תביעה נגד עורך דין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

משרדנו מייצג לקוחות אשר נגרם להם נזק עקב רשלנות מקצועית של עורך דין בניהול משפט או בייצוג בעסקה בתביעה נגד עורך דין. להערכת סיכויי התביעה צרו קשר בטלפון 03-6952017.

ייצוג בתביעת נגד עורכי דין

כמפורט במאמרים להלן, לא כל טעות של עורך דין מקימה עילת תביעה ללקוח ולא כל טעות מהווה רשלנות מקצועית של עורך דין. על-מנת לזכות בתביעה נגד עורך דין על הנפגע להוכיח כי עורך הדין התרשל וכי הרשלנות היא זו שגרמה להפסד במשפט או בעסקה.

אנו מייצגים לקוחות בתביעות נגד עורכי דין בקשת רחבה של מקרים. כך למשל, משרדנו ייצג לקוחה בתביעה נגד עורך דין אשר לא הזהיר אותה כי תביעתה נגד אדם אחר עלולה להתיישן אם לא תוגש במועד.  תביעה נגד עורך דין אשר התרשל בניסוח הסכם פשרה. תביעה נגד עורך דין אשר לא דאג כי יימסרו ללקוח בטחונות מספקות במהלך עסקת הלוואה. תביעה נגד עורך דין אשר הסכים שבית משפט יפסוק על דרך הפשרה ללא קבלת הסכמת הלקוח; ועוד.

תוכן עניינים

להלן חלק מהמקרים בהם טיפל משרדנו בתביעות רשלנות של עורכי דין

בהסכם פשרה שהושג בתביעה שנוהלה על-ידי משרדנו שילמה חברת הביטוח של עורך דין שהתרשל בייצוג בעסקה במקרקעין סכום של 300,000 ש"ח בגין אי בדיקה תכנונית של הנכס כראוי.

לקוח שתביעתו התיישנה עקב רשלנות עורך הדין קיבל פיצוי של 600,000 ש"ח.

לקוחות שניזוקו עקב אי עריכת צוואה קיבלו פיצוי של 800,000 ש"ח.

לקוחה שרכשה דירה עם בעיה תכנונית קיבלה פיצוי של 400,000 ש"ח.

תביעה נגד עורך דין עקב עסקה במקרקעין

לא ניתן להכביר מילים על חשיבות עורך הדין בעת ייצוג לקוח בעסקה במקרקעין.

במקרים רבים קיימת חובה על עורך הדין לבדוק את תיק הבניין של הנכס על מנת לוודא שקיים היתר בניה התואם את המצב בשטח. חובת הבדיקה עולה כאשר מדובר בנכסים מיוחדים כגון בתים פרטיים, דירות בקומת קרקע או אחרונה, דירות קטנות וכיוצא באלה.

ככל שאין לעורך הדין את הידע המקצועי לעשות כן עליו לדאוג לכך שאיש מקצוע יבדוק את תיק הבניין של הנכס. יצוין כי נתקלנו גם במקרים בהם לחלק מדירה רגילה לא היה היתר בנייה.

אם הלקוח אינו מוכן לממן את עלות שכרו של איש המקצוע לבדיקת מצב הנכס על עורך הדין להחתים אותו על מסמך שהוא מודע להמלצת עורך הדין וכי הוא לוקח את מלוא האחריות על עצמו. במקרים מסוימים ועם עורך הדין סבור שהעסקה עלולה להיות מסוכנת ללקוח עליו להתפטר מייצוג.

בטרם מוגשת תביעת רשלנות מקצועית כנגד עורך הדין אשר התרשל יש לבדוק מה הנזק שנגרם ללקוח.

אנו עובדים עם מספר שמאים אשר בודקים מה היה שווי הנכס במצבו עם חריגות הבנייה בעת הרכישה ותובעים את ההפרש ביחס לסכום ששולם. 

תביעה נגד עו"ד בשל רשלנות בניהול משפט

בכל הקשור לניהול משפט מצופה מעורך הדין להכיר את החוק והפסיקה. כן מצופה להציג את הראיות אשר עשויות להועיל ללקוח, לקיים את החלטות בית המשפט, לפעול להשגת מסמכים מהצד שכנגד ועוד.

על מנת לזכות בתביעה כנגד עורך דין בניהול משפט על התובע להוכיח כי עורך הדין התרשל וכי הרשלנות היא זו שגרמה לנזק. משימה זו היא לא תמיד פשוטה.

קיימים מקרים שבהם קל להוכיח את הקשר הסיבתי בין הרשלנות לנזק (למשל שעורך הדין גרם להתיישנות התביעה), אך במקרים אחרים קיים קושי לעשות זאת (כגון אם עורך הדין לא זימן לעדות עד מסוים).

מקרים נפוצים לרשלנות עורך דין בניהול משפט הנם:

  • אי הגשת כתב תביעה או כתב הגנה במועד.
  • עורך הדין לא הגיש חוות דעת מומחה.
  • רשלנות בהצגת ראיות מהותיות.
  • מחדלים אשר גרמו למחיקת התביעה או קבלת פסק דין העדר הגנה.
  • אי זימון או חקירת עדים.

בטרם מוגשת תביעה בגין רשלנות מקצועית עורך דין על הלקוח לנסות להקטין את נזקיו. לכן, כאשר אנו נפגשים עם הלקוח אנו בודקים עבורו את האפשרויות העומדות בפניו ומייעצים לו האם ניתן לעשות זאת. למשל, אם עורך הדין התרשל ולא הגיע לדיון וכתוצאה תביעתו של הלקוח נמחקה (ולא נדחתה) מצופה מהלקוח לנסות לבטל את המחיקה או להגיש תביעה חדשה (ככל שניתן).

במאמרים להלן ישנו מידע משפטי בנושאים הקשורים ברשלנות מקצועית של עורך דין כגון מהי רשלנות מקצועית תביעה נגד עורך דין בגין רשלנות בניהול משפט. תביעה נגד עו"ד בגין רשלנות בעריכת הסכם. רשלנות עורך דין כלפי צד ג'. רשלנות עורכי דין בעסקאות בעלות סיכון ועוד.

מאחר ובמקרים רבים תביעות נגד עורכי דין הינן מורכבות יש לבחון לעומק את נסיבות התיק ואת סיכויי התביעה שלכם.

על-כן, אם אתם חשים כי עורך הדין אשר ייצג אותכם התרשל הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולהתייעץ עמנו באשר לסיכוי התביעה.

כמו כן, ניתן להתקשר אלינו בטלפון מס' 03-6952017.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום

ונשמח לעמוד לרשותכם

תלונות מוגשות ללשכת עורכי הדין

מאמרים נוספים:

רשלנות עורך דין

התשובה לשאלה האם עורך דין התרשל לעיתים עלולה להיות מסובכת. לא כל טעות של עו"ד תיחשב כרשלנות מקצועית. התביעות הנפוצות אשר מוגשות נגד עורכי דין רשלנים הנן בשני נושאים. רשלנות בעריכת הסכמים, ותביעה נגד עורכי-דין עקב רשלנות בניהול משפט. 

בדרך כלל פשוט יותר לקבוע האם טעות של עו"ד בעריכת הסכם תיחשב כרשלנות. בטרם עריכת חוזה ובעת בדתיקתו עליו לבצע מס' פעולות. עליו לבדוק את מצבו התכנוני של הנכס. לוודא את זכויות המוכרים בנכס. על עוה"ד לערוך חוזה שיבטיח את זכויותיו של הלקוח שלו על הצד הטוב ביותר. אם הדברים לא נעשים אזי מדובר ברשלנות מקצועית של עורך דין.

כאשר מגיעים לתביעה נגד עו"ד עקב ניהול משפט הדברים עלולים להיות מסובכים יותר. קראו עוד במאמר מתי ניתן להגיש תביעה נגד עו"ד עקב רשלנות.

 

מהו ביטוח אחריות מקצועית של עורכי דין ?

ביטוח אחריות מקצועית של עוך הדין מכסה נזקים שנגרמו ללקוחותיו עקב רשלנותו. לקוחות רבים סבורים שברגע שאם לעורך הדין יש ביטוח הם זכאים לפיצוי אך לא כך הדבר. הביטוח ישלם לכם רק אם ייקבע שעורך הדין התרשל. כמו כן, הביטוח אינו מכסה פעולות פלילות שיצע עורך הדין. 

הפוליסה תכסה תביעה שהוגשה נגד עורך הדין בתקופת הביטוח. כלומר עורך הדין צריך שתהיה לו פוליסה בתוקף בתקופה שבה הוא קיבל את התביעה או שנודע לו כי עלולה להיות מוגשת תביעה כנגדו. לכן חשוב מאוד לשמור על רצף ביטוחי. מאחר ומשרדנו מתמחה גם בתביעות ביטוח אנו מסייעים גם לעורכי דין שהביטוח דחה את תביעתם. 

תביעה נגד עורך דין שגרם להתיישנות תביעה

מתי ניתן להגיש תביעה נגד עורך דין שגרם להתיישנות תביעתכם ? אכן קיימים מקרים רבים בהם עורך הדין יהיה אחראי עקב התיישנות התביעה של הלקוח שלו.

במסגרת חובותיו על עורך הדין להזהיר את הלקוח מפני הסיכון של התיישנות התביעה. כאשר לקוח מגיע להייעצות עם עורך הדין, אחד הדברים הראשונים אשר עורך הדין אמור לעשות הנו לבחון מה הן עילות התביעה ומתי נוצרו. על עורך הדין לבדוק מתי מתיישנת התביעה ולדאוג שהתביעה תוגש לפני ההתיישנות.

בחלק מהמקרים התיישנות התביעה נגרמה בשל טעות של עורך הדין. למשל עורך הדין שם את התיק בצד ולא רשם לעצמו ביומן מתי התביעה מתיישנת. במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד עו"ד אך יהיה עליכם להוכיח גם את הנזק שנגרם לכם עקב ההתיישנות. ראו במאמר איך ניתן להגיש תביעה ומה צריך להוכיח.

מהי העלות של הגשת תביעה נגד עורך דין ?

הגשת תביעה נגד עורך דין בשל רשלנות משתייכת לתחום הנזיקין. בתחום הזיקין מקובל לשלם על בסיס הצלחה. כלומר אחוז מסוים (בדרך כלל נע בין 15% ל- 20% ) מסכום הזכייה. כמו כן, מאחר ולעיתים מדובר בתביעות מורכבות מקובל שבנוסף על הסכום הזה הלקוח משלם לעורך הדין עם תחילת הטיפול סכום חד פעמי. הסכום החד פעמי תלוי כאמור במורכבות התיק והוא נע בין 10,000 ₪ ל- 40,000 ₪.

עלויות נוספות:

הלקוח צריך לקחת בחשבון שבתחילת ובמהלך ההליך המשפטי הוא ייאלץ להוציא הוצאות נוספות כדלקמן:

אגרת בית משפט. האגרה הנה 2.5% מסכום התביעה כשאר מחציתה משולמת בעת הגשת התביעה והיתרה לפני הליך ההוכחות. בנסיבות מסוימות ניתן לבקש פטור מאגרה.
הוצאות מומחים. לעיתים לצורך הגשת התביעה יש צורך לשכור שירותים של מומחים כגון שמאים, מומחים רפואיים וכיוצ"ב. מומחים אלו נדרשים על מנת להוכיח טענות הקשורות לעניינים שבמומחיות. לרוב עלות חוות דעת מומחה מסתכמת בסכום של 5,000 ₪. אך כאמור זה תלוי בסוג התביעה ולא בכל התביעות יש בכך צורך.

כיום ניתן לקבל מימון חיצוני על בסיס הצלחה לעלויות הכרוכות בהגשת התביעה. צרו עמנו קשר למידע נוסף.

חובת הקטנת הנזק על-ידי הגשת ערעור

נניח שעורך הדין התרשל בניהול משפט. האם מוטלת עליכם חובה להגיש ערעור על פסק הדין על מנת לנסות להקטין את הנזק טרם הגשת תביעה נגד עורך דין ? 

חובת הקטנת נזק הינה כלל משפטי הקובע שניזוק צריך לנקוט בכל האמצעים הסבירים העומדים לרשותו בכדי לנסות להקטין את הנזק שגרם לו המזיק. אם בית משפט יקבע שהיה עליכם לנסות להקטין את הנזק ולא עשיתם זאת רשאי בית משפט לדחות את התביעה או להפחית מהפיצוי שיפסוק לכם. 

כפי שכתבנו במאמר התשובה לשאלה האם קיימת חובה להגיש ערעור בכדי להקטין את הנזק תלויה בנסיבות. אם סיכויי הערעור גבוהים יתכן שבית משפט יקבע שאי הגשת ערעור מהווה הפרה של החובה להקטנת הנזק אך כל מקרה לגופו. קראו במאמר עוד על נושא זה ואתם אף מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה. 

להתייעצות ולהערכת סיכויי התביעה צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017

דילוג לתוכן