תאונת אופנוע קשה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כאשר רוכב אופנוע מעורב בתאונת אופנוע קשה מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתאונות דרכים. לרוב תאונת דרכים של אופנוע או קטנוע גורמת לנזקי גוף גדולים יותר מאשר תאונה רגילה.

תאונת אופנוע קשה עלולה לגרום לבעיות אורטופדיות קשות, פגיעות נורלוגיות ואף נפשיות. כאשר עורך הדין של הנפגע פונה לבית משפט עליו לטעון לכל הפגיעות אשר נגרמו.

הנכות הרפואית בתאונת אופנוע קשה

כאשר מדובר בתאונת דרכים הדרך לקבוע מהי הנכות שנותרה לרוכב בתאונה הנה כדלקמן:

  1. אם לרוכב יש ביטוח חובה אז אין להגיש לבית המשפט חוות דעת מומחה של רופא. על התובע לבקש מבית משפט למנות מומחים רפואיים בתחומים בהם הוא נפגע. אם מדובר בתאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה יכול הנפגע לפנות לביטוח לאומי בתביעת נכות מעבודה. לרוב, הנכות הרפואית שיקבע ביטוח לאומי תחייב גם בתביעת תאונת הדרכים.
  2. אם לרוכב אין ביטוח חובה והוא נפגע ע"י רכב צד ג' שגם היה אשם בתאונה אז יש להגיש יחד עם התביעה חוות דעת רפואית.

בסופו של דבר התיק יתנהל על בסיס הנכות הרפאות שנקבעה.

הנכות הרפואית שנקבעה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר המשפיעים על גובה הפיצוי שבית משפט יפסוק. 

תאונת אופנוע קשה

הגדלת הנכות – תאונת אופנוע קשה

נכות רפואית גבוהה נחוצה לצורך קבלת פיצוי גבוה. כיצד נגדיל את הנכות ככל שניתן ?

לציבור הרכב נדמה שכאשר מדובר על נכות עקב תאונה מתכוונים לאדם שמתנייד בכסא גלגלים או מרותק למיטה. אך הדבר לא כך. נכות ניתן לקבל גם אם לנפגע נגרמה הגבלה קלה בתנועה.

תיקים רבים בהם נקבעה לנפגע נכות של 10% או 15% מסתיימים בפיצוי של 250,000 ש"ח ויותר. הגבלה בתנועה בחוליות הגב, ביד או ברגל יכולה להגיע בקלות ל- 10%. לכן יש הרבה מה לעשות גם בתיקים אלו.

להלן ההמלצות איך לקבל נכות גבוהה ככל הניתן:

  • יש להמתין שנה לאחר התאונה לפני הגשת התביעה. יש מס' סיבות לצורך בהמתנה. ראשית, לרוב בית משפט לא ימנה מומחים לפני שתחלוף שנה מיום התאונה. יש צורך שנזקי הגוף שנגרמו בתאונה יהיו קבועים. לעיתים אדם יכול להבריא ולעיתים המצב יכול להחמיר. לכן יש להמתין שהמצב הרפואי יתייצב.
  • אין להמתין יותר מידי זמן בטרם הגשת התביעה. מניסיוננו הזמן האופטימלי להגשת תביעה הנה שנה לאחר התאונה. נתקלנו כבר במקרים שטופלו על-ידי עורכי דין אחרים והתיק שכב במשרדם מבלי שהוגשה תביעה לבית המשפט. לאחר שנים נזכרו להגיש את התביעה לבית המשפט. מדוע זה עלול ליצור בעיה ? המתנה ממושכת מידי יכולה ליצור את הרושם שפגיעות הגוף אינן קיימות עוד. בחלוף השנים התובע נואש ואינו ממשיך לפנות לרופאים. במצב זה המסמכים הרפואיים שיונחו בפני מומחה בית המשפט הנם ישנים. המומחה יכול להסיק מכך שהתובע החלים ולא יעניק לו נכות מספקת.
  • בכל פניה לרופא ובעיקר בפניות הראשונות על התובע לציין שהפגיעה קשורה לתאונה. עליו להקפיד שזה יירשם באישור הרפואי. אם מצבו של התובע הוחמר עליו להקפיד שיירשם שמאז התאונה קיימת החמרה.
  • על התובע לאסוף את כל המסמכים הרפואיים ולשמור אותם בקלסר מסודר.
  • אם הנפגע סובל מכאבים ובהתאם להמלצות הרפואיות מומלץ לבצע בדיקות וצילומים על מנת לאבחן את הבעיה. פענוח C.T או מיפוי עצמות שמראה על שבר שלא התאחה כראוי יגדיל משמעותית את הנכות.
  • ביצוע טיפולי פיזיותרפיה יגדילו את הסיכוי למתן נכות.
  • לא להתבייש לקבל טיפול נפשי. חלק מהתאונות גורמות לפגיעה נפשית, חרדות ובעיות נפשיות. חלק מהנפגעים חוששים או מתביישים לפנות לרופא ולטפל בכך. אין בכך כל בושה. נכות נפשית תגדיל את הפיצוי שישולם בצורה ניכרת.

דרך קביעת הנכות

נאמר רק שקביעת הנכות ע"י המומחים מתבצעת על-פי תקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) גם כאשר לא מדובר בתאונת עבודה. בתקנות קיימת רשימה של אברים ולצד כל איבר מצוין אחוזי הנכות לפי סוג וחומרת ההגבלה שנותרה. תקנות אלו הן כלי עבודה מרכזי של עורך דין לתאונות דרכים שכן באמצעותן ניתן להעריך את הנכות. כמו כן, בעזרת התקנות ניתן לערער על קביעות המומחה. כך, לעיתים יכול המומחה לטעות בסיווג הנכות או בחומרתה.

אם נפגעתם בתאונת אופנוע קשה צרו עמנו קשר ונשיג לכם פיצויים מוגדלים 03-6952017.

דילוג לתוכן