תאונת עבודה החמרת מצב

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

תאונת עבודה החמרת מצב: מי שעבר תאונת עבודה זכאי לקבל מענק נכות מעבודה או קצבת נכות מעבודה מביטוח לאומי. אך מה קורה אם לאחר שקיבל את הפיצוי הכספי מביטוח לאומי מצבו הרפואי הוחמר ? במקרה כזה הנפגע יכול לפנות בתביעה לביטוח לאומי להחמרת מצב. לסיוע בהגשת תביעה החמרת מצב לאחר תאונת עבודה פנו אלינו בטלפון 03-6952017.

תאונת עבודה החמרת מצב

אם נבדקתם על-ידי וועדה רפואית של הביטוח הלאומי ונקבעה לכם דרגת נכות מעבודה וחלה החמרה במצבכם הרפואי בשל הפגיעה או התגלה ליקוי חדש הנובע מהפגיעה שהוכרה אתם רשאים להגיש בקשה להחמרת מצב. אם בקשתכם תתקבל תוגדל הנכות שנקבעה לכם ובהתאמה תזכו לתגמול נוסף מביטוח לאומי.

תאונת עבודה החמרת מצב

תוכן עניינים

מתי ניתן להגיש תביעה להחמרת מצב

על מנת שביטוח לאומי ידון בתביעה להחמרת מצב עקב תאונת עבודה עליכם לעמוד בתנאים אלה:

  • נקבעה לכם דרגת נכות יציבה או נכות זמנית.
  • חלפה תקופה של לפחות 6 חודשים ממועד קביעת הנכות הקודמת. במקרים מיוחדים ביטוח לאומי ידון בתביעה להחמרת מצב גם אם טרם חלפו 6 חודשים.

איך נגיש תביעה להחמרת מצב

יש להגיש תביעה להחמרת מצב ולמלא את הטופס של ביטוח לאומי – בל 228.
עליכם לצרף לתביעה להחמרת מצב אישור רפואי החתום ע"י רופא קופת החולים שהוסמך לכך או סיכום אשפוז (אם אושפזתם כתוצאה מהחמרה, ניתן להגיש סיכום אשפוז עד 90 יום ממועד השחרור, ללא צורך באישור החמרה ע"י רופא מוסמך של קופת החולים). על מנת לקבל את האישור מרופא קופת החולים פנו למזכירות קופת החולים ובקשו אישור החמרת מצב כנפגע עבודה מרופא שהוסמך לכך על-ידם.

בעת פנייתכם לקופת החולים תנו להם את הפרוטוקול של הועדה הרפואית האחרונה שקבעה לכם את דרגת הנכות. בנוסף צרפו אישור רפואי עדכני מרופא מומחה בתחום הפגיעה שלכם שיקבע שאכן שקיימת החמרה.
רופא קופת החולים יקבע האם חלה החמרה בפגיעה בעבודה והאם יש לזמן אתכם לבדיקה.

לאחר קבלת המסמכים, ביטוח לאומי יזמין אתכם לוועדה רפואית כדי לקבוע האם תוגדל דרגת הנכות הרפואית. מומלץ כמובן להיות מיוצג בוועדה על-ידי עורך דין תאונות עבודה.

המשמעות של הגדלת הנכות עקב החמרת מצב

המשמעות של הגדלת הנכות הרפואית עקב החמרת מצב יכולה להיות מרחיקת לכת מבחינתכם. כך למשל, אם קודם לכן נקבעה לכם נכות של 15%. אם תוגדל הנכות מעל 20% תהיו זכאים לקצבה חודשית מביטוח לאומי למשך כל ימי חייכם.

אם נפגעתם בתאונת עבודה אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017, או בטופס צור קשר.

דילוג לתוכן