תביעה נגד עורך דין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מתי ניתן להגיש תביעה נגד עורך דין?

משרדנו מייצג לקוחות אשר נגרם להם נזק עקב רשלנות עורכי דין בניהול משפט או בייצוג בעסקה. לא כל טעות של עורך דין מקימה עילת תביעה ללקוח. לא כל טעות מהווה רשלנות של עורכי דין. על-מנת לזכות בתביעה נגד עורך דין על הנפגע להוכיח כי עורך הדין התרשל וכי הרשלנות היא זו שגרמה להפסד במשפט או בעסקה.

אנו מייצגים לקוחות בתביעות נגד עורכי דין שהתרשלו בקשת רחבה של מקרים. משרדנו ייצג לקוחה בתביעה נגד עורך דין אשר לא הזהיר אותה כי תביעתה נגד אדם אחר עלולה להתיישן. תביעה נגד עורך דין אשר התרשל בניסוח הסכם פשרה. ניהול תיק כנגד עורך דין אשר לא דאג כי יימסרו ללקוח בטחונות מספקות. רשלנות במהלך עסקת הלוואה. הגשת תביעה נגד עורך דין אשר הסכים שבית משפט יפסוק על דרך הפשרה ללא קבלת הסכמת הלקוח; ועוד.

להלן חלק מהמקרים בהם טיפל משרדנו

  • תשלום סכום של 300,000 ש"ח בגין אי בדיקה תכנונית של הנכס כראוי.
  • לקוח שתביעתו התיישנה עקב רשלנות עורך הדין קיבל פיצוי של 600,000 ש"ח.
  • לקוחות שניזוקו עקב אי עריכת צוואה קיבלו פיצוי של 800,000 ש"ח.
  • לקוחה שרכשה דירה עם בעיה תכנונית קיבלה פיצוי של 400,000 ש"ח.

רשלנות עורך דין בביצוע עסקה במקרקעין

לא ניתן להכביר מילים על חשיבות עורך הדין בעת ייצוג לקוח בעסקה במקרקעין.

במקרים רבים קיימת חובה על עורך הדין לבדוק את תיק הבניין של הנכס על מנת לוודא שקיים היתר בניה התואם את המצב בשטח. חובת הבדיקה עולה כאשר מדובר בנכסים מיוחדים כגון בתים פרטיים, דירות בקומת קרקע או אחרונה, דירות קטנות וכיוצא באלה.

ככל שאין לעורך הדין את הידע המקצועי לעשות כן עליו לדאוג לכך שאיש מקצוע יבדוק את תיק הבניין של הנכס. יצוין כי נתקלנו גם במקרים בהם לחלק מדירה רגילה לא היה היתר בנייה.

קורה שהלקוח אינו מוכן לממן את עלות שכרו של איש המקצוע לבדיקת מצב הנכס. במקרה זה על עורך הדין להחתים אותו על מסמך שהוא מודע להמלצת עורך הדין. כמו כן, יש להחתימו שהוא לוקח את מלוא האחריות על עצמו. במקרים מסוימים עם עורך הדין סבור שהעסקה מסוכנת ללקוח עליו להתפטר מייצוג.

בטרם מוגשת תביעת רשלנות מקצועית כנגד עורך הדין אשר התרשל יש לבדוק מה הנזק שנגרם ללקוח.

אנו עובדים עם מספר שמאים אשר בודקים מה היה שווי הנכס במצבו עם חריגות הבנייה בעת הרכישה ותובעים את ההפרש ביחס לסכום ששולם.

תביעה נגד עורך דין עקב טעות בניהול משפט

בכל הקשור לניהול משפט מצופה מעורך הדין להכיר את החוק והפסיקה. כן מצופה להציג את הראיות אשר עשויות להועיל ללקוח, לקיים את החלטות בית המשפט, לפעול להשגת מסמכים מהצד שכנגד ועוד.

על מנת לזכות בתביעה כנגד עורכי דין בניהול משפט על התובע להוכיח כי עורך הדין התרשל וכי הרשלנות היא זו שגרמה לנזק. משימה זו היא לא תמיד פשוטה.

קיימים מקרים שבהם קל להוכיח את הקשר הסיבתי בין הרשלנות לנזק. כך למשל שעורך הדין גרם להתיישנות התביעה. אך במקרים אחרים קיים קושי לעשות זאת (כגון אם עורך הדין לא זימן לעדות עד מסוים).

מקרים נפוצים לרשלנות עורך דין בניהול משפט הנם:

  • אי הגשת כתב תביעה או כתב הגנה במועד.
  • עורך הדין לא הגיש חוות דעת מומחה.
  • רשלנות בהצגת ראיות מהותיות.
  • מחדלים אשר גרמו למחיקת התביעה או קבלת פסק דין העדר הגנה.
  • אי זימון או חקירת עדים.

בטרם מוגשת תביעה בגין רשלנות מקצועית עורך דין על הלקוח לנסות להקטין את נזקיו.

לכן, כאשר אנו נפגשים עם הלקוח אנו בודקים עבורו את האפשרויות העומדות בפניו. אנו מייעצים ללקוח האם ניתן להקטין את הנזקים. למשל, אם עורך הדין התרשל ולא הגיע לדיון ותביעתו של הלקוח נמחקה (ולא נדחתה). במקרה זה המלצנו לנסות לבטל את המחיקה או להגיש תביעה חדשה.

במאמרים להלן ישנו מידע משפטי בנושאים הקשורים ברשלנות עורכי דין. תביעה נגד עורכי דין בגין רשלנות בעריכת הסכם. רשלנות כלפי צד ג'. רשלנות מקצועית של עורכי דין בעסקאות בעלות סיכון ועוד.

מאחר ובמקרים רבים תביעות נגד עורכי דין הינן מורכבות יש לבחון לעומק את נסיבות התיק ואת סיכויי התביעה שלכם.

על-כן, אם אתם חשים כי עורך הדין אשר ייצג אותכם התרשל הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולהתייעץ עמנו באשר לסיכוי התביעה.

תלונה נגד עורך דין מגישים לשכת עורכי הדין.

כמו כן, ניתן להתקשר אלינו בטלפון מס' 03-6952017.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם