרן הפנסיה התרשלה וכן צריכים להתקיים תנאים נוספים הקבועים בחוק.
על כן, תביעות אלו יכולות להיות מורכבות ולהיות כרוכות עם תביעות נוספות.

התייעצות מקדימה

חשוב מאוד שתקבלו ייעוץ מקצועי לפני שאתם מגישים תביעה לבד. טעות בהגשת התביעה או במועד הגשתה עלולה למנוע את קבלתה. לדוגמא, בקרן הפנסיה קיימת תקופת אכשרה של 60 חודשים. המשמעות היא שאם הפסקת העבודה נעוצה במצב רפואי שממנו סבלתם בעבר ולא חלפו יותר מ 60 חודשים מאז שהצטרפתם לקרן, תביעתכם תידחה. יתכן שעמית שהיה מקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין לפנסיה היה דוחה את הגשת תביעת פנסיית הנכות עד לאחר שצבר וותק העולה על 60 חודשים. ייעוץ ראשוני זה היה "מציל" את תביעתו.

עלות הטיפול המשפטי

שכר הטרחה שתתבקשו לשלם לעורך דין לביטוח פנסיוני תלוי במהות ההליך המשפטי ומורכבות התיק. כאשר מדובר על הגשת תביעה או ערר לפנסיית נכות בדרך כלל חלק משכר הטרחה מבוסס על בסיס הצלחה. כלומר תשלמו רק אם עורך הדין יזכה בתביעה ותקבלו פנסיית נכות. אם יש צורך להגיש תביעה גם נגד המעסיק אז זה שיעור שכר הטרחה תלוי גם האם ניתן להיפרע מהמעסיק.

ניסיון מקצועי

כפי שניתן להתרשם באתר למשרדנו ניסיון רב בתחום הביטוח, דיני פנסיה ודיני עבודה. אנו מנצלים את הניסיון הרב שצלחנו בכדי להצליח בתביעות נגד קרנות הפנסיה שאנו מגישים.

לעיון בחלק מפסקי הדין בהם זכינו בתביעות נגד קרנות פנסיה ראו – הצלחות המשרד.

להתייעצות ניתן להתקשר לטלפון 03-6952017, או למלא טופס צור קשר.

דילוג לתוכן