עורך דין רשלנות רפואית

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עורך דין רשלנות רפואית מטפל בתביעות נגד רופאים, בתי חולים וקופות חולים בגין נזקי גוף שנגרמו למטופלים עקב רשלנות רפואית. אם אתם חושדים שנפגעתם עקב רשלנות רפואית צרו עמנו קשר בטלפון 03-6952017 ונסייע לכם.

תוכן עניינים

עורך דין רשלנות רפואית

אין ספק שהעומס הרב אשר מוטל על הרפואה הציבורית גורם לעלייה ניכרת במס' התביעות המוגשות עקב רשלנות רפואית. ניתן כיום לראות תביעות עקב סיבות רבות כולל איחור באבחון מחלות, רשלנות במהלך ניתוח, רשלנות במהלך לידה, אי איבחון מומים בעוברים וכיוצ"ב.

רשלנות רפואית הנה התמחות מיוחדת ולא כל עורך דין מטפל בתיקי רשלנות רפואית. ניהול תביעת רשלנות רפואית מצריך ידע בתחום הנזיקין והרפואה.

על מנת לזכות בתביעת רשלנות רפואית יש לעבור מספר משוכות.

  1. צריך להוכיח כי הרופא התרשל – כלומר שהרופא לא נהג בהתאם לסטנדרט הרפואי המקובל בנסיבות העניין.
  2. יש להוכיח קשר סיבתי בין הרשלנות לבין הנזק. כך, לעיתים יתכן שהרופא התרשל אך הרשלנות לא גרמה לנזק שכן בכל מקרה הנזק היה נגרם או שהנזק נגרם מגורם אחר אשר אינו קשור ברשלנות.
  3. יש להוכיח שעקב הרשלנות נגרם נזק לחולה.

עורך דין רשלנות רפואית

חוות דעת מומחה

על-מנת להוכיח את התביעה יש צורך להגיש כבר בשלב הראשון חוות דעת מומחה רפואי לביסוס התביעה כלומר, לעניין הרשלנות הרפואית, הקשר הסיבתי בין הרשלנות לבין הנזק והן לשיעור הנזק (כולל אחוזי נכות שנותרו כתוצאה מהרשלנות).

לעיתים יש צורך להגיש מס' חוות דעת ממומחים רפואיים שונים. יצוין כי עלות חוות דעת של מומחים רפואיים הנן יקרות במיוחד. לאחר הגשת התביעה הנתבעים יגישו חוות דעת של מומחים מטעמם.

תביעות רשלנות רפואית שכיחות – עורך דין רשלנות רפואית

ניתן למצוא רשלנות כמעט בכל תחום בעולם הרפואה אך רוב תביעות הרשלנות המקצועית מוגשות בתחומים הבאים:

איחור באבחון מחלה: אם מדובר באיחור באבחון מחלת הסרטן או כל מחלה אחרת, איחור באבחון מחלה עלול לגרום לפטירת המטופל או להחמרת המחלה. בתביעות אלו יש להוכיח שהרופא התרשל וכן להוכיח מה היו סיכויי ההחלמה או הארכת תוחלת החיים לולא הרשלנות.

רשלנות רפואית בניתוח: ידוע שביצוע ניתוח כרוך בסיכון ידוע מראש שהנו חלק בלתי נפרד מהליך הניתוח. יחד עם זאת, מנותחים רבים נפטרים עקב רשלנות רפואית בעת הניתוח. רשלנות זאת יכולה להיגרם עקב חוסר מיומנות של המנתח, בחירת פרוצדורה ניתוחית שגויה וכיוצ"ב.

רשלנות רפואית בלידה: לידה עלולה להסתיים בפגיעה קשה לתינוק או לאם. בחלק מהמקרים הפגיעה נגרמה עקב רשלנות רפואית של הצוות הרפואי. רשלנות זו עלולה לבוא לידי ביטוי בחוסר עירנות של הצוות, אי אבחון מצוקה עוברית וכיוצ"ב.

רשלנות רפואית מעקב הריון: חלק ניכר מתביעות הרשלנות מוגשות עקב רשלנות בעת ביצוע מעקב הריון. אי הפניה לביצוע בדיקות גנטיות, אי זהוי מומים בעובר עלולים לגרום לנזקי גוף קשים לתינוק.

מימון התביעה

הקושי בהגשת תביעת רשלנות רפואית נגרם עקב העלות הגבוהה הכרוכה בהגשת התביעה. לצורך הגשת התביעה עורך הדין לרשלנות רפואית זקוק לחוות דעת מומחה של רופא. מאחר ורופאים מעטים מסכימים לתת חוות דעת מומחה בתביעות רשלנות רפואית עלות חוות הדעת הנה גבוהה. כך, מחיר חוות הדעת נע בין 15,000 ש"ח ל 25,000 ש"ח. לעיתים יש צורך במספר חוות דעת. אולם כיום ניתן להשיג מימון חיצוני להוצאות אלו. ישנן חברות שמסכימות "להשקיע" בתביעה אם הן סבורות שסיכויי הזכיה גובהים. היתרון במימון חיצוני הוא שבמקרה של הפסד לא תצטרכו להחזיר את סכום ההשקעה. לעומת זאת אם תזכו תשלמו את ההשקה בצירוף ריבית די גבוהה מסכום הזכייה.

אם אתם סבורים שנפגעתם עקב רשלנות רפואית אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בטל' 03-6952017.

 

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם

דילוג לתוכן