תביעה נגד עורך דין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מתי ניתן להגיש תביעה נגד עורך דין?

משרדנו מייצג לקוחות בתביעה נגד עורך דין. מדובר על לקוחות אשר נגרם להם נזק עקב רשלנות עורך דין בניהול משפט או בייצוג בעסקה. לא כל טעות של עורך דין מקימה עילת תביעה ללקוח. לא כל טעות מהווה רשלנות של עורכי דין. על-מנת לזכות בתביעה נגד עורך דין על הנפגע להוכיח כי עורך הדין התרשל וכי הרשלנות היא זו שגרמה להפסד במשפט או בעסקה.

אנו מייצגים לקוחות בתביעות נגד עורכי דין שהתרשלו בקשת רחבה של מקרים. משרדנו ייצג לקוחה בתביעה נגד עורך דין אשר לא הזהיר אותה כי תביעתה נגד אדם אחר עלולה להתיישן. תביעה נגד עורך דין אשר התרשל בניסוח הסכם פשרה. ניהול תיק כנגד עורך דין אשר לא דאג כי יימסרו ללקוח בטחונות מספקות. רשלנות במהלך עסקת הלוואה. הגשת תביעה נגד עורך דין אשר הסכים שבית משפט יפסוק על דרך הפשרה ללא קבלת הסכמת הלקוח; ועוד.

להלן חלק מהמקרים בהם טיפל משרדנו

 • תשלום סכום של 300,000 ש"ח בגין אי בדיקה תכנונית של הנכס כראוי.
 • לקוח שתביעתו התיישנה עקב רשלנות עורך הדין קיבל פיצוי של 600,000 ש"ח.
 • לקוחות שניזוקו עקב אי עריכת צוואה קיבלו פיצוי של 800,000 ש"ח.
 • לקוחה שרכשה דירה עם בעיה תכנונית קיבלה פיצוי של 400,000 ש"ח.

תביעה נגד עורך דין

רשלנות עורך דין בביצוע עסקה במקרקעין

לא ניתן להכביר מילים על חשיבות עורך הדין בעת ייצוג לקוח בעסקה במקרקעין.

במקרים רבים קיימת חובה על עורך הדין לבדוק את תיק הבניין של הנכס על מנת לוודא שקיים היתר בניה התואם את המצב בשטח. חובת הבדיקה עולה כאשר מדובר בנכסים מיוחדים כגון בתים פרטיים, דירות בקומת קרקע או אחרונה, דירות קטנות וכיוצא באלה.

ככל שאין לעורך הדין את הידע המקצועי לעשות כן עליו לדאוג לכך שאיש מקצוע יבדוק את תיק הבניין של הנכס. יצוין כי נתקלנו גם במקרים בהם לחלק מדירה רגילה לא היה היתר בנייה.

קורה שהלקוח אינו מוכן לממן את עלות שכרו של איש המקצוע לבדיקת מצב הנכס. במקרה זה על עורך הדין להחתים אותו על מסמך שהוא מודע להמלצת עורך הדין. כמו כן, יש להחתימו שהוא לוקח את מלוא האחריות על עצמו. במקרים מסוימים עם עורך הדין סבור שהעסקה מסוכנת ללקוח עליו להתפטר מייצוג.

בטרם מוגשת תביעת רשלנות מקצועית כנגד עורך הדין אשר התרשל יש לבדוק מה הנזק שנגרם ללקוח.

אנו עובדים עם מספר שמאים אשר בודקים מה היה שווי הנכס במצבו עם חריגות הבנייה בעת הרכישה ותובעים את ההפרש ביחס לסכום ששולם.

תביעה נגד עורך דין עקב טעות בניהול משפט

בכל הקשור לניהול משפט מצופה מעורך הדין להכיר את החוק והפסיקה. כן מצופה להציג את הראיות אשר עשויות להועיל ללקוח, לקיים את החלטות בית המשפט, לפעול להשגת מסמכים מהצד שכנגד ועוד.

על מנת לזכות בתביעה כנגד עורך הדין על התובע להוכיח כי עורך הדין התרשל. עליו גם להוכיח שהרשלנות היא זו שגרמה לנזק. משימה זו היא לא תמיד פשוטה.

קיימים מקרים שבהם קל להוכיח את הקשר הסיבתי בין הרשלנות לנזק. כך למשל שעורך הדין גרם להתיישנות התביעה. אך במקרים אחרים קיים קושי לעשות זאת (כגון אם עורך הדין לא זימן לעדות עד מסוים).

מקרים נפוצים לרשלנות עורך דין בניהול משפט הנם:

 • אי הגשת כתב תביעה או כתב הגנה במועד.
 • עורך הדין לא הגיש חוות דעת מומחה.
 • רשלנות בהצגת ראיות מהותיות.
 • מחדלים אשר גרמו למחיקת התביעה או קבלת פסק דין העדר הגנה.
 • אי זימון או חקירת עדים.
 • אי הגשת תביעה נגד כל הנתבעים הרלוונטיים.
 • עורך הדין לא מטפל בתיק.

בטרם מוגשת תביעה בגין רשלנות מקצועית עורך דין על הלקוח לנסות להקטין את נזקיו.

לכן, כאשר אנו נפגשים עם הלקוח אנו בודקים עבורו את האפשרויות העומדות בפניו. אנו מייעצים ללקוח האם ניתן להקטין את הנזקים. למשל, אם עורך הדין התרשל ולא הגיע לדיון ותביעתו של הלקוח נמחקה (ולא נדחתה). במקרה זה המלצנו לנסות לבטל את המחיקה או להגיש תביעה חדשה.

ביטוח אחריות המקצועית של עורך הדין

בניגוד לסברה המקובלת אין חובה על עורך דין לבטח עצמו. למרות זאת רוב עורכי הדין מבטחים עצמם בביטוח אחריות מקצועית. הביטוח אמור  לפצות את לקוחות עורך הדין שניזוקו עקב רשלנות שלו. אם קיים ביטוח נצרף את חברת הביטוח של עורך הדין כנתבעת נוספת. יחד עם זאת חברת הביטוח כידוע לא מתנדבת לשלם.

השתתפות העצמית של עורכי הדין נעה בסכומים של 10,000 ש"ח עד 40,000 ש"ח. לכן גם עורכי הדין הנתבעים לעיתים מעדיפים לסלק תביעות ללא הפעלת הביטוח.

למידע נוסף ראו ביטוח אחריות מקצועית של עורכי דין.

תביעה נגד עורך דין – סיכויי התביעה

מאחר ובמקרים רבים תביעה נגד עו"ד הינה מורכבות יש לבחון לעומק את נסיבות התיק ואת סיכויי התביעה שלכם.

סיכויי התביעה תלויים בפרמטרים הבאים:

 • סוג התיק שבו מדובר.
 • הרשלנות או המחדל של עורך הדין.
 • האם לולא הרשלנות היה הלקוח זוכה בתביעה.
 • האם ללקוח אשם כלשהו בתוצאה הסופית.

על-כן, אם אתם חשים כי עורך הדין אשר ייצג אתכם התרשל הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולהתייעץ עמנו באשר לסיכוי התביעה.

תלונה נגד עורך דין מגישים לשכת עורכי הדין.

במאמרים להלן ישנו מידע משפטי בנושאים הקשורים ברשלנות עורכי דין. דוגמא לכתב תביעה נגד עורך דין. תביעה נגד עורכי דין בגין רשלנות בעריכת הסכם. רשלנות כלפי צד ג'. רשלנות מקצועית של עורכי דין בעסקאות בעלות סיכון. הסכם שכר טרחה. רשלנות עורך דין התיישנות.

כמו כן, ניתן להתקשר אלינו בטלפון מס' 03-6952017.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם
מאמרים נוספים:

רשלנות עורך דין

מהי רשלנות עורך דין ? מהי רשלנות עורך דין בבית משפט ? לא כל טעות של עורך דין מהווה רשלנות מקצועית. במאמר זה נסביר מתי בית משפט ייחס רשלנות לעו"ד וכיצד יש להגיש תביעה נגד עורך דין.

