תביעה ביטוח חיים

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

משרד עורכי דין יואב רונקין, מתמחה בתביעות ביטוח חיים ומשכנתא – עורך דין ביטוח חיים.

פוליסת ביטוח חיים נועדה להבטיח את עתידם הכלכלי של בני משפחתו של המבוטח. במקרים רבים סכומי הביטוח הינם גבוהים ביותר. על-כן יש לשים לב הן לתנאי הפוליסה ולהוראות החוק בעת מילוי טפסי הביטוח (כגון הצהרת הבריאות) והן בעת הטיפול בתביעה לאחר שאירע מקרה הביטוח. כך למשל, תביעת ביטוח חיים עלולה להתיישן לאחר 3 שנים מיום פטירת המבוטח.

בכל הקשור לתביעות ביטוח חיים ישנן סוגיות הרלוונטיות באופן מיוחד לפוליסות ביטוח החיים (כגון עיקול תגמולי ביטוח). כמו כן, ישנן סוגיות המתחדדות ומקבלות משנה תוקף בפוליסות אלו בשל כאמור סכומי התביעה הגבוהים והנסיבות המיוחדות של ביטוחי החיים (כגון חובת הגילוי של המבוטח בהצעת הביטוח). לאור זאת, בכל שאלה מומלץ לפנות לעורך דין ביטוח חיים ולא להסתפק בעורך דין שאינו מתמחה בתחום.

במקרים רבים חברת הביטוח תמהר להתנער מתשלום תגמולי הביטוח בתירוצים כאלו ואחרים. כך, לעיתים עולה הטענה שהמבוטח לא גילה כי סבל מבעיה רפואית בעת עשיית הביטוח. כיום, בהתאם לחוק חוזה הביטוח ולפסיקת בתי המשפט עומדים למבוטח כלים רבים להתמודד מול חברת הביטוח. לא אחת עלה בידנו להשיג ללקוחותנו פיצויים ניכרים לאחר שחברת הביטוח דחתה את תביעתם. כך לאחרונה הגענו להסכם פשרה בתיק של תביעת ביטוח חיים שמנוהל על-ידנו באופן שסכום המשכנתא פחת ב- 500,000 ש"ח.

לאור זאת, באם חברת הביטוח דחתה את תביעתכם אין להרים ידיים והנכם מוזמנים להתייעץ עמנו ולקבל את המידע הדרוש על-מנת להחליט האם יש מקום להגיש תביעה ביטוח חיים נגד חברת הביטוח.

במדור זה ננסה לשפוך אור על הסוגיות העיקריות הקשורות בתביעות ביטוח חיים.

משרד עורכי דין יואב רונקין מתמחה בתביעות ביטוח חיים.

באם ברצונכם להתייעץ טרם תביעה משפטית הנכם מוזמנים להתקשר אלינו למס' 03-6952017, או  להשאיר פרטים בצור קשר.

 

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם

 

קראו עוד על תביעות ביטוח חיים

מצב רפואי קודם

בתביעות ביטוח חיים טוענות חברות הביטוח, לא פעם, כי המבוטח הפר את חובת הגילוי בעת כריתת חוזה הביטוח והסתיר מחלות מהם סבל. מאמר זה מסביר כיצד המחוקק ובתי המשפט הגבילו טענות אלו של חברות הביטוח.

עיקול ביטוח חיים

האם נושים של מבוטח רשאים לעקל את כספי ביטוח החיים בעת שהמבוטח נפטר ?

ניהול תביעה ביטוח משכנתא

במאמר זה נסביר מהו ביטוח משכנתא, מהם המאפיינים המיוחדים של תביעות ביטוח משכנתא וכיצד להתמודד עם חברת הביטוח לאחר שדחתה את התביעה.

עורך דין ביטוח חיים: ביטול פוליסה

מתי ניתן לבטל פוליסה? מה עושים אם חברת הביטוח ביטלה פוליסה והמבוטח לא ידע על כך ואירע מקרה ביטוח ?

תביעת ביטוח משכנתא

מאמר זה מסביר על תביעות ביטוח משכנתא.

התיישנות בתביעות ביטוח

מתי תביעת ביטוח מתיישנת ? במאמר זה מוסבר כיצד ניתן לעתים להתמודד עם טענת התיישנות. מבוטחים רבים סבורים כי מתן הודעה לחברת הביטוח בדבר מקרה הביטוח עוצרת את ספירת תקופת ההתיישנות אך לא כך הדבר. תקופת ההתיישנות נספרת עד ליום הגשת התביעה לבית המשפט.