עורך דין ביטוח חיים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

זקוקים לסיוע של עורך דין ביטוח חיים ? למשרד עו"ד יואב רונקין ניסיון רב בהגשת תביעות ביטוח חיים. צרו עמי קשר בשיחה אישית ואעזור לכם לקבל את הפיצוי המגיע לכם 03-6952017.

תביעות ביטוח חיים ומשכנתא – עורך דין ביטוח חיים.

מתי מוגשת תביעה ביטוח חיים על-ידי עורך דין ביטוח חיים? פוליסת ביטוח חיים נועדה להבטיח את עתידם הכלכלי של בני משפחתו של המבוטח. במקרים רבים סכומי הביטוח הינם גבוהים ביותר. על-כן יש לשים לב הן לתנאי הפוליסה ולהוראות החוק בעת מילוי טפסי הביטוח (כגון הצהרת הבריאות) והן בעת הטיפול בתביעה לאחר שאירע מקרה הביטוח. כך למשל, תביעת ביטוח חיים עלולה להתיישן לאחר 3 שנים מיום פטירת המבוטח.

בכל הקשור לתביעות ביטוח חיים ישנן סוגיות הרלוונטיות באופן מיוחד לפוליסות ביטוח החיים. כמו כן, ישנן סוגיות המתחדדות ומקבלות משנה תוקף בפוליסות אלו בשל כאמור סכומי התביעה הגבוהים והנסיבות המיוחדות של ביטוחי החיים (כגון חובת הגילוי של המבוטח בהצעת הביטוח). לאור זאת, בכל שאלה מומלץ לפנות לעורך דין ביטוח חיים ולא להסתפק בעורך דין שאינו מתמחה בתחום.

במקרים רבים חברת הביטוח תמהר להתנער מתשלום תגמולי הביטוח בתירוצים כאלו ואחרים.

 

מהי פוליסת ביטוח חיים

פוליסת ביטוח חיים מבטחת את המבוטח במקרה של מוות. כך שאם המבוטח הולך לעולמו במהלך תקופת הביטוח המוטבים בפוליסה או יורשיו החוקיים מקבלים את הפיצוי הכספי שנקבע בפוליסה. ניתן לקבוע בפוליסה שהפיצוי ישולם כסכום חד פעמי או כקצבה חודשית.

בן משפחה שלי נפטר מה לעשות ?

אם חס וחלילה בן משפחתכם נפטר ראשית נסו לאתר את כל ביטוחי החיים שהיו לו. אם לנפטר הייתה משכנתא סביר להניח שהיה לו ביטוח חיים לטובת הבנק. פנו לבנק ושאלו היכן היה הביטוח. 

לצורך איתור הפוליסות ניתן לבדוק באתר הר הביטוח אך נמליץ שלא להסתפק בכך. נסו לאתר הפרשות כספיות בתלושי השכר, בדפי החשבון של הבנק ומכרטיסי האשראי. אם מצאתם הפרשות פנו לחברות הביטוח ובררו האם קיים ביטוח חיים. בקשו את הפוליסה. 

בשלב הבא הגישו לחברת הביטוח דרישה לקבלת סכומי הביטוח. הכנסו לאתר מלאו טופס תביעה וצרפו את המסמכים שהתבקשו באתר.

עורך דין ביטוח חיים

חריג התאבדות בפוליסה

בפוליסה קיים סעיף הקובע שחברת הביטוח תהיה פטורה מתשלום אם המבוטח נטל את חייו בשנה הראשונה של הפוליסה. בכל מקרה אחר, בה המבוטח התאבד לאחר שחלפה יותר משנה מתחילת הפוליסה חברת הביטוח תהיה מחויבת לשלם את מלוא תגמולי הביטוח. יחד עם זאת, אם המבוטח הסתיר בעת הצטרפות לביטוח מידע בקשר לבעיה נפשית ממנה סבל חברת הביטוח תטען להפרת חובת הגילוי. אך גם אם טענה זו ניתן להתמודד בהצלחה.

התנערות חברת הביטוח בתביעת ביטוח חיים

 לעיתים עולה הטענה שהמבוטח לא גילה כי סבל מבעיה רפואית בעת עשיית הביטוח. כיום, בהתאם לחוק חוזה הביטוח ולפסיקת בתי המשפט עומדים למבוטח כלים רבים להתמודד מול חברת הביטוח. לא אחת עלה בידנו להשיג ללקוחותנו פיצויים ניכרים לאחר שחברת הביטוח דחתה את תביעתם. כך לאחרונה הגענו להסכם פשרה בתיק של תביעת ביטוח חיים שמנוהל על-ידנו באופן שסכום המשכנתא פחת ב- 500,000 ש"ח.

לאור זאת, באם חברת הביטוח דחתה את תביעתכם אין להרים ידיים והנכם מוזמנים להתייעץ עמנו ולקבל את המידע הדרוש על-מנת להחליט האם יש מקום להגיש תביעה ביטוח חיים נגד חברת הביטוח.

במדור זה ננסה לשפוך אור על הסוגיות העיקריות הקשורות בתביעות ביטוח חיים.

משרד עורכי דין יואב רונקין מתמחה בתביעות ביטוח חיים.

באם ברצונכם להתייעץ טרם תביעה משפטית הנכם מוזמנים להתקשר אלינו למס' 03-6952017, או  להשאיר פרטים בצור קשר.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום

ונשמח לעמוד לרשותכם

תלונות נגד חברות הביטוח מוגשות לממונה על הביטוח במשרד האוצר.

קראו עוד על תביעות ביטוח חיים

מצב רפואי קודם

בתביעות ביטוח חיים טוענות חברות הביטוח, לא פעם, כי המבוטח הפר את חובת הגילוי בעת כריתת חוזה הביטוח והסתיר מחלות מהם סבל. מאמר זה מסביר כיצד המחוקק ובתי המשפט הגבילו טענות אלו של חברות הביטוח.

עיקול ביטוח חיים

האם נושים של מבוטח רשאים לעקל את כספי ביטוח החיים בעת שהמבוטח נפטר ?

עורך דין תביעות ביטוח משכנתא

במאמר זה נסביר מהו ביטוח משכנתא, מהם המאפיינים המיוחדים של תביעות ביטוח משכנתא וכיצד להתמודד עם חברת הביטוח לאחר שדחתה את התביעה.

ביטול פוליסה ביטוח חיים

מתי ניתן לבטל פוליסה? מה עושים אם חברת הביטוח ביטלה פוליסה והמבוטח לא ידע על כך ואירע מקרה ביטוח ?

התיישנות בתביעות ביטוח סיוע של עורך דין ביטוח חיים

מתי תביעת ביטוח מתיישנת ? במאמר זה מוסבר כיצד ניתן לעתים להתמודד עם טענת התיישנות. מבוטחים רבים סבורים כי מתן הודעה לחברת הביטוח בדבר מקרה הביטוח עוצרת את ספירת תקופת ההתיישנות אך לא כך הדבר. תקופת ההתיישנות נספרת עד ליום הגשת התביעה לבית המשפט.

עורך דין תביעות ביטוח חיים

כיצד עורך דין תביעות ביטוח חיים יכול לסייע לכם לזכות בתביעה ? כאשר מדובר בתביעות ביטוח חיים מורכבות וגדולות אין להסתמך על עורך דין שאינו בקיא בדיני הביטוח. תחום ביטוח החיים הנו תחום ייחודי ויש לפנות לעו"ד לביטוח חיים.

דילוג לתוכן