אובדן כושר עבודה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

משרד עורך דין יואב רונקין, עורך דין אובדן כושר עבודה, מתמחה בתביעת ביטוח אובדן כושר עבודה.

במשך השנים צברנו ניסיון רב בתביעות מול חברות הביטוח. ייצגנו מאות מבוטחים לאחר שחברת הביטוח דחתה את תביעתם.

בחלק מהמקרים אנו משיגים למבוטח פיצוי חד פעמי גבוה תמורת סילוק הפוליסה.

כך למשל, השגנו ללקוחה תשלום חד פעמי של 1,000,000 ש"ח נטו בצירוף שכר טרחה.

פוליסת אובדן כושר עבודה מבטחת את כושר ההשתכרות של העובד. במקרה של תאונה או מחלה קשה הגורמת לעובד להיעדר מעבודתו במשך תקופה העולה על 3 חודשים יקבל העובד פיצוי חודשי עבור מחייתו.

קיימים מס' יתרונות בתשלום חד פעמי (במקום תשלום חודשי). היתרונות הנם:

  • קבלת תשלום גבוה חד פעמי.
  • המבוטח יכול לחזור לעבוד ללא כל חשש.
  • המבוטח אינו צריך לעמיד עצמו לבדיקת חברת הביטוח מידי מס' חודשים.

החיסרון הנו שהתשלום החד פעמי הנו כמובן קטן יותר מצירוף של כל התשלומים החודשיים עד תום הפוליסה. כמו כן, כאשר חברת הביטוח משלמת מידי חודש היא ממשיכה להפריש את ההפרשות לחסכון. זאת בהנחה שהמבוטח רכש כיסוי זה. בתשלום חד פעמי, אם ירצה המבוטח להמשיך להפריש לחסכון יהיה עליו לעשת זאת באופן עצמאי.

פוליסות אובדן כושר העבודה "מייצרות" תביעות רבות בבתי משפט. התשובה לשאלה האם אדם איבד את כושר עבודתו אינה תמיד מוחלטת. בפוליסות הטובות יותר (פוליסות מקצועית) עובד ייחשב כמי שאיבד את כושר עבודתו באם עקב התאונה או המחלה הוא אינו יכול לעבוד באותו תחום בו עבד קודם לכן. למשל, עורך דין אשר מבוטח בפוליסה מקצועית יהיה זכאי לפיצוי חודשי בכל מקרה בו הוא אינו יכול לעבוד כעורך דין גם אם הוא יכול לעבוד בתפקיד אחר. לעומת זאת, בפוליסה רגילה אם אותו עורך דין יכול לעבוד בעיסוק סביר אחר הוא לא יהיה זכאי לפיצוי החודשי.

נקודה נוספת שיש לשים אליה לב הנה גובה הפיצוי החודשי אשר חברת הביטוח תשלם. באופן עקרוני, סכום הביטוח אמור להיות 75% מהשכר של העובד (זהו גם סכום הפיצוי המקסימאלי). במקרים רבים נתקלנו במצב בו עובד בוטח בסכום חודשי ספציפי. במשך השנים עלה שכרו של העובד אך סכום הביטוח לא התעדכן במקביל. כאשר קרה מקרה הביטוח גילה העובד להפתעתו כי הוא בוטח בפיצוי חודשי נמוך מידי. סכום זה אינו תואם את משכורותיו ואת צרכיו. לאור זאת, נמליץ כי סכום הביטוח בפוליסת אובדן כושר העבודה ייקבע כ- 75% מהשכר ולא כסכום ספציפי. כמו כן, יש להקפיד שהפרשות עובד מעביד יגדלו במקבל לגידול בשכר.

במקרה וסכום הביטוח מוגדר כאחוז מסוים משכרו של העובד, ושכרו של העובד עלה בצורה ניכרת ייתכן ותדרוש חברת הביטוח מהעובד למלא הצהרת בריאות.

שיטה נפוצה של חברות הביטוח לדחות את תביעת המבוטח הנה לטעון כי טרם כריתת חוזה הביטוח המבוטח הסתיר ממנה את עברו הרפואי. בדרך כלל, לפני שתסכים חברת הביטוח לבטח את המבוטח יידרש המבוטח למלא הצהרת בריאות. לעיתים המבוטח לא פירט את מצבו הרפואי כראוי בעת רכישת הפוליסה. לאחר שיבקש להפעיל את הפוליסה תעיין חברת הביטוח בתיקיו הרפואיים. אם יתגלה כי הוא סבל ממחלות מהותיות תדחה חברת הביטוח את תביעתו. כפי שיפורט, במקרים מסוימים החוק מגביל את חברת הביטוח בניסיונה לדחות את תביעת המבוטח.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם

מאמרים בנושא תביעות ביטוח אובדן כושר עבודה

היוון תגמולי ביטוח אובדן כושר עבודה

בעקבות תביעה שהגשנו בשם לקוח גרמנו לחברת הביטוח לשלם ללקוח פיצוי גבוה. שולם סכום של 300,000 ש"ח כולל שכ"ט עו"ד. במקור חברת הביטוח דחתה את התביעה בטענה כי המבוטח עבד במהלך התקופה במהלכה הוא טען שהנו זכאי לפיצוי החודשי. חברת הביטוח אף טענה שבידה דו"ח חוקר המבסס טענה זו.

תביעה אובדן כושר עבודה

פוליסת אובדן כושר עבודה מקנה למבוטח פיצוי חודשי עקב אובדן יכולת העבודה שלו. במאמר הקודם דנו בתנאים אשר צריכים להתקיים על מנת שהמבוטח יקבל חודשי פיצוי בתביעה. במאמר זה נפרט באשר לאופן הגשת וניהול התביעה.

מס הכנסה בתביעות אובדן כושר עבודה

קבלת תגמולים מכוח פוליסת אובדן כושר עבודה הינה מקור הכנסה אשר מחייב על פי חוק תשלום מס הכנסה. מהו המס שיש לשלם? ואיך ניתן לשלם כמה שפחות מס הכנסה?

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או לפנות אלינו דרך טופס זה