ועדה רפואית אובדן כושר עבודה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

ועדה רפואית של אובדן כושר עבודה תקבע האם תקבלו את הפיצוי החודשי. בשל חשיבות הנושא נסביר מהי ועדה רפואית אובדן כושר עבודה, איך להיערך לוועדה והאם ניתן להגיש עליה ערעור.

אם ברצונכם להגיש תביעת אובדן כושר עבודה צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

ועדה רפואית אובדן כושר עבודה

בביטוח אובדן כושר עבודה ניתן להיות מבוטח במסגרת ביטוח פרטי או ביטוח מנהלים. כמו כן, במסגרת קרן פנסיה ניתן להיות מבוטחים בפנסיית נכות שהיא המקבילה לביטוח אובדן כושר עבודה. כאשר מוגשת תביעה לביטוח או לקרן הפנסיה בתחילה היא תידבק ע"י רופא הקרן או רופא חברת הביטוח. אם הוא יקבע שאתם מצויים באובדן כושר עבודה יאושר לכם קבלת הפיצוי החודשי. אם רופא הקרן לא יאשר ניתן להגיש ערר לוועדה רפואית אובדן כושר עבודה של קרן הפנסיה. במסגרת ביטוח פרטי ניתן גם כן לנסות להגיש ערר או להגיש ישר תביעה לבית המשפט.

ועדה רפואית אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה

הפרוצדורה למימוש פנסיית נכות בקרן הפנסיה קבועה בתקנון הקרן. כאמור אם הגשתם תביעה לקרן להכיר בכם כזכאים לפנסיית נכות בשלב הראשון תביעתכם תיבדק ע"י רופא הקרן. רופא הקרן יכול לדחות או לקבל את תביעתכם. הוא גם יכול לקבוע שלא עמדתם בתקופת האכשרה. ניתן לערער על החלטת הרופא (שלמעשה לרוב גם היא מכונה ועדה רפואית). את הערר יש להגיש לוועדת הערר. מאחר ואפשרויות הערעור על ועדת הערר הנן מוגבלות יש להיערך היטב לוועדת הערר.

וועדה רפואית אובדן כושר עבודה

אופן ההתנהלות של הוועדה הרפואית של קרן הפנסיה

הוועדה הרפואית מורכבת משלושה רופאים. מבוטחים (עמיתים) רבים לא יודעים, אך רופא אחד מתוך שלושת הרופאים אמור להיות מומחה מטעמכם! ניתן לבקש מהקרן למנות בשמכם את המומחה מטעמכם אך אני לא ממליץ על כך. חשוב שהמומחה מטעמכם יהיה מחויב אך ורק לכם. לכן, כאשר אנו מייצגים לקוח בוועדה רפואית אנו יוצרים קשר עם מומחה רפואי ומסדירים שהוא יגיע לוועדה מטעמנו. כמובן, שאנו מעבירים למומחה חומר רלוונטי, מכינים אותו, והוא אף נפגש עם הלקוח לפני הוועדה לבדיקה.
בעת הוועדה עורך הדין של המבוטח רשאי לטעון לפרוטוקול, וגם המומחה מטעם המבוטח. הוועדה אמורה לבדוק את המבוטח וכן רשאית לשאול אותו שאלות.
לאחר מכן הוועדה תקבל החלטה ברוב קולות.
הוועדה רשאית לדחות או לקבל את הערר. הוועדה רשאית גם להחליט האם המבוטח עמד בתקופת האכשרה או לא.

ערעור על החלטת ועדה רפואית אובדן כושר עבודה

על החלטת ועדת הערר ניתן לערער בסוגיות משפטיות בלבד לבית הדין לעבודה. כלומר, בית הדין לא ידון בשאלה האם הוועדה שגתה בקביעותיה הרפואיות. בית הדין רשאי לדון בטענות משפטיות כגון:

  • הוועדה הרפואית לא בדקה את כל הפגיעות הגופניות.
  • לא נבחנו מסמכים רפואיים רלוונטיים.
  • המבוטח לא נבדק ע"י הרופאים עם סוג ההתמחות הרלוונטי.
  • הוועדה לא התייחסה לחוות דעת ואישורים שהוצגו ע"י המבוטח.

בנוסף, ניתן לערער על שאלת קשר סיבתי משפטי שבין מצב רפואי לבין התקיימותה של תקופת אכשרה. כלומר בית הדין לעבודה יכול לקבוע שמבוטח עמד בתקופת אכשרה או שאובדן כושר העבודה שלו אינו קשור למחלה קודמת וכיוצ"ב.

ועדה רפואית בביטוח אובדן כושר עבודה פרטי

דרך המלך להגשת ערר על דחיית תביעת אובדן כושר עבודה ע"י חברת ביטוח היא הגשת תביעה לבית משפט. בשונה מהגשת ערר על ועדת ערר של קרן פנסיה, בית המשפט רשאי לדון ולפסוק בעניינים רפואיים. לכן ניהול הליך כנגד חברת ביטוח קל יותר מאשר הגשת ערר על החלטות קרן הפנסיה. מסיבה זאת עורכי דין אובדן כושר עבודה מעדיפים את ההתנהלות מול חברות ביטוח. לכתב התביעה יש להגיש חוות דעת מומחה פרטית מטעם התובע. חברת הביטוח תגיש חוות דעת ע"י מומחה מטעמה. בית המשפט רשאי למנות מומחה רפואי שלישי מטעמו.
בסוף ההליך בית המשפט יכריע בתביעה.

איך להיערך לוועדה רפואית אובדן כושר עבודה ?

  • חשוב מכל, פנו לוועדה עם ייצוג של עורך דין אובדן כושר עבודה. השתתפות בוועדה ללא סיוע עו"ד עלולה לגרום לכם לנזק גדול.
  • הגישו תיק עם מסמכים רפואיים התומכים באובדן כושר העבודה שלכם. אם יש צורך הגישו לוועדה חוות דעת מומחה.
  • בחרו מומחה רפואי מוכר ומנוסה שיהיה המומחה מטעמכם בוועדה.
  • הקפידו לציין בפני הוועדה מה היה עיסוקכם המדויק לפני אובדן כושר העבודה.

סיכום ועדה רפואית בתביעת אובדן כושר עבודה

ועדה רפואית בתביעת אובדן כושר עבודה עשויה להכריע את גורל התביעה שלכם. על-כן חשוב להיערך היטב לפני הוועדה על מנת למקסם את סיכויי התביעה שלכם. אל תוותרו על ייצוג משפטי של עורך דין מומחה לאובדן כושר עבודה.

למידע נוסף לגבי אובדן כושר עבודה צרו איתי קשר בטלפון 03-6952017 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.

 

דילוג לתוכן