עורך דין ביטוח

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

משרד עו"ד יואב רונקין, עורך דין ביטוח, מייצג מבוטחים אשר חברת הביטוח דחתה את תביעתם. אתם רוצים לקבל פיצוי גובה מחברת הביטוח ? אל תסתפקו בפחות מעורך דין שמתמחה בתביעות ביטוח. אתם עלולים להפסיד הרבה כסף! עו"ד יואב רונקין מטפל באופן אישי בכל תיק ותיק. צרו עמי קשר בטלפון 03-6952017 ואסייע לכם.

במשך השנים צברנו ניסיון רב בניהול תביעות ביטוח אשר מסייע לנו להשיג למבוטחים את הפיצוי המירבי.

מה תפקידו של עורך דין ביטוח ? 

תחום דיני הביטוח הנו מורכב. תביעת ביטוח מבוססת על חוקים, כגון חוק חוזה הביטוח, הוראות המפקח על הביטוח אשר מנפיק חוזרים מעת לעת המחייבים את הצדדים, וכמובן הלכות בתי המשפט.  

על עורך דין ביטוח להכיר את כל החוקים ופסקי הדין החדשים. טיפול בלתי מקצועי על-ידי עורך דין שאינו מתמחה בתביעות ביטוח עלול לגרום ללקוח נזק משמעותי. על כן, אם ארע לכם מקרה ביטוחי בטרם תתקשרו עם עורך דין מומלץ  לבדוק האם יש לו ניסיון מספיק בתחום הביטוח. בתוך תחום הביטוח קיימות התמחויות ספציפיות. משרד בעל התמחות בביטוח אמור להכיר את כל תחומי הביטוח כולל ביטוח פניסוני. 

ניווט מהיר

להלן חלק מהצלחות המשרד

הסוגיה הביטוחית סכום הפיצויים
תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה  1,177,000 ש"ח
תביעת ביטוח משכנתא 500,000 ש"ח
תביעת פנסיית נכות 350,000 ש"ח

 

 

עורך דין ביטוח

בין לקוחותינו נמנים מבוטחים אשר בוטחו בפוליסת רכוש, דירות, תביעות ביטוח רכב, עסקים ומפעלים, ביטוח חייםאובדן כושר עבודהביטוח סיעוד, אחריות, נכות, אחריות המוצר, קבלנים, כל הסיכונים ועוד.

יצוין כי איננו מייצגים חברות ביטוח אלא מייצגים אך ורק מבוטחים בתביעות נגד חברות ביטוח ותביעה נגד סוכני ביטוח שהתרשלו.

ביטוח הנו למעשה הסכם בין המבוטח לחברת הביטוח. המבוטח משלם לחברת הביטוח פרמיה חודשית. מנגד, אם מתרחש אירוע ביטוחי על חברת הביטוח לפצות את המבוטח בתגמולי הביטוח עליהם הוסכם.

מאחר ותחום הביטוח הנו מורכב חלק ניכר מהפוליסות יוצאות לפועל באמצעות סוכן הביטוח. לצערנו הרב נתקלנו במקרים רבים שסוכן הביטוח התרשל ועל כן הגשנו כנגדו תביעה. 

קראו את הפוליסה והתייעצו עם עורך דין ביטוח

לפני שנדון מה לעשות אם חברת הביטוח דחתה את התביעה אנו מבקשים להדגיש בפניכם את החשיבות בעיון בפוליסה ובדוחות השנתיים. עיון במסמכי הביטוח יכול לסייע לכם למנוע את הצורך בהגשת תביעת ביטוח. אנו יודעים שאנשים רבים נרתעים מלקרוא את הפוליסה אך היום הדברים קצת יותר פשוטים. הפוליסה מורכבת מרשימת הביטוח ומהתנאים הכלליים. רשימת הביטוח הנה שלושה או ארבעה עמודים שבהם רשומים שמות המבוטחים, הכיסויים העיקריים וסכומי הביטוח. התנאים הכלליים הנה החוברת שמצורפת ובה מפורטים הכיסויים בהרחבה וחריגי הפוליסה.

מה לחפש ברשימת הביטוח ?

  • בדקו שהפרטים האישיים נכונים. למשל שמספר הרישוי והדגם של הרכב נכון.
  • בדקו שסכומי הביטוח נכונים. למשל בביטוח אובדן כושר עבודה בדקו שסכום הביטוח לתשלום החודשי במקרה של תביעה אינו נמוך מ 75% מהשכר שלכם.

נתונים אלו מופיעים גם בדוחות השנתיים שנשלחים על-ידי חברת הביטוח וניתן לבדוק אותם גם שם.

מה לבדוק בתנאים הכלליים ?

  • בדרך כלל בתחילת הפוליסה יש תקציר שלה. בדקו בפוליסה שהכיסויים מתאימים.
  • עברו על חריגי הפוליסה ובדקו שאין שם הפתעות. למשל אם רכשתם ביטוח תאונות אישיות ואתם נוהגים אל אופנוע בדקו שאין החרגה לרכב דו גלגלי.

קרה מקרה הביטוח מה לעשות ?

הודעה על מקרה הביטוח 

לאחר שקרה מקרה הביטוח על המבוטח להודיע מייד לחברת הביטוח על קרות המקרה. שימו לב, יש לוודא שהפרטים בהודעה מדויקים. ודאו שהגרסה שכתבתם בהודעה אינה סותרת גרסה שמסרתם במקום אחר. אם אתם לא זוכרים פרט מסוים רשמו שאתם לא זוכרים. אם אתם לא בטוחים איך לנסח את ההודעה התייעצו עם עורך דין ביטוח. חברות הביטוח אוהבות למצוא סתירה של המבוטח בגרסאות. יש להן נטייה לנסות להשחיר את שמו של המבוטח על מנת לערער את אמינותו בעיני בית המשפט

יצוין שעל-פי חוק חוזה הביטוח חברת הביטוח רשאית לדחות תביעה אם המבוטח לא הודיע לחברת הביטוח על המקרה הביטוחי. יחד עם זאת, על מנת לעשות זאת חברת הביטוח צריכה להראות שאי מסירת ההודעה או מסירתה באיחור גרמה לה נזק. לכן, גם אם לא מסרתם הודעה לחברת הביטוח אין להרים ידיים ועדיין ניתן לקבל פיצוי.

מרמה בתגמולי ביטוח

הקפידו למסור לחברת הביטוח את כל האמת. מסירת מידע כוזב לחברת הביטוח מהווה עילה לדחיית התביעה גם אם התברר בדיעבד שלא היה במידע האמיתי סיבה לדחות את התביעה. נדגים את חשיבות העניין במקרה אמיתי שקרה. נגרם נזק לרכבה של מבוטחת בעת שבנה נהג ברכב. המבוטחת חששה ליידע את חברת הביטוח שבנה נהג ברכב מאחר והיא סברה שלאור גילו הצעיר הוא לא מורשה לנהוג ברכב בהתאם לפוליסה. לכן היא הודיעה שהיא נהגה ברכב. לאחר שהסתבר לה שבנה היה מורשה לנהוג ברכב ביקשה לתקן את גרסתה. במקרה זה בית משפט דחה את תביעתה. בית משפט פסק שעצם מסירת המידע הכוזב מהווה עילה לדחיית התביעה. העובדה שאם הייתה מספרת את האמת חברת הביטוח לא הייתה רשאית לדחות את התביעה לא הועילה לה. אגב, אם המבוטחת הייתה מתייעצת קודם עם עורך דין ביטוח הוא היה מסביר לה שממילא מגבלת הגיל בפוליסה אינה מהווה עילה לדחיית התביעה.

קיבלתם מכתב דחייה מחברת הביטוח? פנו לעורך דין ביטוח

במקרים רבים חברות הביטוח מתנערות מהכיסוי הביטוחי שלא כדין תוך תקווה שהמבוטח יוותר על זכויותיו או לפחות יתפשר על חלק מהסכום המגיע לו. אנו ממליצים כי בכל מקרה בו נדחתה תביעתכם ע"י חברת הביטוח הרי שאין להרים ידיים ויש לפנות ולקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין לביטוח בטרם הגשת תביעת ביטוח. פעמים רבות הצלחנו לפתור את הבעיה ללא הגשת תביעה. לעיתים לאחר הגשת תביעה נגד חברת ביטוח היא חוזרת בה ומשלמת ללקוח את המעגיע לו. אם לא ננהל את התביעה בבית המשפט עד שחברת הביטוח תחויב לשלם את הפיצוי המגיע למבוטח.

