תאונת דרכים קשה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

נפגע תאונת דרכים קשה יוכל להסתייע בעורך דין תאונות דרכים בכדי לקבל את הפיצוי המגיע לו. על פי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בשנת 2020 מצאו את מותם 302 אנשים בתאונות דרכים. מידי חודש נפגעים מאות אנשים בתאונות דרכים וחלקם פצועים קשה. מעבר לפגיעה הפיזית, אדם שנפגע קשה בתאונת דרכים יכול להינזק באופן כלכלי. לכן חשוב שלפחות בפן הכלכלי יקבל הנפגע פיצוי גבוה ככל הניתן שיסייע לו להשתקם.

תאונת דרכים קשה

כאשר מדובר על תאונת דרכים קשה. או כאשר מדובר על תאונת אופנוע קשה,  מדובר על נפגעים שהתאונה גרמה להם לנכות רפואית משמעותית. שיעור הנכות רפואית נקבע על-פי אחוזי הנכות שנותרה לנפגע. בתקנות קיימת רשימה של אברי גוף ומחלות שלצד כל אחד מהם רשום אחוז נכות בהתאם למגבלה שנותרה. תאונת דרכים קשה מתארת מצב שבו לנפגע נותרה נכות רפואית של 30% ומעלה.

אל תטעו, גם כאשר מדובר בנכות רפואית של 5%  ו- 10% ניתן לקבל פיצויים תאונת דרכים גדולים.

ניהול תביעה של נפגע תאונות דרכים מחייבת התמחות משפטית ספציפית. משרדנו נתקל במקרים רבים שבהם נגרם לנפגעים הפסד כבד עקב ייצוג כושל. לעיתים כאשר הלקוח מגיע אלינו לאחר הייצוג הכושל לא ניתן להציל את התיק. במקרים אלו כל שנותר הוא לצמצם את הנזק שנגרם.

נדון כעת בטעויות האפשריות וכיצד ניתן למנוע אותן.

טעות בייצוג בתאונת דרכים קשה

כפי שכתבתנו גודל הפיצוי שיקבל הנפגע מתבסס בעיקר על הנכות הרפואית שנקבעת לו. לכן, טעות בהליכים לקביעת הנכות עלולה לגרום להפסד עצום בקביעת גובה הפיצוי.

הנכות הרפואית בתאונות דרכים נקבעת על-ידי מומחה רפואי שממונה על-ידי בית משפט. כאשר התאונה הנה גם תאונת עבודה לנפגע הזכות להגיש תביעה לביטוח לאומי. אם הנפגע עמד בפני וועדה רפואית שקבעה לו נכות קביעה זו תחייב גם בתביעת ביטוח החובה (כל עוד היא קדמה לחוות דעת מומחה בית המשפט).

על מנת לקצר את זמן ניהול המשפט ניתן לעיתים להגיע להסכמה עם חברת הביטוח על מינוי מומחה. הסכמה זו יכולה להינתן גם לפני הגשת התביעה. אך התנאי הוא שאם תוגש תביעה לבית משפט חוות דעת המומחה שמונה בהסכמה תחייב גם בהליך המשפטי.

הרציונל של הסכמה זו הנו שלאחר קבלת חוות הדעת עורך הדין של הנפגע וחברת הביטוח ינהלו משא ומתן לפיצוי הנפגע על בסיס חוות הדעת. אם לא יגיעו להסכמה פתוחה בפני עורך הדין  הדרך להגיש תביעה לבית המשפט. אך כאמור הנכות בתחום הרפואי שבו מונה המומחה תחייב. ניתן לבקש מינוי מומחים בתחומים אחרים.

מינוי מומחה רפואי בהסכמה

אז איך יכולה להתרחש הטעות ? הטעות יכולה להתרחש אם עורך הדין יסכים למינוי מומחה רפואי שידוע ככזה שלא מעניק נכויות התאומות את הפגיעה. בין עורכי הדין לבין חברת הביטוח מתנהל משא ומתן בקשר לזהות המומחה שימונה. עורכי דין שמתמחים בתאונות דרכים יודעים אלו מומחים הם פרו חברות הביטוח או "קמצנים" בנכויות שהם קובעים.

משרדנו נתקל במקרים בהם עורך דין שאינו מיומן הסכים למיוני מומחה שאינו אובייקטיבי. בכך נגרם נזק כבד לתיק באופן שכבר לא ניתן היה להצילו. לכן חשוב לפנות לעו"ד תאונות דרכים מנוסה.

אי מיצוי נכויות

טעות נוספת יכולה לקרות כאשר עורך הדין אינו טוען לכל הפגיעות בהן נפגע התובע בתאונה. הן אם מדובר בעת הגשת תביעה והן בהליכי הביטוח הלאומי יש לטעון לכל הפגיעות האפשריות. יש לבקש מינוי מומחה בכל התחומים הרפואיים הרלוונטיים לתביעה. אם התיק המצוי בשלבים מתקדמים וכבר נקבעו נכויות לעיתים לא ניתן יהיה לבקש מינוי מומחים נוספים. וודאי שאם התיק הסתיים בפשרה או בפסק דין אז לא ניתן יהיה לקבל פיצוי בגין הפגיעות שלא הוכחות.

סיכום טיפול בתאונת דרכים קשה

קיימות סיבות רבות מדוע יש לבחור בעורך דין תאונות דרכים מומלץ בכדי לייצג בתאונת דרכים קשה. תאונת דרכים קשה יכולה למוטט את עולמו של הנפגע. קבלת פיצוי מקסימאלי לעיתים מהווה את האפשרות היחידה של הנפגע למקור הכנסה משמעותי. על-כן מוטב לוודא שתהיו מיוצגים על-ידי עו"ד בעל ניסיון ומומחיות בתחום.

אם נפגעתם בתאונת דרכים קשה צרו עמנו קשר ונסייע לכם.

צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.

דילוג לתוכן