אמצעי מיגון אינם תנאי לקיום הפוליסה

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

כאשר מבטחים רכבים שונים, נוהגות חברות הביטוח לדרוש כי בעלי הרכב יציידו את הרכב באמצעי מיגון שונים. חברות הביטוח נוהגות להציג אמצעי מיגון שונים, כתנאי אשר בלעדיו אין תוקף לפוליסת הביטוח. אלא שבפועל במקרים רבים בתי המשפט אינם מקבלים את הטענה הזאת של חברות הביטוח; ככל שאמצעי המיגון נועד להקטין את הסיכון של חברת הביטוח, ייתכן כי מבוטח יהיה זכאי לפיצוי, גם אם מופחת.

כאשר מדברים על טענה בדבר אמצעי מיגון במסגרת תביעות ביטוח רכב, הרי שיש להבדיל בין שני מקרים: מקרים בהם אמצעי המיגון הם בגדר תנאי לתוקף הפוליסה; והמקרה השני כאשר אמצעי המיגון נועדו להקטין את הסיכון של חברת הביטוח. חוק חוזה ביטוח קובע, כי במידה שנקבע שעל המבוטח לנקוט אמצעים להקטנת הסיכון של חברת הביטוח, אזי אי נקיטת האמצעים איננה סיבה לבטלות הפוליסה. בתביעות ביטוח רכב מסוג זה, רק אם חברת הביטוח תוכיח בבית המשפט, כי ללא האמצעים האלה לא היתה מבטחת את הרכב – תתקבל טענת חברת הביטוח כי אין כיסוי ביטוחי. בכל מקרה אחר בו חברת הביטוח איננה מצליחה להוכיח זאת במסגרת תביעות ביטוח רכב, הרי שהפוליסה תקיפה. מסכום הפיצויים תנכה חברת הביטוח את התשלומים שהיתה גובה מהמבוטח בעבור ביטוח הרכב ללא אמצעי המיגון שדרש.
במסגרת תביעות ביטוח רכב חשוב ביותר לדאוג לייצוג בידי עורך דין ביטוח, כדי להבטיח את מימושן של זכויותיכם. חברות הביטוח, במקרים של תביעות ביטוח רכב עלולות לנסות להתנער מאחריותן, כדי לחסוך בהוצאה.

במידה ואתם צריכים להגיש תביעות ביטוח רכב פנו אל עורך דין לקבלת ייעוץ בדבר זכויותיכם.
אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017.

 

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם