עורך דין נזיקין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עורך דין יואב רונקין, עורך דין נזיקין, בעל ניסיון רב בייצוג וניהול תיקי נזקי גוף ורכוש. אנו מייצגים לקוחות בתביעות נזיקין במשך 20 שנה. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר לפגישת ייעוץ בטלפון 03-6952017.

תוכן עניינים

מתי צריך סיוע של עורך דין נזיקין ?

עורך דין נזיקין מתמחה בתביעות נזיקין אשר עשויות לכלול קשת רחבה של מקרים. דיני הנזיקין נעודו לפצות נפגעי תאונות, רשלנות מקצועית, מצגי שווא וכיוצ"ב.

רוב התביעות בהן עוסק עורך דין נזיקין הנן נזקי גוף. תאונות יכולות להתרחש במקומות רבים ובנסיבות שונות כגון במקום העבודה, בשטח פרטי או ציבורי, במקומות בילוי ועוד.

על-מנת שנפגע יזכה בתביעת נזקי גוף אשר נגרמו לו עליו להוכיח שני אלמנטיים עיקריים:

היה מפגע אשר גרם לנזק והגורם שאחראי למפגע הפר את חובת הזהירות ביחס למפגע.
יש להוכיח את נזקי הגוף באמצעות חוות דעת רפואית, וכן להוכיח את ההפסדים אשר נגרמו וייגרמו לנפגע.

מהי רשלנות ?

מושג בסיסי שעורך דין נזיקין נדרש לו לעיתים תכופות הנו רשלנות. מקור עוולת הרשלנות הנו בפקודת הנזיקין. באופן כללי כדי להוכיח שאדם או גוף התרשלו יש להוכיח מס' דברים.

לפי המודל המסורתי, כדי שתוטל אחריות על נתבע מכוח עוולת הרשלנות, יש להוכיח קיומה של חובת זהירות, התרשלות (הפרתה) ונזק שנגרם בגינה.לחובת הזהירות שני היבטים, המושגי והקונקרטי.

חובת הזהירות המושגית בוחנת האם בהיבט העקרוני ובמנותק מהעובדות הספציפיות של המקרה, ראוי להכיר בחובה ביחס לסוג מזיקים, סוג ניזוקים, סוג פעילות וסוג הנזק. אשר להיבט הנוסף של חובת הזהירות, היא החובה הקונקרטית, זו המתחשבת בנסיבות הספציפיות של המקרה, השאלה היא האם באותו מקרה הפוגע היה יכול לצפות וצריך היה לצפות את קרות הנזק.

אולם, לא כל נזק שניתן לצפות אותו במישור הפיסי הוא נזק שיש לצפות אותו במישור הנורמטיבי. יתכן שיהיו שיקולי מדיניות אשר ישללו את קיומה של חובת הזהירות הקונקרטית, וימנעו את התגבשותה של עוולת הרשלנות. שכן, הדין אינו מחייב ברשלנות בגין סיכונים טבעיים ורגילים במסגרת פעילות אנושית מקובלת שיתרונותיה בצידה, אלא רק בגין סיכון בלתי סביר – סיכון שהחברה רואה אותו בחומרה יתרה ודורשת כי יינקטו אמצעי זהירות סבירים כדי למנוע אותו.

עורך דין נזיקין

המקרים שבהם עורך דין נזיקין מטפל:

נפילה בשטח ציבורי או פרטי

חלק גדול מתביעות הנזיקין מוגשות עקב נפילה בשטח ציבורי או פרטי. תאונות אלו עלולות להיות קשות ולזכות את הנפגעים בפיצוי של מאות אלפי שקלים. גובה הפיצוי נקבע על-פי נסיבות המקרה. בית משפט בוחן את סוג הפגיעה, הנכות הרפואית, שכרו של הנפגע וכיוצ"ב.

ביחס לנושא הוכחת המפגע – נקבע בפסיקה כי לא כל אי סימטריה בקרקע יהווה מפגע אשר יגרור חובת פיצוי. כך, ככל שמדובר על שליטה בשטח גדול יותר (כגון של עירייה או מועצה מקומית) בית המשפט עלול להתייחס רק למפגע של ממש כגון בור במדרכה, מדרגות לא תקניות וכיוצ"ב.

למידע נוסף כיצד לבחון את גובה הפיצוי שמגיע ראו – חישוב הפיצויים.

אם חס וחלילה נפגעתם בתאונה מומלץ לנקוט בפעולות כדלקמן (במקביל לפנייה לעורך דין נזיקין):

  1. לצלם את המפגע.
  2. לרשום את פרטי העדים.
  3. להקפיד לציין בפני הצוות הרפואי המטפל את סיבת התאונה ולוודא שהסיבה נכתבת במסמכים הרפואיים.
  4. לאסוף קבלות על הוצאות רפואיות ומסמכים רפואיים.
  5. לא לדבר עם חוקר חברת הביטוח ללא התייעצות עם עורך דין.
  6. לפנות באופן מיידי לעורך דין לנזיקין.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

ניתן ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017. או באמצעות טופס הצור קשר באתר.

 

מאמרים בנושא תביעות נזיקין

אופן חישוב הפיצויים ע"י עורך דין נזיקין

כאשר מדובר בתביעת נזיקין יש להוכיח שהנתבע אחראי לתאונה ויש להוכיח מה הנזק שנגרם לנפגע. מאמר זה מפרט כיצד מחושב סכום הפיצויים בתביעות נזיקין, הנקבע בהתאם לשיעור הנכות שנקבע לתובע. על מנת שתקבלו את הפיצוי המקסימאלי חשוב מאוד לקבל נכות גבוהה ככל שניתן. עו"ד שמתמחה בנזיקין יידע איך לעשות את הפעולות הנדרשות על מנת להגדיל את הסיכוי שתיקבע לכם נכות גבוהה ככל הניתן. לאחר מכן, יש לקבוע מהו בסיס השכר שעל-פיו יבוסס הפיצוי. מדוע זה חשוב ? הפיצוי המרכזי בתביעות נזיקין הנו הפסדי שכר שנגרמו וייגרמו לנפגע בעתיד עקב הנכות שנותרה לו. כלומר לעיתים קרובות בית משפט יכפיל את אחוז הנכות שנקבעה בשכר שהרוויח לפני התאונה ואת התוצאה יכפיל במספר השנים שנותרו לנפגע עד גיל פרישה. סכום זה יכול להגיע למאות אלפי שקלים. בנוסף הנפגע זכאי לפיצוי עבור הכאב והסבל שנגרמו לו בתאונה, הוצאות רפואיות, ועוד. קראו עוד במאמר על הפיצוי שמגיע לכם.

מתי ניתן להגיש תביעה

מתי אפשר להגיש תביעה עקב תאונה ? מידי יום מתרחשות עשרות תאונות במדינת ישראל. תאונה יכולה להתרחש במקום ציבורי, כגון ברחוב או בשטח הערייה, והן במקום פרטי כגון נפילה בקניון או החלקה בבריכה. התשובה לשאלה מתי בית משפט יטיל אחריות על בעלי השטח שבו אירעה התאונה אינה תמיד פשורה.

כעקרון בית משפט לא יטיל אחריות על הבעלים כל עוד הסיכון של המפגע הינו סביר ביחס לאמצעים אשר יש להפעיל על מנת למנוע את המפגע. הלכה ידועה היא שרשות מקומית שבתחום שיפוטה קיים שטח גדול אינה מסוגלת  מסוגלת ואינה אמורה למנוע כל סדק במדרכה אשר עלול להוות מכשול לעוברי אורח. עם זאת היא כן תהיה אחראית על בורות או הפרש גבהים שגרם לפציעה. קראו במאמר האם אתם זכאים לקבל פיצוי עקב התאונה שעברתם.

טביעה בים

נדמה שבשנים האחרונות טביעות בים ובבריכה הפכו להיות מכת מדינה. מידי יום, במיוחד בעונת הקיץ אנו נחשפים לארועים טראגים של טביעות בים או בבריכה. לעיתים מדובר בקטינים. בעמוד זה מידע רב מתי ניתן להגיש תביעה עקב טביעה בים. אנו מסבירים על ההבדל בין טביעה בחוף מוכרז לבין טביעה בחוף לא מוכרז.

תביעה נגד העירייה עקב הצפה

נגרמה לכם הצפה בבית או בעסק ? נסביר לכם מתי ניתן להגיש תביעה נגד העירייה עקב הצפה ואיך לעשות זאת. תושבים רבים סובלים בעונת החורף מהצפה בעסק או בבית. בערים רבות מצב תשתיות ניקוז המים והביוב במצב בכי רע. בהתאם לדין העירייהאחראית למערכות התשתית לניקוז גשמים. על הרשות החובה להיערך למי הגשמים ולהתאים את התשתית לקלוט את מי הגשמים. כמו כן, מוטלות על העירייה חובות נוספות למנוע הצפות ברחוב. הצפות מי גשמים עלולות לגרום לנזקי רכוש כבדים. לעיתים לניזוק אין ביטוח ולעיתים הביטוח לא מכסה את מלוא נזקיו. לכן חשוב להתייעץ מייד לאחר ההצפה עם עורך דין נזקי רכוש.

תאונה במדרכה או נפילה במדרכה

מה לעשות במקרה של תאונה במדרכה ? את מי ניתן לתבוע ? איזה פיצוי תקבלו במקרה של תאונה. הרבה מהתאונות קורות בשטח ציבורי. בתי המשפט פסקו לא פעם שהעירייה אחראית על נזקי גוף שנגרמו עקב נפילה בתחום שיפוטה. על מנת לזכות בפיצוי עליכם להוכיח שהעירייה התרשלה ולא מנעה את המפגע במדרכה. למשל בית משפט עשוי לפסוק לכם פיצוי אם התאונה נגרמה עקב הפרש גבהים גדול בין המרצפות, עקב מרצפת שבורה, בורות במדרכה, גובה חורג של אבן השפה, חוסר בתאורה וכיוצ"ב.

אם נפגעתם בתאונה במדרכה יתכן ואתם זכאים לפיצוי משמעותי. עורך דין יואב רונקין, עורך דין לנזיקין, מסביר במאמר את כל מה שאתם צריכים לדעת לאחר תאונה.

עורך דין נזקי גוף – תביעה נזקי גוף

קראו מדוע כדאי לפנות לעו"ד המתמחה בנזקי גוף וכיצד לקבל פיצויים גבוהים. מדוע חשוב להתייעץ לאחר תאונה עם עורך דין לנזקי גוף?  עורך דין שאינו מתמחה בתחום לא יידע איך להגיש את התביעה ואיך לנהל אותה. לא פחות חשוב, עורך הדין לא יכיר את הפרקטיקה הנהוגה בתחום זה. למשל, יש לדעת לאיזה רופא לפנות לצורך הגשת חוות דעת רפואית. מתי ניתן להתנגד למינוי מומחה ע"י בית משפט אשר ידוע שהוא פוסק לטובת חברות הביטוח. כמו כן, עורך דין המתמחה בתחום יכול להעריך טוב יותר מתי מפגע כשלהו יהווה רשלנות ויחייב את הנתבע בתשלום פיצויים.

עורך דין נזקי רכוש

נזקי רכוש עוסקים בנזקים אשר נגרמו לרכוש שלכם. המקרים הרלוונטיים, בין היתר, הם נזק בדירה, נזקי מים, נזק למבנה הדירה, נזק לציוד דירה, נזקי רכוש רכב, ועוד.

אם נגרמו לכם נזקי רכוש מוטב להתייעץ עם עורך דין לנזקי רכוש כמה שיותר מהר. במיוחד בתביעות עם נזקים גדולים פנייה מוקדמת לעו"ד המומחה בתחום עשויה למנוע טעויות. אם נגרם לכם נזק לרכוש קיימת אפשרות להפעיל את הביטוח שלכם (אם יש לכם ביטוח). אפשרות נוספת היא להגיש תביעה נגד מי שאחראי לנזק. לכן כדאי להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום. למשרד עו"ד יואב רונקין ניסיון של 20 שנה בניהול תביעות ביטוח ורכוש.

קראו במאמר כל מה שנחוץ לכם לדעת בטרם הגשת תביעה. המאמר מסביר מהו נזק לרכוש, צעדים ראשונים שיש לבצע, האם עדיף להפעיל את הפוליסה, ההבדלים בין התביעות ועוד.

תאונה בבית ספר

ניתן להגיש תביעה עקב תאונה בבית ספר. הילד שלכם נפצע בבית ספר ? לרוב תאונה שמתרחשת בבית ספר מקנה לנפגע ולהוריו זכות תביעה נגד מס' גורמים. אם בית הספר התרשל אפשר להגיש נגדו תביעה. כמו כן, ניתן להגיש תביעה נגד ביטוח תלמידים. התביעה נגד משרד החינוך ובית הספר אינה קשורה לתביעת ביטוח התלמידים וניתן לקבל פיצוי כפול. במאמר זה אנו מסבירים מתי ניתן לתבוע את משרד החינוך ובית הספר. תביעה נגד בית הספר אפשר להגיש כאשר התלמיד נפגע ובית הספר או המורים התרשלו. רשלנות זו כוללת אי מניעת מפגעים בבית הספר כגון מדרגות שבורות, רצפה חלקה, רטובה או מלוכלכת, הפרשי גבהים ועוד. כמו כן, הרשלנות יכולה לנבוע מאי הדרכה ופיקוח של צוות המורים, אי מתן הוראות בטיחות, אי פיקוח על תלמידים אחרים, תאונות בטיולים וכיוצ"ב.

קראו במאמר זה את כל המידע שאתם זקוקים לדעת לגבי תאונות בבית ספר.

תביעה שריפה, אש, מים והצפה

תביעות רכוש שנגרמו עקב שריפה, אש, מים או הצפה עלולות להיות מורכבות. לעיתים בתיקים מעורבים גורמים רבים – בעלי הרכוש שניזוק, המזיק, יצרנים או יבואנים של מכשירים שגרמו לנזק וחברות ביטוח. קורה שהתביעה מוגשת זמן רב לאחר שהנזק התרחש ובשלב זה קשה לאתר את גורם הנזק. בהרבה תיקים עולות שאלות ביטוחיות שיש לתת עליהן את הדעת. לכן אם נגרם לכם נזק או אם תובעים אתכם עקב נזקי שריפה או מים אתם צריכים ייצוג של עורך דין שמתמחה בתחום.

תאונה בקניון – החלקה בקניון

מתי בית משפט יקבע שבעלי הקניון אחראים לתאונה שנגרמה בתוך הקניון ? כאמור על מנת שבית משפט יעניק לכם פיצוי צריך להוכיח שהיה מפגע בקניון שגרם לתאונה. עוד צריך להוכיח שהקניון התרשל. לעיתים מדובר בתביעות מורכבות. חשוב מאוד לפעול ישר לאחר התאונה ולתעד את הגורם לתאונה. כמו כן, מומלץ לכתוב את פרטי העדים לתאונה. במאמר אנו מביאים דוגמאות של פסקי דין שדנו בתאונות שונות בקניון. ניתן להתרשם מפסקי הדין מדוע בתי משפט חייבו את הקניון ברשלנות. כמובן שכל מקרה לגופו אך ניתן להסיק מפסקי הדין גם למקרה שלכם. אם נפגעתם בתאונה בקניון או בכל מקום אחר פנו עלינו ונסייע לכם לקבל פיצויים.

תאונה בחדר כושר

עורך דין נזיקין יכול לסייע לכם לקבל פיצוי משמעותי אם נפגעתם בתאונה או נפצעתם בחדר כושר. לא כל פציעה או תאונה מזכה בפיצוי. כידוע פציעות ספורט עלולות לקרות גם ללא אשמה של גורם כלשהו. בית משפט יעניק לכם פיצוי אם יוכח שמכון הכושר התרשל כלפיכם ואחראי לתאונה או לפציעה. כמו כן, בהתאם לחוק הספורט על מכון הכושר לעמוד בתנאים מסויימים הכרוכים בהפעלת המכון. אם המכון הפר את אחת החובות המוטלות עליו וכתוצאה נגרם למתאמן  נזקי גוף אז ניתן להגיש כנגדו תביעה.

למשל, משרדנו טיפל במתאמן אשר עבר אוטם שריר הלב במהלך אימון. מכון הכושר לא החתים את המתאמן על הצהרת בריאות. בנוסף האימון שעבר המתאמן בהדרכת המדריך לא התאים לגילו וכושרו. במקרה זה אין ספק שהמכון נהג ברשלנות ולכן יחוייב בפיצוי.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום 03-6952017
ונשמח לעמוד לרשותכם

דילוג לתוכן