ביטוח אחריות מקצועית של עורך דין

מהו ביטוח אחריות של עורך דין ? אלו כיסויים קיימים בביטוח אחריות מקצועית ? לרוב לא ניתן לדעת האם לעורך הדין יש ביטוח אחריות מקצועית לפני הגשת התביעה. רבים לא יודעים אך אין חובה על עורך דין לביות מבוטח. נסיבר כיצד ניתן להגיש תביעה נגד ביטוח האחריות המקצועית. מתי חברת הביטוח תדחה את התביעה.

הסכם שכר טרחה

הסכם שכר טרחה הנו הסכם אשר אמור להסדיר את ההתקשרות בין עורך הדין ללקוח. יש לפרט מהו השירות המשפטי שיינתן, מהו שכר הטרחה שישולם ומועדיו. כמו כן, יש להסדיר מה קורה אם אחד הצדדים מבקש לסיים את ההתקשרות. במאמר זה נסביר על חשיבות הסכם שכר טרחה. כמו כן, נדון מה המשמעות שאין הסכם שכר טרחה.

רשלנות בעריכת הסכם

מתי עו"ד ייחשב כרשלן בעריכת הסכם ? באתר מידע מקצועי רב האם ניתן להגיש תביעה נגד עורך דין עקב רשלנות עריכת הסכם. נסביר האם עורך דין יכול להיות אחראי כלפי צדדים שלישיים.

רשלנות עורך דין התיישנות

נסביר מהי התיישנות. אם תביעתכם התיישנה עקב מחדל של עורך דין נסביר כיצד להגיש תביעה נגד עו"ד.

תלונה נגד עורך דין

האם ניתן להגיש תלונה נגד עורך דין ? לאן וכיצד מגישים תלונה.

עורך הדין לא עונה לטלפונים

מה לעשות אם עורך הדין לא עונה לטלפונים או לפניות שלכם ? 

עורך הדין לא הגיש כתב הגנה

נסביר האם אפשר להגיש תביעה נגד עורך דין שלא הגיש כתב הגנה. הגשת תביעת רשלנות מקצועית נגד עו"ד עקב רשלנות בניסוח כתב הגנה. עורך דין שלא טען להתיישנות בכתב ההגנה.

רשלנות עורך דין בהערכת סכום התביעה

מה קורה אם עורך הדין התרשל בהערכת סכום התביעה. נפרט מהי סמכות עניינית של בית משפט. האם ניתן להגיש תביעה נגד עורך דין שהגיש את התביעה לבית המשפט הלא נכון.

רשלנות מקצועית של עורך דין

במאמר זה נסביר מהי רשלנות מקצועית של עורך דין. כיצד ניתן למנוע את הרשלנות.

ייצוג עורכי דין נתבעים

ייצוג עורכי נתבעים מחייבת אחריות גדולה. אם מדובר בתביעה נגד עורך דין גדולה כספיות מוטל לחץ כבד על עורך הדין. אם הוא מבוטח בביטוח אחריות מקצועית וחברת הביטוח דחתה את תביעתו צריך להתמודד גם עם חברת הביטוח. לעיתים מדובר בתיקים מורכבים אשר מחייבים התמחות בתחום עיסוקו הספציפי של עורך הדין שנתבע. לכן, על עורך הדין לשכור את השירותים של משרד מומחה בתחום ושעליו הוא יכול לסמוך.

רשלנות עורך דין בהסכם פשרה

מהו סעיף 79 א' לחוק אשר מקנה סמכות לבית המשפט לתת פסק דין על דרך הפשרה. נסביר על סעיף זה ומה הם החובות המוטלות על עורך דין בקשר להסכמי פשרה.

שכר טרחה בתביעה נגד עורך דין

איזה שכר טרחה תידרשו לשלם לצורך הגשת תביעה נגד עורך דין ? אלו הוצאות צפויות לכם. קראו גם כיצד ניתן לקבל מימון עבור ההוצאות המשפטיות שלכם.

דילוג לתוכן