מומחה רפואי בתביעות תאונות דרכים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

קיימות פגיעות אשר הינן אופייניות לתאונות דרכים ועל עורך דין המתמחה בתאונות דרכים (להלן: "עורך דין תאונות דרכים") להכירן. הכרה של אותן פגיעות, חומרתן ואופן הטיפול בהם עשוי לסייע לעורך דין תאונת דרכים להשיג לנפגע את הפיצוי המירבי, ונסביר מדוע.

יואב רונקין, עורך דין תאונות דרכים

חשיבות חוות דעת מומחה לאחר תאונת דרכים

כאשר נפגע מגיש תביעת תאונת דרכים בית המשפט ימנה מומחה רפואי לקביעת שיעור הנכות שלו. ככל שהנפגע אינו מסכים להערכת המומחה עורך הדין רשאי לחקור את המומחה בבית המשפט. במעמד זה עורך הדין מצוי בעמדת נחיתות מול המומחה.

קביעת המומחה מבוססת על בדיקת הנפגע ועל ידיעותיו המקצועיות. נכות הנפגע נקבעת בין היתר ממגבלות התנועה שנותרו לנפגע עקב התאונה. כאשר עורך דין תאונת דרכים שואל את המומחה בחקירה לגבי המגבלות בתנועה תמיד יכול המומחה להשיב כי אלו ממצאיו וקשה להתווכח על כך.

אם המומחה אינו משנה את עמדתו בצורה מפורשת, על-פי רוב ייטה בית המשפט לאמץ את קביעת המומחה.

מכאן שעל עורך דין תאונות דרכים להכיר היטב את סוגי הפגיעות והנכות אשר הינן מותירות.

שבר במפרק הירך כתוצאה מתאונה

פגיעה קשה ואופיינית בתאונות דרכים הנה שבר במפרק הירך. פגיעה זו הנה קשה, מובילה לנכות משמעותית אשר עלולה אף להחמיר עם השנים. משרדנו ייצג נפגע תאונת דרכים אשר נגרם לו שבר במפרק הירך. לאחר חקירת המומחה הודה המומחה כי פגיעתו של הנפגע עלולה להחמיר במשך השנים ואף לגרום לנכות של 70%!

בית המשפט פסק לנפגע במקרה זה פיצוי של כ 1,300,000 ₪ בצירוף שכר טרחת עו"ד.

הסיבה שפגיעה במפרק הירך עלולה להיות קשה הנה כי במקרה שהשבר אינו מתאחה כמו שצריך יש צורך בניתוח להחלפת מפרק הירך. יש לחזור על ניתוח זה מידי 10, 15 שנה. כאשר מדובר בנפגע צעיר יתכן ותהיה הגבלה בביצוע מס' הניתוחים אשר ניתן יהיה לעשות. כמו כן, כל ניתוח עלול לגרור סיבוכים נוספים.

לאור האמור מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים בהקדם האפשרי לאחר תאונת דרכים.

לקביעת פגישת ייעוץ אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או למלא טופס צור קשר.

 

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם