חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו

036952017

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אופן חישוב הפיצויים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עברתם תאונה ואתם רוצים לדעת מה יהיה גובה הפיצויים שתקבלו ? פנו אלינו ונסביר לכם על אופן חישוב הפיצויים 03-6952017 

כיצד מחושב סכום הפיצוי בתביעת נזיקין?

חישוב סכום הפיצויים נקבע בהתאם לשיעור הנכות שנקבע לתובע.

חוות דעת מומחה

נפגע בתאונה אשר מבקש כי בית משפט יקבע שעקב התאונה נותרה לו נכות רפואית חייב לצרף לתביעת הנזיקין חוות דעת של מומחה רפואי אשר קובע את אחוז הנכות הרפואית אשר נותרה לו (למעט בתאונת דרכים שאז בית המשפט ממנה מומחה רפואי). בסופו של דבר בית משפט יקבע מהו שיעור הנכות הרפואית שנותרה לנפגע לאחר שישמע את עדות המומחה מטעם התובע ועדות המומחה מטעם הנתבעים. במקרים בהם יש פער משמעותי בין חוות דעת הצדדים עשוי בית המשפט למנות מומחה רפואי אובייקטיבי מטעמו.

חישוב הפיצויים יעשה לפי ראשי הנזק כדלקמן.

כאב וסבל

פיצוי בגין כאב וסבל הינו הפיצוי אשר יקבל התובע עקב הכאבים ועוגמת הנפש מהם הוא סבל עקב התאונה, האשפוזים בבתי החולים, הטיפולים וכיוצ"ב. כמובן שלשיעור הנכות הרפואית שייקבע לתובע יש השפעה ישירה על גובה הפיצוי אשר ייפסק לתובע בגין כאב וסבל.

הפסדי שכר לעבר

אם עקב התאונה ועד הגשת התביעה נגרמו לתובע הפסדי שכר כגון מאחר והתובע אינו מסוגל להמשיך לעבוד או מאחר ושכרו פחת, יהיה התובע זכאי לפיצוי בגובה הפסדיו במידה והוא יוכיח זאת בבית המשפט.

אובדן השתכרות (או כושר השתכרות) לעתיד

מרכיב זה הינו המרכיב העיקרי בקביעת סכום הפיצויים. מרכיב זה בא לפצות את התובע בגין הירידה בשכרו של התובע לעתיד או בגין פוטנציאל הפגיעה בשכר. כלומר, גם אם התאונה לא גרמה להפחתה בשכרו של התובע הרי שיש לקחת בחשבון כי בעתיד התובע עלול להיפלט לשוק העבודה ובמקרה כזה יכולת ההשתכרות שלו עלולה להיפגע עקב המגבלות הרפואיות אשר נגרמו לו בתאונה.

ישנן שתי דרכים לחשב את אובדן ההשתכרות לעתיד – חישוב גלובלי וחישוב אריתמטי. בחישוב גלובלי יעריך בית המשפט באופן גס את הפסדיו של התובע מבלי לבצע חישוב מדויק. בדרך זאת יבחר בית המשפט כאשר חסרים נתונים באשר ליכולת ההשתכרות של הנפגע (כגון במקרה של קטין) או כאשר אין בנכות אשר נקבעה בכדי להשפיע על יכולת ההשתכרות.

חישוב אריתמטי יבוצע לפי שכרו של התובע כפול אחוזי הנכות התפקודית אשר נקבעו לו כפול מספר השנים אשר נותרו לו עד גיל פרישה (בהיוון).

יש להדגיש כי כאשר יבחן בית המשפט את סוגיית הפיצוי אשר יש לשלם לתובע בגין אובדן השתכרות לעתיד הוא יתייחס לנכות התפקודית של הנפגע ולא לנכות הרפואית ויש לעשות הבחנה בין השניים. הנכות הרפואית הינה הנכות האובייקטיבית אשר נגרמה לתובע.

הנכות התפקודית הינה למעשה המגבלה הרפואית אשר נגרמת כתוצאה מהנכות הרפואית. לדוגמא, לשחקן כדורגל אשר נפגע בכף רגלו תהא נכות תפקודית גבוהה יותר מהנכות התפקודית לתכנת מחשבים אשר נפגע באותו איבר.

עזרת צד ג'

פיצוי זה יינתן לתובע בגין הוצאות אשר הוא נדרש ויידרש בעתיד להוציא עבור סיוע של אנשי מקצוע בביצוע מטלות אשר לולא התאונה היה יכול לבצע לבד. במסגרת פיצוי זה יינתן פיצוי אף אם הסיוע ניתן על-ידי בני משפחתו של התובע כאשר העזרה אשר ני

תנת חורגת מן העזרה הרגילה שניתנת בין בני משפחה. יצוין כי במקרים בהם עקב הסיוע של בן המשפחה נאלץ הוא לעזוב את מקום עבודתו או שנגרמו לו הפסדים מוכחים אחרים יש לצרף את בן המשפחה כתובע נוסף.

הוצאות סיעוד, שיקום ודיור מיוחד

בתביעות של נזקי גוף קשים כאשר למשל עקב התאונה מוגבל מרותק התובע למיטתו, יהיה התובע זכאי לפיצוי בגין החזר הוצאות הסיעוד להם הוא נדרש ויידרש בעתיד, הוצאות שיקומו והתאמת דירתו למגבלותיו הרפאויות.

הוצאות נסיעה

התובע יהיה זכאי לפיצוי בגין החזר הוצאות הנסיעה שלהם נדרש עקב מגבלותיו הרפואיות ושלהן הוא יידרש בעתיד ושאינם מכוסים במסגרת שירותי הבריאות הניתנים.

תרופות וציוד רפואי

התובע יהיה זכאי לפיצוי בגין החזר הוצאות עובר תרופות וציוד רפואי להן הוא נדרש ויידרש בעתיד ושאינם כלולים בשירותים אשר ניתנים במסגרת קופת החולים.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה נוספת.

 

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום 03-6952017
ונשמח לעמוד לרשותכם

דילוג לתוכן