רשלנות של עורך דין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

רשלנות מקצועית של עורך דין / תביעה נגד עורך דין

משרדנו מייצג לקוחות אשר נגרם להם נזק עקב רשלנות מקצועית של עורך דין בניהול משפט או בייצוג בעסקה. כמפורט במאמרים להלן, לא כל טעות של עורך דין מקימה עילת תביעה ללקוח ולא כל טעות מהווה רשלנות מקצועית של עורך דין. על-מנת לזכות בתביעה נגד עורך דין על הנפגע להוכיח כי עורך הדין התרשל וכי הרשלנות היא זו שגרמה להפסד במשפט או בעסקה.

אנו מייצגים לקוחות בתביעות נגד עורכי דין בקשת רחבה של מקרים. כך למשל, משרדנו מייצג לקוחה בתביעה נגד עורך דין אשר לא הזהיר אותה כי תביעתה נגד אדם אחר עלולה להתיישן אם לא תוגש במועד; תביעה נגד עורך דין אשר התרשל בניסוח הסכם פשרה; תביעה נגד עורך דין אשר לא דאג כי יימסרו ללקוח בטחונות מספקות במהלך עסקת הלוואה; תביעה נגד עורך דין אשר הסכים שבית משפט יפסוק על דרך הפשרה ללא קבלת הסכמת הלקוח; ועוד.

להלן חלק מהמקרים בהם טיפל משרדנו

  • בהסכם פשרה שהושג בתביעה שנוהלה על-ידי משרדנו שילמה חברת הביטוח של עורך דין שהתרשל בייצוג בעסקה במקרקעין סכום של 300,000 ש"ח בגין אי בדיקה תכנונית של הנכס כראוי.
  • לקוח שתביעתו התיישנה עקב רשלנות עורך הדין קיבל פיצוי של 600,000 ש"ח.
  • לקוחות שניזוקו עקב אי עריכת צוואה קיבלו פיצוי של 800,000 ש"ח.
  • לקוחה שרכשה דירה עם בעיה תכנונית קיבלה פיצוי של 400,000 ש"ח.

 

לא ניתן להכביר מילים על החשיבות בבדיקת תיק בניין של נכס מקרקעין טרם התקשרות בעסקה. ככל שאין לעורך הדין את הידע המקצועי לעשות כן עליו לדאוג לכך שאיש מקצוע יבדוק את תיק הבניין של הנכס. הדברים נכונים ביתר שאת במקרים בהם תכונות הנכס מצביעות על כך כי עלולה להיות קיימת בעיה תכנונית כגון דירות בגדלים לא סטנדרטים, דירות בקומת מרתף או בגג. יצוין כי נתקלנו גם במקרים בהם לחלק מדירה רגילה לא היה היתר בנייה.

ככל שהלקוח אינו מוכן לממן את עלות שכרו של איש המקצוע לבדיקת מצב הנכס על עורך הדין להחתים אותו על מסמך שהוא מודע להמלצת עורך הדין וכי הוא לוקח את מלוא האחריות על עצמו. במקרים מסוימים ועם עורך הדין סבור שהעסקה עלולה להיות מסוכנת ללקוח עליו להתפטר מייצוג.

בטרם מוגשת תביעה בגין רשלנות מקצועית עורך דין על הלקוח לנסות להקטין את נזקיו וכאשר אנו נפגשים עם הלקוח אנו בודקים עבורו את האפשרויות העומדות בפניו ומייעצים לו האם ניתן לעשות זאת. למשל, אם עורך הדין התרשל ולא הגיע לדיון וכתוצאה תביעתו של הלקוח נמחקה (ולא נדחתה) מצופה מהלקוח לנסות לבטל את המחיקה או להגיש תביעה חדשה (ככל שניתן).

במאמרים להלן ישנו מידע משפטי בנושאים הקשורים ברשלנות מקצועית של עורך דין כגון מהי רשלנות מקצועית; תביעה נגד עורך דין בגין רשלנות בניהול משפט; תביעה נגד עו"ד בגין רשלנות בעריכת הסכם; רשלנות עורך דין כלפי צד ג'; רשלנות עורכי דין בעסקאות בעלות סיכון ועוד.

מאחר ובמקרים רבים תביעות נגד עורכי דין הינן מורכבות יש לבחון לעומק את נסיבות התיק ואת סיכויי התביעה שלכם.

על-כן, אם אתם חשים כי עורך הדין אשר ייצג אותכם התרשל הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולהתייעץ עמנו באשר לסיכוי התביעה.

כמו כן, ניתן להתקשר אלינו בטלפון מס' 03-6952017.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם