חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שכר טרחה באובדן כושר עבודה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

אם אתם עומדים בפני הגשת תביעת אובדן כושר עבודה כדאי שתדעו מה שכר הטרחה שתצרכו לשלם לעורך הדין. במאמר זה נסביר על הסדרי שכר הטרחה המקובלים.

מהו גובה שכר הטרחה בתביעת אובדן כושר עבודה ?

שכר טרחה בתביעת אובדן כושר עבודה נקבע לפי מספר תנאים:

  1. באיזה שלב נשכרים שירותיו של עורך הדין.
  2. מה גובה הפיצוי החודשי שאתם אמורים לקבל.
  3. מורכבות התיק.

שכר טרחה עבור הגשת התביעה לחברת הביטוח

ישנם מבוטחים שמגישים לבד את תביעת אובדן כושר העבודה לחברת הביטוח. אנחנו לא מתכוונים לתביעה שמוגשת לבית משפט שאז ברור שיש להגישה עם עורך דין. מדובר בפניה ראשונית לחברת הביטוח שבה יש להמציא טופס הודעה / תביעה על מקרה הביטוח. על -פי חוק חוזה הביטוח יש להודיע לחברת הביטוח על מקרה הביטוח מייד לאחר התרחשותו. לכן, נמליץ לפני הגשת תביעה לבית משפט לפנות לחברת הביטוח בדרישה ראשונית. אלא אם כן, קיים סיכון להתיישנות התביעה ואז נמליץ להגיש תביעה משפטית לבית המשפט שכן רק היא עוצרת את ההתיישנות.

אנו לא ממליצים להגיש את התביעה הראשונית לחברת הביטוח לבד. מומלץ לעשות זאת בליווי עורך דין, בין היתר, מהסיבות הבאות:

  1. עורך הדין יבדוק כיצד אתם מבוטחים בפוליסה.
  2. הוא ייעץ לכם אלו מסמכים לצרף לתביעה.
  3. עורך הדין יבדוק האם קיימים כיסויים נוספים.
  4. מהו הפיצוי החודשי שאתם אמורים לקבל והאם יש בעיה בסכומי הביטוח.
  5. עוה"ד יבדוק האם עלולה להיות קיימת בעיה שתגרום לחברת הביטוח לדחות את התביעה.
  6. הוא יסייע לערוך את התביעה באופן שיקטין את הסיכויים לדחיית התביעה.
  7. חברות הביטוח מתייחסות יותר ברצינות לפניות שמוגשות לה בליווי מכתב עורך דין.

הכנת הפנייה הראשונית בצורה מיטבית באמצעות עורך הדין תגדיל את סיכויי התביעה ועשויה למנוע הוצאה כספית גבוהה יותר בעתיד.

הפיצויים בתביעת רשלנות רפואית

מהו שכר הטרחה עבור הפניה הראשונית ?

ניתן להסכים בין הלקוח לעורך הדין שהלקוח ישלם תשלום חד פעמי עבור הכנת התביעה הראשונית ושליחתה או אחוז מסוים מהתגמולים. מטבע הדברים כאשר מוסכם על תשלום על בסיס הצלחה עורך הדין לקוח סיכון שכן אם התביעה לא תתקבל הוא עבד לחינם. לכן, נקבעים אחוזים גבוהים על מנת לפצות על סיכון זה. לכן במקרה שהתביעה מתקלת הלקוח ישלם שכר טרחה גבוה יותר מהסכום החד פעמי שהיה משלם. מנגד הלקוח אינו לוקח סיכון שישלם עבור הגשת התביעה ובסופו של דבר הוא לא יקבל כלום.

לכן, אם המצב הכלכלי שלכם אינו דוחק אנו ממליצים על תשלום שכר טרחה חד פעמי. בדרך כלל שכר הטרחה עבור הכנת התביעה הראשונית והמצאתה עומד על 2,000 ₪.

שכר טרחה בתביעת אובדן כושר עבודה

אם חברת הביטוח דחתה את התביעה אז אין מנוס ויש להגיש תביעה לבית המשפט. לרוב מוסכם על תשלום על בסיס הצלחה. כלומר עורך הדין יקבל שכר טרחה רק אם הלקוח יזכה בתביעה. שכר הטרחה ייגזר מהפיצוי החודשי שהלקוח יקבל מחברת הביטוח. מאחר ותשלומי חברת הביטוח הנם חודשיים מקובל ששכר הטרחה יעמוד על אחוז מסוים (15% – 17.5%) מתוך מספר תגמולים חודשיים (בין 48 ל- 60). לסכומים מוסיפים מע"מ. אנו מוסיפים להסכמי שכר הטרחה סעיף שאומר ששכר הטרחה ישולם מהתשלומים שישולמו בפועל כך שהלקוח לא ייאלץ לשלם מראש על תגמולים שטרם קיבל.

לעיתים בהסכמת הלקוח ניתן להגיע עם חברת הביטוח להסכמה על קבלת תשלום חד פעמי במקום תשלומים חודשיים. הליך זה מכונה היוון. חברת הביטוח משלמת סכום נמוך יותר מצירוף של כל התשלומים החודשיים. מנגד הלקוח מקבל פיצוי משמעותי והוא משתחרר מחברת הביטוח ורשאי אף לחזור לעבוד. במקרה של היוון שכר הטרחה המקובל הנו 15% / 17.5% בצירוף מע"מ מתוך סכום ההיוון.

בטרם הגשת תביעת אובדן כושר עבודה מומלץ להתייעץ עם עורך דין אובדן כושר עבודה.

למידע נוסף צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.

דילוג לתוכן