ניהול תביעה ביטוח משכנתא

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עורך דין יואב רונקין

ביטוח משכנתא מעניק כיסוי ביטוח חיים וביטוח דירה אשר מבטיח את פירעון תשלומי המשכנתא עם פטירת המבוטח או עקב נזק רציני לדירה.

במאמר זה נדון כיצד מגישים תביעת ביטוח משכנתא אשר הנה דומה לתביעת ביטוח חיים.

ישנן מספר סיבות אשר יובילו להגשת תביעה ביטוח משכנתא וסיבות אלו משפיעות על אופן ניהול והגשת תביעת ביטוח משכנתא.

סיבה נפוצה לדחיית הכיסוי הביטוחי ע"י חברת הביטוח הנה טענה שהמבוטח הפר את חובת הגילוי בעת מילוי הצהרת הבריאות. כתבנו על כך במאמרים קודמים שבעת מילוי טפסי הלוואת המשכנתא נציג הבנק מחתים את המבוטח גם על טופס הצהרת בריאות. פרוצדורה זו מובילה לעיתים למצבים בעייתיים שעה שעובד הבנק אינו מסביר למבוטח את חשיבות הצהרת הבריאות. במקרה של פטירה הקשורה במצב רפואי קודם של המבוטח תטען חברת הביטוח שהמבוטח ניסה לרמות אותה או לכל הפחות שלו ידעה על מצבו הרפואי האמיתי היא לא הייתה מבטחת אותו. במאמר קודם הסברנו שבמקרים רבים החוק מגביל את חברת הביטוח בטענות אלו. למאמר תביעת ביטוח משכנתא.

אך אם זה המקרה והמבוטח חולק (יותר נכון שארי המבוטח) על כך שהפטירה קשורה במצב רפואי קודם (שאז חב' הביטוח אינה רשאית להסתמך על מצב רפואי קודם אלא אם תוכיח כוונת מרמה מצד המבוטח) על התובעים לצרף לכתב התביעה חוות דעת רפואית. אם התובעים אינם חולקים על כך שהפטירה קשורה במצב רפואי קודם ובכוונתם להתבסס על טענות אחרות אין צורך בחוות דעת רפואית (אשר עלולה להיות יקרה).

נושא נוסף הקשור בתביעות ביטוח משכנתא הנו הגדרת סעדי התביעה וכימות סכום התביעה.

כאשר משרדנו מייצג את שארי המבוטח בתביעת ביטוח משכנתא אנו מנסחים את כתב התביעה באופן שבית משפט מתבקש לחייב את חברת הביטוח לשלם לתובעים את תשלומי המשכנתא ששילמו שארי המבוטח מיום הפטירה ועד הגשת התביעה. כמו כן, מאחר ולא ידוע מתי יינתן פסק הדין וכמה תשלומי משכנתא ישולמו עד עז, אנו כוללים בתביעה סעד הצהרתי. בסעד זה אנו מבקשים מבית המשפט לחייב את חברת הביטוח בתשלומי המשכנתא אשר ישלמו התובעים מיום הגשת התביעה ועד מתן פסק הדין וכי יורה לחברת הביטוח לסלק את יתרת המשכנתא בהתאם לרישומי הבנק.

במידה ועקב אי תשלום המשכנתא נגרמו לתובעים הפסדים תוצאתיים נוספים ניתן לתבוע בגינם כמו גם לחייב את חברת הביטוח בריבית גבוהה אשר תפצה אותם בנזקים שנגרמו להם.

באם חברת הביטוח דחתה את בקשתכם לכיסוי יתרת המשכנתא קיימת חשיבות להתייעץ עם עורך דין ביטוח המתמחה בתביעות ביטוח משכנתא.

משרד עורך דין יואב רונקין מתמחה בהגשת תביעות ביטוח משכנתא. לקביעת פגישת ייעוץ אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או למלא טופס צור קשר.

 

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם