חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תאונה בבית מלון

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עברתם תאונה בבית מלון ? החלקתם בבריכה בבית מלון ? יתכן שתהיו זכאים לפיצוי עבור נזקי הגוף שנגרמו לכם. לעורך דין יואב רונקין ניסיון של 20 שנה בתביעות נזיקין. צרו קשר עוד היום ונקבע פגישה לצורך הערכת סיכויי התביעה 03-6952017.

תאונה בבית מלון

אנשים יוצאים לחופשה בבית מלון על מנת להירגע ולנפוש. למרבה הצער לעיתים עקב תאונה חופשה זו יכולה להסתיים לא רק בעוגמת נפש אלא גם בפציעה קשה. בחלק מהמקרים מדובר בפציעות קשות אשר תוצאותיהן עלולות ללוות את הנפגע למשך כל ימי חייו. במאמר זה נסביר מתי ניתן להגיש תביעה נגד בית מלון עקב תאונה, מה לעשות לאחר התאונה במלון ואיזה פיצויים ניתן לקבל.

תביעה תאונה בבית מלון

על מנת שניתן יהיה לזכות בתביעה נגד בית מלון עקב התאונה יש להוכיח שהמלון התרשל. בית משפט עשוי לקבוע רשלנות כאשר יוכח שהמלון סטה מחובת הזהירות אשר מוטלת עליו. עוולת הרשלנות מצויה בפקודת הנזיקין. לא נפרט את כל מרכיבי העוולה אך באופן כללי נציין שמלון ייתפס כרשלן כאשר הוא יצר סיכון בלתי סביר ושלא היה ניתן למנוע את הסיכון באמצעים סבירים. יחד אם זאת לא ניתן וצריך למנוע כל סיכון. ישנן פעולות אשר צפויות להיות כרוכות בסיכון מסוים ואדם שיבצע אותן אמור להיות מודע לסיכון.

כך מצופה שבסמוך לשפת הבריכה תהיה רטיבות שכן הרוחצים יוצאים מהבריכה רטובים ומרטיבים את הרצפה. אדם עלול להחליק מהמים ולהיפצע. לא נרצה למנוע מאנשים לשחות בבריכה רק כדי למנוע את הסיכון האפשרי. מנגד, בית המלון מודע לסיכון זה ויש באפשרותו לנקוט באמצעים סבירים בכדי לצמצם את הסיכון. בית המלון יכול להתקין רצפה מיוחדת, להציב שילוט אזהרה, לגרוף את המים מעת לעת.
בית משפט ישקלל את כל הנתונים והשיקולים ויקבע האם בנסיבות הספציפיות למקרה יש לחייב את בית המלון בנזקים אשר נגרמו לאורח.

תאונה בבית מלון

תאונות נפוצות בבית מלון

כאמור יש לבחון כל מקרה לגופו בכדי לנסות להעריך האם בית המלון נהג ברשלנות. באופן כללי ניתן להצביע על תאונות נפוצות שבהן בית המלון יהיה אחראי:
נפילה בחדר אוכל או בשטח אחר עקב רטיבות או לכלוך
חדר אוכל בבית מלון או בכל מקום אחר שבו מצויים אורחים בצפיפות דורש חובת זהירות מוגברת של בית המלון. צפוי שרצפת חדר האוכל תירטב או תתלכלך משאריות מזון. מצופה מבית המלון להציב עובדים שיפקחו על הנעשה בחדר האוכל וימנעו את המפגעים.

תחזוקה לקויה במלון

חלק מהתאונות בארץ מתרחשות עקב תחזוקה לקויה בבית המלון. תחזוקה לקויה יכולה לכלול ריצוף בולט, ברזלים בולטים, מפגעים בדשא, מפגעים במתקנים, דלתות שקופות ללא סימני אזהרה ועוד. במקרים מסוג אלו צפוי שבית משפט יחויב בגין נזקי הגוף אשר נגרמו.

תאונה בבריכה בבית המלון

כאמור בריכה בבית מלון טומנת בחובה סיכונים רבים. מצופה מהאורח לנקוט בזהירות בעת ביקורו בבריכה אך מצופה גם מבית המלון לנקוט באמצעים סבירים על מנת להבטיח את שלום המבקרים. כמובן שעל בית המלון להציב מציל בבריכה. אך עליו גם להציב שילוט אזהרה, למנוע מפגעים, למנוע השתוללות של אורחים, ועוד.

מה לעשות לאחר תאונה בבית המלון

לאחר תאונה חשוב לתעד את המפגע, לרשום פרטי עדים ולצלם את המפגע.
לבקש לקבל מנציגי בית המלון אישור על קרות התאונה.
להקפיד שבאישור הרפואי מבית החולים או מהמרפאה יירשם איך בדיוק ארעה התאונה.

פיצויים תאונה במלון

גובה הפיצויים שתקבלו עקב תאונה בבית מלון ייקבע על-פי מספר פרמטרים:

  • אחריות בית המלון.
  • חומרת הפגיעה הגופנית.
  • נתונים אישיים של הנפגע – גילכם, שכר, העבודה שבה עבדתם.
  • אשם תורם של הנפגע שלא נזהר.

הוכחת חומרת הפגיעה

חומרת הפגיעה תיקבע על-ידי הנכות הרפואית שנגרמה לכם. לפני הגשת התביעה נפנה אתכם למומחה רפואי אשר יבדוק אתכם וייקבע האם התאונה הותירה לכם נכות רפואית כלשהי. נכות רפואית נקבעת כאשר התאונה גרמה למגבלה כלשהי. למשל חיבור גרוע של שבר, כאבים כרוניים, הגבלה בתנועה המפרק כל אלו ועוד יכולים לגרום לנכות.
לאחר שבית משפט יקבע את הנכות הרפואית הוא ייקבע מהי הנכות התפקודית שנגרמה לכם. נכות התפקודית היא הפגיעה בתפקוד שנגרמה עקב הנכות הרפואית. לדוגמא, נכותו התפקודית של איש מחשבים אשר נפגע בכף רגלו לא תהיה גבוהה שכן עבודתו אינה כרוכה בהפעלת הרגל. לעומת זאת אותה פגיעה לשחקן כדורגל עלולה לגרום לנכות תפקודית של 100%.
יצוין שבית משפט יפסוק פיצויים גם אם הנכות התפקודית אינה גבוהה שכן יתכן ובעתיד הנפגע ייאלץ להחליף מקצוע. הנכות הרפואית עלולה אז להגבילו בעבודתו החדשה.

על מה תקבלו פיצויים

לאחר קביעת הנכות הרפואית והתפקודית גובה הפיצוי ייקבע על-פי הנכויות ביחס לראשי נזק שונים. בית משפט יפסוק לכם פיצוי עבור:

  • כאב וסבל – הכאבים שנגרמו לכם וייגרמו בעתיד עקב הפגיעה והנכות.
  • אובדן השתכרות לעבר ולעתיד – הפסדי שכר שנגרמו וייגרמו לכם בעתיד עקב הנכות שנותרה. כמובן שככל שהנכות גבוהה יותר כך הפיצוי יהיה גבוה יותר.
  • הוצאות רפואיות.
  • הוצאות נסיעה מוגברות – הוצאות נסיעה עבור טיפולים ועבור מקומות שלולא המגבלה הייתם הולכים אליהם ברגל.
  • עזרת הזולת – עזרה שתזדקקו לה בביצוע עבודות משק הבית שלולא התאונה הייתם יכולים לבצע לבדכם.

אם נגרמה לכם תאונה בבית מלון וברצונם לבחון אפשרות של תביעה נגד בית המלון התייעצו עמנו. למידע נוסף צרו איתי קשר בטלפון 03-6952017 או השאירו פרטים בטופס צור קשר.

להתייעצות עם: עורך דין נזיקין

דילוג לתוכן