חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רשלנות רפואית בלידה שיתוק מוחין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

הליך לידה הוא מופלא ומרגש. במרבית המקרים הוא מסתיים בהצלחה. יחד עם זאת, לצערנו הרב, בחלק קטן מהמקרים עלול ההליך להסתיים בשיתוק מוחין שנגרם בלידה עקב רשלנות רפואית. אם הדבר הנורא מכל אכן אירע ההורים מוצאים עצמם חסרי אונים. לעיתים הצוות הרפואי ינסה להסתיר שהשיתוק המוחין נגרם עקב רשלנות רפואית. עורך הדין יואב רונקין, המטפל בתביעות רשלנות רפואית, מסביר במאמר זה מהי רשלנות רפואית עקב שיתוק מוחין בלידה, כיצד לפעול אם ילדכם סובל משיתוק מוחין ואיזה פיצוי ניתן לקבל.

תוכן עניינים

האם שיתוק מוחין עלול להיגרם עקב רשלנות רפואית ?

שיתוק מוחין בלידה אכן עלול להיגרם עקב רשלנות רפואית, ובמיוחד עקב רשלנות בתהליך הלידה. אם ילדכם סובל משיתוק מוחין יש מקום לבחון האם הדבר נגרם עקב רשלנות רפואית. מאחר וההוצאות הכרוכות בגידול ילד הסובל משיתוק מוחין גבוהות מאוד הגשת תביעת רשלנות רפואית תסייע לכם להתמודד עם מצב זה.

מהו שיתוק מוחין ?

שיתוק מוחין – Cerebral Palsy – הוא הפרעה קבועה בתנועה אשר נגרמה עקב פגיעה בהתפתחות המוחית של העובר או הילוד. שיתוק מוחין גורם לליקוי בתפקודים המוטוריים והוא מלווה בדרך כלל בשיתוק הגפיים ועלול לגרום לבעיות נוספות כגון פגיעה שכלית קשה.

ממה יכול להיגרם שיתוק מוחין ?

שיתוק מוחין עלול להיגרם עקב מחסור בחמצן בדם האם, מצוקה עוברית הנגרמת מסיבוך בחבל הטבור, היפרדות שליה, פגם מולד בהתפתחות המוח, לידה מוקדמת, מחסור באספקת חמצן למוח הילוד ועוד.

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית אשר עלולים לגרום לשיתוק מוחין?

המקרה הנפוץ ביותר לרשלנות רפואית של שיתוק מוחין הוא רשלנות בתהליך הלידה. רשלנות זו יכולה להיגרם עקב: אי ניטור האישה במועד ואי זיהוי מצוקת העובר. עיכוב בטיפול בלידה למרות שאובחנה מצוקה של העובר במהלך הניטור. אי ביצוע ניתוח קיסרי במקרים המחייבים זאת עקב קושי בלידה רגילה. אי טיפול נכון בלידה באמצעות מכשירים מיוחדים כגון לידת מלקחיים.

בנוסף עלולה להיות רשלנות לאחר הלידה הנגרמת מאי אבחון מחלות או בעיות רפואיות וזיהומים למשל, דלקת קרום המוח.

האם ניתן לתבוע את בית החולים עקב שיתוק מוחין בלידה ?

כמובן. אם ילדכם סובל משיתוק מוחין עקב רשלנות רפואית, אז ניתן לתבוע את בית החולים. הצעד הראשון שעליכם לעשות היא לקבוע עם עורך דין יואב רונקין פגישת התייעצות. אנו נזמין את התיק הרפואי של הלידה מבית החולים. לאחר שנקרא את החומר הרפואי נוכל להעריך מהם סיכויי התביעה. בשלב הבא נעביר את החומר הרפואי למומחה רפואי המתמחה בלידה על מנת שייתן חוות דעת האם הצוות הרפואי התרשל והאם רשלנות זו גרמה לשיתוק המוחין. כמו כן, מומחה רפואי יעריך מהי הנכות שנותרה לילד. בנוסף נגיש חוות דעת של מומחה שיקום באשר להוצאות אשר יהיו כרוכות בגידול הילד.

רשלנות רפואית שיתוק מוחין

למי עלי לפנות אם אני חושד שלילד שלי נגרם שיתוק מוחין עקב רשלנות רפואית?

בכל מצב של שיתוק מוחין לילד יש לפנות לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, כגון עורך דין יואב רונקין. חשוב שלעורך הדין תהיה היכולת, הניסיון וגיבוי של מומחים רפואיים על מנת להשיג לכם את הפיצוי הגובה ביותר.

מהו הפיצוי שניתן לקבל עקב שיתוק מוחין שנגרם מרשלנות רפואית ?

כאשר מדובר על שיתוק מוחין לילד אשר גרם לפגיעה קשה ביכולת המוטורית או השכלית הפיצוי עשוי להסתכם במיליוני שקלים. הפיצוי ישקף את ההוצאות החודשית הכבדות שיהיו כרוכות בגידול הילד, העסקת עובדים סיעודיים, הוצאות רפואיות וטיפולים, אביזרים רפואיים וסיוע בניידות, הפסדי השתכרות של ההורים ושל הילד, פיצוי בגין כאב וסבל וקיצור תוחלת החיים.

עד מתי ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית עקב שיתוק מוחין בלידה ?

התביעה בגין שיתוק מוחין שנגרם עקב פגם מולד שלא גולה במהלך ההריון הינה של ההורים, ולכן התביעה תתיישן לאחר 7 שנים מיום הלידה. תביעה עקב שיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות במהלך הלידה תתיישן שהקטין יגיע לגיל 25. יחד עם זאת, לא מומלץ להמתין תקופה כה ארוכה שכן מסמכים רפואיים חשובים אשר עשויים לסייע להוכיח את הרשלנות עלולים להיעלם. הזמן האופטימלי להגיש תביעת רשלנות רפואית עקב שיתוק מוחין בלידה הוא בהקדם האפשרי לאחר התרחשות הרשלנות וכאשר מצבו הרפואי של הילד ברור.

סיכום רשלנות רפואית עקב שיתוק מוחין בלידה

שיתוק מוחין בלידה עלול לגרום לילוד נזקי גוף קשים. במקרים הקשים עלול הילד להזדקק לסיוע מקצועי במשך 24 שעות ביממה. במקרה כזה הגשת תביעת רשלנות רפואית תסייע לכם להתמודד עם ההוצאות הכבדות הכרוכות בגידול הילד המשותק. אם אכן שיתוק המוחין נגרם עקב רשלנות רפואית עורך דין יואב רונקין ישיג לכם את הפיצוי המגיע לכם. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או להשאיר פרטים בטופס צור קשר:

דילוג לתוכן