יצוין שבהתאם לחוזר המפקח על הביטוח חברת הביטוח אמורה להעלות את כל טענותיה במכתב הדחייה. לכן, בנסיבות מסויימות אם לא טענה את מלוא הטענות במכתב הדחייה חברת הביטוח תהיה מנועה מלטעון טענות נוספות בכתב ההגנה. על-כן אם קיבלתם מכתב דחייה לא מומלץ להמשיך ולהגיב לחברת הביטוח. אם תעשו כן, אתם מאפשרים לחברת הביטוח לטעון טענות נוספות. אם קיבלתם מכתב דחייה פנו לעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח על מנת שיגיש תביעה לבית המשפט.  

 

עורך דין יואב רונקין, עורך דין ביטוח מומלץ 

העקרונות בהם אנו דוגלים הנם כדלקמן: (1) להעניק ללקוח ייעוץ אובייקטיבי באשר לכדאיות ניהול ההליכים המשפטיים וסיכויי התביעה. (2) להשקיע את מלוא המאמצים על-מנת לזכות בתיק.

עד היום ייצגנו מאות מבוטחים בתביעתם המוצדקת נגד חברת הביטוח והשגנו פיצויים המצטברים למיליוני שקלים. הניסיון הרב שצברנו כעורך דין ביטוחים, מסייע לנו לטפל בתביעות ביטוח מורכבות ולפתור ללקוח את הבעיה בצורה המטבית ביותר.

משרדנו עובד עם צמרת המומחים הרפואיים, שמאים, אקטוארים ומהנדסים אשר לעיתים נדרשים לצורך הגשת התביעה.

נעשה ונפעל ככל שביכולתנו בכדי שתקבלו את הפיצוי המקסימאלי.

משרד יואב רונקין – עורך דין לתביעות ביטוח, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.  

תלונה גד חברות ביטוח מוגשת למפקח על הביטוח.

 למאמרים בעניין נזקי גוף עקב תאונות דרכים  – עורך דין תאונת דרכים

לייעוץ עם עורך דין מומחה בתביעות נגד חברות הביטוח צרו קשר בטלפון 03-6952017 או למלא טופס צור קשר.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם:

למאמרים נוספים בתחום הביטוח:

ביטוח מחלות קשות 

מהו ביטוח מחלות קשות ? ביטוח מחלות קשות נועד לפצות מבוטח אם חלה במחלה קשה במהלך תקופת הביטוח. בבפוליסה קיימת רשימה של מחלות אשר רק בגינן ניתן לקבל פיצוי. לעיתים קיימת מחלוקת עם חברת הביטוח האם המחלה שבה חלה המבוטח נכללת בפוליסה לפי ההגדרה הנקובה בה. עורך דין ביטוח מחלות קשות יכול לסייע לכם בתביעה נגד ביטוח. על מנת להוכיח שהחלה שבה חליתם נחשבת כמחלה קשה בהתאם להגדרות הפוליסה לא ניתן להסתפק במסמכים הרפואיים שקיבלתם. יחד עם הגשת כתב התביעה לבית המשפט יש לצרף חוות דעת של מומחה רפואי המתמחה בסוג המחלה. עורך דין ביטוח עובד עם מיטב המומחים הרפואיים שיסייעו לכם לזכות בתביעה.

עורך דין תביעות ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות הנו ביטוח שמקנה פיצוי במקרה של תאונה. מדובר בפוליסות סבוכות ומומלץ להתייעץ עם מומחה טרם הגשת תביעה או אם חברת הביטוח דחתה את תביעתכם. במקרים רבים חברת הביטוח אינה משלמת את הפיצוי הנכון לפי הפוליסה. כך, אנשים רוכשים את הפוליסה ונאמר להם שסכום הביטוח הוא גבוה – נניח 500,000 ש"ח. המבוטח חושב שאם ייפצע בתאונה הוא יקבל את כל סכום הביטוח, אך לא כך.

ברוב הפוליסות קיימת רשימה של איברים שמפרטת מהו אחוז הפיצוי שישולם עבור אובדן גמור של כל איבר. עוד מצוין בפוליסה שנכות חלקית תקנה פיצוי יחסי מתוך האחוז של האיבר. מאחר ולרוב התאונה אינה גורמת אובדן מוחלט של האיבר במקרים רבים סכום הפיצוי יכול להיות נמוך מאוד. למשל בדוגמא לעיל, המבוטח נפגע בברך ונגרמה לו נכות של 20%. בפוליסה מוגדר אובדן מוחלט של הרגל כמקנה פיצוי של 50%. הפיצוי שהמבוטח יקבל יהיה 50,000 ש"ח בלבד. לכן מוטב לבדוק היטב את הפוליסה עם עורך דין ביטוח.

עורך דין ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי נועד לפצות מבוטח שנקלע למצב סיעודי. לדאבון הלב במקרים רבים חברות הביטוח מתעללות בקשישים אשר שילמו את הפרמיות במשך כל ימי חייהם. על-פי רוב הפוליסות המבוטח זכאי לפיצוי החודשי אם הוא אינו מסוגל לבצע 3 פעולות מתוך רשימה של 6 פעולות. אם המבוטח הוא תשוש נפש הוא גם יהיה זכאי לפיצוי החודשי. משרדנו נתקל באין ספור מקרים שבהם חברת הביטוח דחתה את התביעה ללא כל הצדקה. לאחר שמשרדנו התערב המבוטח קיבל את הפיצוי המגיע לו. מאחר וחברות הביטוח דוחות תביעות אלו כדבר שבשגרה אנו ממליצים שהפניה הראשונה תעשה בעזרת עורך דין ביטוח.  עורך דין יואב רונקין מתמחה בתביעות ביטוח סיעוד.

עורך דין תביעות ביטוח רכב

ביטוח רכב הנו אולי הביטוח הנפוץ בארץ. מידי חודש מוגשות מאות תביעות לחברות הביטוח. חברות הביטוח עושות כל שביכולתן לדחות תביעות אלו וחלק משמעותי מהם אכן נדחות. חלק ניכר מעבודת עורך דין ביטוחים מתרכזת בטיפול בתביעות ביטוח רכב. בעמוד זה מידע רב בקשר לתביעות ביטוח רכב כולל:

אמצעי מיגון, הגבלת גיל נהג צעיר, התליית רישיון נהיגה, חריגים בפוליסה, תאונה לאחר שתיית אלכוהול, תביעה ביטוח נהג צעיר, טענה כי המבוטח מעורב בגניבה, תביעות ביטוח רכב נהג עיקרי.

הגשת תביעה נגד קרן פנסיה

מבוטחים רבים מתבלבלים בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים. קיים שוני מהותי בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה. קרן פנסיה הנה למעשה התאגדות של קבוצת אנשים שמפרישה כספים מידי חודש לטובת חסכון עתידי וקבלת פיצוי במקרה נכות ומוות. בעוד שהתנאים בקרן פנסיה נקבעים בתקנון אשר עשוי משתנה מעת לעת בביטוח מנהלים מדובר על פוליסה קבועה. במדור זה נסביר מהי קרן פנסיה ? האם קיים הבדל בין תביעת ביטוח לתביעת קרן פנסיה ? עורך דין פנסיה יסייע לכם בתביעה.

תביעה ביטוח חיים 

ביטוח חיים מפצה את שאריו של המבוטח בפיצוי עקב פטירת המבוטח. לעיתים חברות הביטוח תדחה תביעה בטענה שהמבוטח הסתיר ממנה את עברו הרפואי בטרם הצטרף לביטוח. ישנן דרכים רבות להתמודד עם חברת הביטוח גם אם זה נכון. עורך דין ביטוח חיים מסייע למבוטחים לקבל את הפיצוי המירבי. באתר מידע רב בנושא תביעות ביטוח חיים לרבות:

התיישנות ביטוח משכנתא , התיישנות תביעות ביטוח חיים, מצב רפואי קודם, עורך דין ביטוח חיים ביטול פוליסה.

רשלנות סוכן הביטוח – הגשת תביעה על-ידי עורך דין ביטוחים

לסוכן הביטוח תפקיד מפתח בעולם הביטוח. סוכן הביטוח אמור לדאוג לענייניו הביטוחיים של המבוטח על הצד הטוב ביותר. סוכן הביטוח אמור למכור למבוטח את הפוליסה הטובה ביותר ולוודא שהמבוטח ער לתנאי הפוליסה. מניסיוננו בחלק ניכר מהתביעות מעורבים סוכני הביטוח.

רבים לא יודעים אך במקרים רבים רשלנות סוכן הביטוח מחייבת גם את חברת הביטוח. לכן גם אם המבוטח מצוי ביחסים טובים עם הסוכן ולא מעוניין להגיש נגדו תביעה עדיין ניתן לסייע למבוטח לקבל את הפיצוי המגיע לו. הגשנו תביעות רבות כנגד סוכני ביטוח אשר התקבלו בהצלחה. אם סוכן הביטוח התרשל או אם אתם שוקלים להגיש תביעה נגד סוכן ביטוח צרו עמנו קשר.

תביעת ביטוח נהג צעיר – פנו לעורך דין לביטוח

בשנים האחרונות חברות הביטוח משווקות ביטוח נהג צעיר. חלק מהפוליסות בנויות באופן שהן נכנסות לתוקף באמצעות הפעלת אפליקציה מיוחדת שיש להפעיל עם תחילת הנהיגה. לעיתים הנהג הצעיר שוכח להפעיל את האפליקציה ואם מתרחשת תאונה יכולה להיות בעיה. במקרים רבים חברות חברות הביטוח דוחות את תביעות הביטוח. פסיקה של בית משפט העליון קבעה שגיל הנהג שלעצמו אינו מהווה סיבה לדחיית הכיסוי הביטוחי. מה מאפיין תביעת ביטוח נהג צעיר וכיצד ניתן להתמודד עם התביעה. 

עורך דין תביעות ביטוח מסחרי

עסקים רבים זקוקים לעזרה מעורך דין ביטוח מסחרי בניהול תביעות ביטוח. עסקים רבים מבטחים עצמם מפני סיכונים הקשורים בעיסוקם. קיים ביטוח אשראי, ביטוח בית עסק, ביטוח קבלנים כל הסיכונים, אחריות מקצועית ועוד. מדובר בפוליסות מורכבות ולעיתים יקרות. כאשר מוגשת תביעה חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין המתמחה בביטוח.

טיפים לתביעת ביטוח 

קבלו טיפים מקצועיים מעו"ד ביטוח כיצד להגיש ולהצליח בתביעת ביטוח. לאחר שקרה מקרה הביטוח חשוב לבצע את הפעולות הבאות:

צלמו את גורם הנזק ואת הנזק עצמו.

  • רשמו את פרטי העדים.
  • פנו לעורך דין ביטוח להתייעצות.
  • הזמינו מומחים לבדיקת הנזק וסיבת הנזק לאחר התייעצות עם עו"ד ביטוח.
  • אל תודו באשמה.
  • הודיעו לחברת הביטוח אל הארוע מייד לאחר התאונה.
  • אל תמסרו פרטים לא נכונים לחברת הביטוח – זה מהווה עילה עצמאית לדחיית התביעה.

קראו במאמר איך להגיש תביעת ביטוח.

עורך דין ביטוח קבלנים

עורך דין ביטוח קבלנים מייצג בתביעות ביטוח קבלנים או עבודות בניין. במאמר זה נסקור מהי פוליסת קבלנים. מהי תקופת הביטוח בפוליסה. הבעיות שמתעוררות בביטוח קבלנים. איך נגדיר את מקרה הביטוח והכיסוי עבור תכנון לקוי. המאמר סוקר פסקי דין אשר ניתנו על-ידי בית משפט העליון בנושא.

דילוג לתוכן