סתירת הנכות שנקבעה על ידי המוסד לביטוח לאומי

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונת דרכים – קביעת נכות על ידי ביטוח לאומי

סעיף 6 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע, כי במקרים בהם נקבעת נכות לאדם במוסד לביטוח לאומי בעקבות תאונת דרכים שעבר, הקביעה תקפה גם להוכחת אחוזי הנכות במסגרת תביעה מול חברת הביטוח בגין תאונת הדרכים. למרות זאת, החוק מסמיך את בית המשפט לקבל ראיות לסתירת הנכות, שנקבעה ולסטות ממנה על פי אותן ראיות.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים נחקק במטרה לאפשר מצד אחד לכל נפגע תאונת דרכים לקבל פיצויים, ומאידך לצמצם את ההתדיינות בבתי המשפט באמצעות קביעת פרוצדורה לפיה בית המשפט ממנה מומחה רפואי אחד לקביעת הנכות וכו'. לכן, כפי שיאמר לכם עורך דין תאונות דרכים, המגמה בפסיקה היא לצמצם את האפשרות להביא ראיות מטעם הצדדים.

בתי המשפט עמוסים מאוד, ולכן הם אינם ששים לאשר הגשת ראיות על ידי עורך דין במסגרת תיקי תאונות דרכים, אלא אם משכנעים את בית המשפט, כי ישנה סיבה טובה להרשות הבאת הראיות. לכן, חשוב ביותר לבצע את הדברים באמצעות עורך דין, המתמחה בתאונות דרכים המכיר את המצב המשפטי היטב, ויודע כיצד ומתי להגיש בקשה כזאת.

חשוב להבין, כי לקביעת אחוזי נכות יש השפעה ניכרת על הפיצוי שיכול עורך דין תאונות דרכים להשיג בתביעה, ולכן ייתכן כי הדבר כדאי. עורך דין המתמחה בתאונות דרכים יוכל לייעץ לכם בנושא בצורה ייסודית ומלאה.

לעיתים הניסיון לסתור את קביעת הביטוח הלאומי מגיע מצד חברת הביטוח שכן לטענתה אחוזי הנכות שנקבעו לנפגע אינם נכונים. עורך דין תאונת דרכים יידע להתמודד בצורה הטובה ביותר מול חברת הביטוח.

באם ברצונכם להתייעץ טרם תביעה משפטית הנכם מוזמנים להתקשר אלינו למס' 03-6952017, או  להשאיר פרטים בצור קשר.

 

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם