תאונה אופניים חשמליים – קורקינט

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

נפגעתם בתאונה אופניים חשמליים או עם קורקינט, את מי תובעים ואיזה פיצוי ניתן לקבל? כל יום מתרחשות עשרות תאונות דרכים עם אופניים חשמליים או עם קורקינט. לעיתים מדובר בפציעות קשות וחלקן מסתיימות במוות. נסביר לכם במאמר זה האם אפשר לקבל פיצוי עקב תאונת דרכים עם מעורבות של אופניים חשמליים או קורקינט.
לעורך דין יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים, ניסיון של 20 שנה בייצוג נפגעי תאונות דרכים. אם עברתם תאונה צרו איתי קשר ואבדוק האם מגיע לכם פיצוי 03-6952017.

תאונה אופניים חשמליים – קורקינט חשמלי

על אף הסיכון הכרוך ברכיבה על אופניים חשמליים או בקורקינט חשמלי, בית משפט העליון פסק שהם לא נחשבים ככלי רכב לצורך חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. לקביעה זו יש השפעה על יכולת הנפגעים לקבל פיצוי עקב התאונה. נדון במקרים השונים.

רוכב אופניים חשמליים שנפגע בתאונה מרכב אחר

רוכב אופניים חשמליים שנפגע בתאונה מכלי רכב אחר יכול לקבל פיצוי מביטוח החובה של הרכב. שימו לב, אין כל חשיבות למי אשם בתאונה. מצבו של רוכב האופניים זהה להולך רכב שנפגע בתאונה מרכב. לצורך הדוגמא גם אם רוכב אופניים חשמליים עובר באור אדום ונפגע מכלי רכב הוא זכאי לפיצוי מהביטוח של הרכב המעורב בתאונה.
רוכב האופניים יהיה זכאי לפיצוי בגין כאב וסבל, הפסדי שכר לעבר ולעתיד, הוצאות רפואיות וכיוצ"ב. בעת הגשת התביעה יש לבקש מבית משפט שימנה מומחים רפואיים בתחומי ההתמחות שבהם נפגע הרוכב. המומחים יקבעו את הנכות שנגרמה לרוכב האופניים. ככל שהנכות גובהה יותר כך הפיצוי יהיה גבוה יותר.
אם התאונה הנה גם תאונת עבודה הרוכב יהיה זכאי לפיצוי גם מביטוח לאומי תאונות עבודה. בנכות גבוהה שלא מהווה תאונת עבודה יתכן ויהיה זכאי לגמלת נכות כללית או מביטוח לאומי נפגעי תאונות.

ראו מידע נוסף לגבי אופן חישוב וגובה הפיצויים: פיצויים בתאונות דרכים.

תאונה אופניים חשמליים

רוכב אופניים חשמליים או קורקינט שנפגעו בתאונה עצמית

רוכב אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי שנפגעו בתאונה ללא מעורבות של כלי רכב לא יוכלו להגיש תביעה על-פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. כיצד ניתן לקבל פיצוי? מביטוח לאומי כאמור לעיל. אופציה נוספת היא אם התאונה אירעה עקב מפגע בכביש אז יתכן וניתן יהיה לקבל פיצוי מהעירייה. במקרה זה בית משפט יבדוק האם העירייה התרשלה. התביעה תוגש כתביעה נזיקית וצריך לצרף חוות דעת מומחה פרטית הקובעת את שיעור הנכות שנותרה לכם.

הולך רגל שנפגע בתאונת אופניים חשמליים או תאונת קורקינט חשמלי

נפגעתי כהולך רגל בתאונה קורקינט חשמלי או מאופניים חשמליים האם אני זכאי לפיצוי ? הולך רגל זכאי לפיצוי מרוכב האופניים החשמליים או מרוכב הקורקינט. על מנת לזכות בתביעה עליכם להוכיח שהרוכב התרשל והיה אחראי לתאונה. בדרך כלל אין קושי להוכיח את רשלנות הרוכב אם הוא נהג על המדרכה או לא העניק זכות קדימה וכיוצ"ב. כמו כן, יש להגיש יחד עם כתב התביעה חוות דעת מומחה רפואי.
הבעיה יכולה להיות אם רוכב האופניים החשמליים ברח ממקום התאונה ולא ניתן לאתר אותו. כמו כן, מאחר ואין מעורבות של ביטוח חובה היכולת לממש את פסק הדין תלויה במצבו הכספי של הרוכב.

במקרים מסוימים ניתן כאמור לתבוע את ביטוח לאומי.

תאונה קורקינט חשמלי

 

רוכב אופניים או קורקינט שנפגע מרכב ללא ביטוח

אם נפגעתם בתאונה קורקינט חשלמי או תאונה אופניים חשמליים ולרכב שפגע בכם אין ביטוח חובה או שהוא ברח מהמקום ופרטיו לא ידועים תוכלו לקבל פיצוי מקרנית. קרנית הנה גוף ממשלתי אשר מעניק פיצוי לאנשים שנפגעו בתאונת פגע וברח או שלרכב לא היה ביטוח. על מנת לקבל את הפיצוי תצטרכו להוכיח שאכן נפגעתם בתאונה מרכב ושלא ניתן לאתרו. לעיתים במקרים של פגע וברח קיים קושי להוכיח שהתאונה ארעה עקב פגיעה של כלי רכב ולא עקב החלקה של הרוכב. לכן חשוב לפנות לעו"ד כמה שיותר. התביעה נגד קרנית מתנהלת באופן דומה לתביעה נגד חברת ביטוח. כלומר בית משפט ימנה מומחים רפואיים. כמו כן, ניתן לקבל פיצוי גם מביטוח לאומי.

ראו מידע מקצועי נוסף: תביעה נגד קרנית, תאונה ללא ביטוח.

תאונה קורקינט חשמלי או אופניים חשמליים – ביטוח פרטי

אם יש לכם ביטוח פרטי יתכן ותהיו זכאים לפיצוי מחברת הביטוח עקב תאונה. אך שימו לב בחלק מהפוליסות יש חריג של כלי דו גלגלי או אופניים חשמליים לכן יש לעיין בפוליסה. למידע נוסף: ראו עורך דין ביטוח תאונות.

פנו לקבל ייעוץ משפטי

אם עברתם תאונה בעת רכיבה על קורקינט חשמלי או על אופניים חשמליים חשוב שתפנו כמה שיותר מהר לקבל ייעוץ מעורך דין שמתמחה בתחום. לעיתים יש לפעול מהר בכדי להשיג ראיות לתאונה ואחריות הצדדים המעורבים.

אם נפגעתם בתאונת דרכים עם אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי צרו עמנו קשר ונסייע לכם.
צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.

דילוג לתוכן