תאונת אופנוע ללא ביטוח

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

האם ניתן לקבל פיצוי אם עברתם תאונת אופנוע ללא ביטוח ? בהתאם לחוק כל רוכב שנוהג באופנוע חייב להיות מבוטח בביטוח חובה. במקרה של תאונת דרכים הרוכב יכול להגיש תביעה נגד חברת ביטוח החובה שביטחה את האופנוע שבו רכב. מה קורה אם האופנוע לא בוטח בביטוח חובה? האם במקרה זה הנפגע לא יקבל פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו? נדון בסוגיה זו.

תוכן עניינים

תאונת אופנוע ללא ביטוח חובה

ישנם מקרים שבהם תהיו זכאים לפיצוי גם אם רכבתם על אופנוע ללא ביטוח אך זה תלוי בנסיבות. המענה לשאלה תלוי האם האופנוע שבו נהגתם היה בבעלותכם או של מישהו אחר, ןהאם היה רכב נוסף מעורב בתאונה. נעבור על כל החלופות האפשריות ונסביר להלן את מי ניתן לתבוע בכל חלופה.  

רוכב שנהג באופנוע שלו ללא ביטוח חובה שהיה מעורב בתאונה עם כלי רכב אחר

במקרה כזה הרוכב רשאי לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את כלי הרכב שפגע בו. יחד עם זאת על מנת להיות זכאי לפיצוי יהיה עליכם להוכיח שנהג הרכב הפוגע אחראי לתאונה. שימו לב, אם המשטרה תנקוט בהליך פלילי / תעבורתי נגד הנהג השני והוא יורשע בבית משפט זה יסייע לכם מאוד להוכיח שהוא אשם בתאונה. הכרעת דין במשפט פלילי מהווה ראיה לכאורה במשפט אזרחי וכדי לסתור אותה יש לבקש זאת מבית המשפט. צריך להצביע על נסיבות מיוחדות על מנת שבית המשפט ייעתר לבקשה.

אדם שנפגע בעת שהורכב על אופנוע ללא ביטוח

נפגע כזה יוכל לתבוע רק את קרנית. קרנית היא גוף שנועד לפצות נפגעים שנגרמו להם נזקי גוף במהלך תאונה ללא ביטוח. הנפגע שהורכב אינו יכול לתבוע את חברת הביטוח של הרכב הפוגע אלא רק את קרנית. קרנית תגיש תביעת שיבוב נגד בעל האופנוע ונגד הנהג שהתירו רכיבה באופנוע ללא ביטוח.

רוכב אופנוע שנהג ללא בביטוח חובה שנפגע בתאונה עצמית שידע שאין ביטוח

רוכב שנפגע בתאונה עצמית ללא ביטוח לא יהיה זכאי לפיצוי.
רוכב אופנוע שנהג על אופנוע של מישהו אחר ללא ביטוח: אם הרוכב לא ידע שאין ביטוח ולא היה אמור לדעת שאין ביטוח הוא יוכל לקבל פיצוי מקרנית. למשל עובד שנפגע בעת שרכב על אופנוע של מעסיק ללא ביטוח. רוכב שנהג על אופנוע של חבר שחשב שיש ביטוח חובה בתוקף. נפגעים אלו יוכלו לתבוע את קרנית.

הולך רגל שנפגע מאופנוע לא מבוטח

הולך רגל יהיה זכאי לפיצוי מקרנית. גם במקרה זה קרנית יכולה לחזור בתביעה נגד הנהג (אלא אם כן הוא לא בעל האופנוע ולא ידע שאין ביטוח) ואל בעל האופנוע.

תאונת אופנוע ללא ביטוח

מה לעשות לאחר תאונת אופנוע ללא ביטוח

אם כאמור רכבתם על אופנוע לא מבוטח ונפגעתם מרכב אחר נמליץ לבצע את הפעולות הבאות:

– אם מצבכם הרפואי מאפשר זאת נסו לרשום את פרטי העדים לתאונה. מאחר וכאמור יש חשיבות לשאלה מי אשם בתאונה עליכם לאסוף את כל הראיות שיאפשרו לכם להוכיח את אשמת הנהג המעורב.

– בדקו האם יש מצלמות וידאו בזירת התאונה ונסו להשיג את סרטון הוידאו של התאונה.

– נסו לגרום לנהג הפוגע להודות בכתב שהוא אשם בתאונה.

– קבלו טיפול רפואי.

– אספו את כל המסמכים הרפואיים והקפידו שיהיה רשום בהם שהייתם מעורבים בתאונת דרכים.

– אספו קבלות על ההוצאות.

– בדקו עם המשטרה ונסו לגרום להם להגיש כתב אישום נגד הנהג הפוגע.

– התייעצו עם עורך דין תאונת אופנוע.

הפיצוי בתאונת אופנוע ללא ביטוח חובה

הפיצוי בתביעת אופנוע ללא ביטוח תלוי בהרבה משתנים. הפיצוי שתקבלו תלוי בחומרת הפגיעה הגופנית שלכם, שיעור הנכות שבית משפט יקבע לכם, הגיל שלכם בעת התאונה, סוג העבודה שבה עבדתם לפני ואחרי התאונה ומה היה השכר שלכם ועוד.

פנו לעורך דין מומחה בתחום

אם נפגעתם בתאונת אופנוע ללא ביטוח פנו לעורך דין שמתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים. עורכי דין שאינם מתמחים בתחום לא יודעים כיצד מנהלים תביעה כזאת והם עלולים לגרום לכם נזק. בדקו מה הניסיון של עורך הדין, האם יש פסקי דין בתחום שבהם זכה, האם יש לו המלצות ועוד.

אם נפגעתם בתאונת דרכים צרו עמנו קשר ונסייע לכם לקבל את הפיצוי שמגיע לכם. ניתן להתקשר לטלפון 03-6952017, או למלא טופס צור קשר.

 

 

דילוג לתוכן