עורך דין תאונת אופנוע

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

אם חס וחלילה נפגעתם בתאונת דרכים תוך כדי רכיבה על אופנוע עורך דין תאונת אופנוע יכול לסייע לכם לקבל פיצוי גבוה. כידוע מידי יום מתרחשות עשרות תאונות דרכים. מצב הכבישים הרעוע וחוסר אכיפה גורמים לתאונות רבות. במקרים רבים תאונות אופנוע גורמות לנזקי גוף קשים. כיצד עורך דין תאונת אופנוע יכול לסייע ?

 

עורך דין תאונת אופנוע

 

עורך דין תאונת אופנוע

ייצוג נפגעי תאונות דרכים דורש התמחות מיוחדת. כאשר מדובר בתביעות תאונות דרכים קיימים הסדרים מיוחדים בחוק שלא קיימים בתביעות אחרות. עו"ד שלא עוסק בייצוג נפגעי תאונות דרכים עלול לגרום הפסדים ללקוח. נדון בחלק מההבדלים בייצוג נפגעי תאונות דרכים.

 

מינוי מומחה רפואי

בתביעות נזקי גוף רגילות יחד עם כתב התביעה יש להגיש חוות דעת של מומחה רפואי שיקבע את הנכות הרפואית שנותרה לנפגע. הפיצוי שישולם לנפגע תלוי בעיקר בנכות הרפואית. הכוונה בתביעות נזקי גוף רגילות הנה לתביעות של פגיעות גופניות שלא נגרמו בתאונת דרכים. למשל תאונה בעבודה או אדם שנפל ברחוב ונפגע.

לעומת זאת, בתביעות תאונות דרכים אין להגיש חוות דעת. על עורך הדין להגיש יחד עם כתב התביעה בקשה למינוי מומחה רפואי. יש לצרף לבקשה מסמכים רפואיים המעידים על הפגיעה ולבקש מינוי בתחום הרלוונטי. נדגיש בקשה למינוי מומחה תוגש כאשר לרוכב ביטוח חובה בתוקף והתביעה הוגשה נגד ביטוח החובה. אם לרוכב אין ביטוח חובה וצד ג' אשם בתאונה הוא יכול להגיש נגדו תביעת נזקי גוף רגילה. במקרה זה כן יש צורך בהגשת חוות דעת מומחה.

 

זכאות להגשת תביעה

תאונה יכולה להתרחש לא רק במהלך הנסיעה אלא גם תוך כדי ביצוע פעולות נלוות. החוק מגדיר פעולות נלוות אשר נחשבות כתאונת דרכים. החוק גם מחריג חלק מהפעולות וקובע שהן לא ייחשבו כתאונת דרכים. עורך דין תאונת אופנוע צריך לדעת ולהכיר מתי ניתן להגיש תביעה נגד ביטוח החובה של האופנוע. למשל עליה לאופנוע או ירידה ממנו תיחשב כתאונת דרכים. מנגד תאונה שנעשתה במכוון ובזדון לא תיחשב כתאונת דרכים.

 

תביעה במקרה שאין ביטוח

בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קיים הסדר מיוחד למקרה שבו לנהג אין ביטוח חובה. ישנם מקרים שגם אם לאופנוע אין ביטוח חובה בתוקף הנפגע יכול לקבל פיצוי. למשל אדם שהורכב על אופנוע חסר ביטוח חובה יוכל לקבל פיצוי. הפיצוי ישולם ע"י קרנית שהנה קרן של המדינה שנועדה לפצות נפגעים חסרי ביטוח. עורך דין תאונת אופנוע יידע כיצד להגיש תביעה נגד קרנית.

 

קבלת תשלום תכוף ע"י עורך דין תאונת אופנוע

לעיתים תביעות שמנוהלות בבית משפט נערכות רב זמן. העומס בבתי משפט גורם לכך שלעיתים אדם צריך להמתין שנים בטרם יקבל את הפיצוי. לעיתים תאונת אופנוע קשה עלולה להותיר את הנפגע ללא הכנסה במשך תקופה ארוכה. בחוק הפיצויים קיים הסדר מיוחד לנפגעים אלו. ניתן לחייב את חברת הביטוח (ואת קרנית) לשלם לנפגע תשלום זמני על חשבון התשלום הסופי.

 

תאונת אופנוע שהנה תאונת עבודה

כתבנו קודם שבתאונת דרכים בית משפט ממנה מומחה רפואי ולא מגישים חוות דעת. כאמור המומחה קובע את הנכות הרפואית שנותרה לנפגע. בחוק קיים הסדר מיוחד לתאונות דרכים שהנן גם תאונת עבודה. כלומר תאונות דרכים שארעו במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בדרך לבית מהעבודה. נפגע כזה רשאי להגיש תביעה לביטוח הלאומי על מנת לקבל פיצוי של נכות מעבודה. לצורך כך עליו להיבדק ע"י וועדה רפואית של ביטוח לאומי. אם קביעת הוועדה תינתן לפני שבית משפט ימנה מומחה רפואי אז הנכות שיקבע הביטוח הלאומי תחייב גם בתביעה נגד ביטוח החובה.

בנוסף סכומים שהביטוח הלאומי ישלם לנפגע יקוזזו מהפיצוי שיקבל מביטוח החובה. עורך דין תאונות דרכים יידע להעריך האם כדאי לפנות קודם לביטוח הלאומי לקביעת הנכות או להגיש קודם תביעה.

 

אם נפגעתם בתאונת דרכים נעמוד לרשותכם בכל שאלה.

צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.

 

מאמרים נוספים בנושא תאונת אופנוע

פיצויים תאונת אופנוע

במאמר זה עו"ד יואב רונקין המתמחה בתאונות אופנועים מסביר על פיצויים במקרה של תאונת אופנוע. נסביר כיצד להגדיל את הפיצוי ככל שניתן.

דילוג לתוכן