טעות סוכן ביטוח באובדן כושר עבודה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

טעות סוכן ביטוח באובדן כושר עבודה עלולה לפגוע בסיכויי התביעה או בסכום הפיצוי החודשי. במאמר זה נדון בתביעות אובדן כושר עבודה אשר עלולות להיות מושפעות מרשלנות הסוכן.
אם ברצונכם להגיש תביעת אובדן כושר עבודה צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

טעות סוכן ביטוח באובדן כושר עבודה

טעויות רבות של סוכני ביטוח מתגלות רק לאחר שהמבוטח איבד את כושר עבודתו ומבקש לקבל את תגמולי הביטוח. במקרים רבים המבוטח יגלה שהטעות בוצעה ע"י הסוכן כבר בעת מילוי טפסי ההצטרפות לביטוח. לעיתים ניתן לאתר את הטעות ע"י עיון בדו"ח השנתי שאתם מקבלים מחברת הביטוח. מוטב לגלות את הטעות לפני שאתם נדרשים להפעיל את הפוליסה שכן בשלב זה קל יותר לתקן את הטעות. יחד עם זאת גם אם הטעות מתגלה בדיעבד ברוב המקרים אנו מסוגלים לזכות בתביעה נגד חברת הביטוח. לעיתים נגיש את התביעה גם נגד סוכן הביטוח.

טעות סוכן ביטוח באובדן כושר עבודה

טעות סוכן הביטוח בעת מילוי טפסי ההצטרפות לביטוח

שלב מילוי טפסי ההצטרפות לביטוח אובדן כושר עבודה הנו קריטי. טפסי ההצטרפות בדרך כלל ימולאו בעזרת סוכן הביטוח. בטפסי ההצטרפות על הסוכן לכתוב מהי תכנית הביטוח המבוקשת, מהו סכום הביטוח המבוקש, מהו סוג העבודה המבוטח. בנוסף על הסוכן לציין האם מבוקש ביטוח אובדן כושר עבודה עיסוקי או רגיל. בנוסף סוכן הביטוח יחתים אתכם על הצהרת בריאות. טעות של סוכן הביטוח בכל אחד מהפרטים האמורים לעיל יכולה לגרום נזק משמעותי.

טעות בסכום הביטוח

כזכור ביטוח אובדן כושר עבודה אמור להעניק לכם פיצוי חודשי בגובה של 75% מהשכר שלכם במקרה של אובדן כושר עבודה. אם סוכן הביטוח טועה בגובה השכר או בסכום הביטוח, במקרה של תביעה הסכום שתקבלו עלול להיות נמוך יותר.

רשלנות הסוכן בקביעת סוג הביטוח

ביטוח עיסוקי יקנה לכם פיצוי במקרה שאיבדתם את כושר העבודה לעבוד בסוג העבודה שבה עבדתם קודם לכן. אם הסוכן התרשל וביטח אתכם בביטוח רגיל חברת הביטוח יכולה להתנער מתשלום בטענה שאתם יכולים לעבוד בעיסוק סביר אחר. במקרה זה התביעה היא קשה יותר.

אי מילוי הצהרת בריאות כראוי

בעת ההצטרפות לביטוח סוכן הביטוח יחתים אתכם על הצהרת בריאות. הצהרת בריאות מונה רשימת מחלות ופגיעות ועליכם לציין אם סבלתם מהן בעבר. אם הסוכן עבר על הרשימה בחופזה ולא הסביר לכם כמה חשוב למלא את הצהרת הבריאות בצורה מדויקת עלולה להיות בעיה. כך, אם בטעות המבוטח לא הצהיר על מחלה כלשהי חברת הביטוח עלולה לדחות את תביעתו.

טעות סוכן ביטוח אי עשיית הביטוח

נתקלנו במקרים שכתוצאה מטעות של סוכן הביטוח לא הופקה פוליסת אובדן כושר עבודה. לאחר שהמבוטח איבד את כושר עבודתו הוא גילה לתדהמתו שהוא כלל לא מבוטח. טעות זו יכולה לקרות אם הסוכן שכח ולא העביר לחברת הביטוח את טפסי ההצטרפות. לפעמים חברת הביטוח מבקשת הבהרות נוספות בקשר לטפסי ההצטרפות. אם הסוכן מתעכב ולא מטפל בכך הפוליסה לא תופק.

אז מה ניתן לעשות לאחר טעות סוכן ביטוח באובדן כושר עבודה

עורך דין אובדן כושר עבודה יודע כיצד להתמודד עם טעויות של סוכן הביטוח ולזכות בתביעה. במקרים רבים ניתן לחייב את חברת הביטוח לשלם את מלוא תגמולי הביטוח גם כאשר הטעות נגרמה ע"י הסוכן. בחלק מהמקרים סוכן הביטוח הוא שלוח של חברת הביטוח. לכן רשלנות של סוכן ביטוח תחייב את חברת הביטוח.

במקרים נוספים ניתן להגיש תביעה נגד סוכן ביטוח עקב הנזקים שנגרמו לכם. בתביעה זו אנו נתבע את ההפסד שנגרם לכם עקב טעות הסוכן. למשל אם עקב טעות של הסוכן לא הוצאה כלל פוליסת הביטוח נתבע את תגמולי הביטוח שהייתם מקבלים לו הפוליסה הייתה מופקת. בתביעות מסוג אלו יש להוכיח שהסוכן התרשל. אך יש להוכיח גם שאם הסוכן לא היה מתרשל הייתם מקבלים את תגמולי הביטוח. לכן לתביעה זו יש לצרף חוות דעת של מומחה תעסוקתי ולעמוד ביתר התנאים הנדרשים לזכייה בתביעת אובדן כושר עבודה.

למידע נוסף לגבי אובדן כושר עבודה צרו איתי קשר בטלפון 03-6952017 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.

 

דילוג לתוכן