תביעות ביטוח רכב

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

משרד עורכי-דין יואב רונקין – עורך דין ביטוח.

מדור זה עוסק בתביעות ביטוח רכב, כלומר, תביעות המוגשות בגין נזקי רכוש אשר נגרמו לרכב של המבוטח להבדיל מנזקי גוף. את נזקי הרכוש ניתן לחלק לשתי סוגיות עיקריות: (1) תביעה עקב גניבת הרכב (2) תביעה עקב נזק שנגרם לרכב בתאונה.

במדינת ישראל אשר הינה מרובה בתאונות דרכים וגניבות רכב היקף התביעות המגיעות לפתחו של בית המשפט הינו גדול. על תחום תביעות ביטוח הרכב חלות הוראות של  חוק חוזה הביטוח, הוראות ספציפיות של המפקח על הביטוח והחוקים הכלליים.

במקרים רבים חברת הביטוח תנסה לדחות את דרישתו הלגיטמית של המבוטח לקבל את תגמולי הביטוח בטענות שווא. כאשר מדובר בתביעה עקב גניבת רכב מנסה חברת הביטוח, לא אחת, להאשים את המבוטח כי הוא מעורב בגניבת רכבו וזאת ללא כל ראיה אמיתית.

מאחר ומדובר בתחום ספציפי מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בניהול תביעות ביטוח  בטרם הגשת תביעת ביטוח.

לצורך התייעצות ראשונית הנכם מוזמנים להתקשר לטלפון 03-6952017 או ליצור עמנו קשר.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם

 

מאמרים בנושא תביעות ביטוח רכב

הגבלת גיל – נהג צעיר

בית משפט העליון פסק שאם בשל טעות נהג ברכב בעת התאונה אדם שגילו צעיר מההגבלה הנקובה בפוליסה חברת הביטוח תכיר בתביעה.

תביעות ביטוח רכב: טענה כי המבוטח מעורב בגניבה

לא פעם חברת הביטוח טוענת כי המבוטח מעורב בגניבת הרכב ומציעה לו לעבור בדיקת פוליגרף. במאמר זה מידע כיצד לנהוג טרם הגשת תביעת ביטוח רכב.

גניבת רכב בלתי מאוייש

האם פוליסת הביטוח מכסה מקרה של גניבת רכב בעת שנהג הרכב יצא מהרכב והשאיר את הרכב מונע ? עורך-דין יואב רונקין המתמחה בתביעות ובדיני ביטוח מסביר מתי יחייב בית המשפט את חברת הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח.

תביעות ביטוח רכב: נהג עיקרי

בשנים האחרונות חברות הביטוח מחדירות לפוליסה חריג "נהג עיקרי" בצורה מעורפלת. מאמר זה מסביר מהו החריג "נהג עיקרי" וכיצד להתמודד עם טענה זו של חברת הביטוח בעת ניהול תביעת ביטוח רכב.

אמצעי מיגון אינם תנאי לקיום הפוליסה

כאשר מדברים על טענה בדבר אמצעי מיגון במסגרת תביעות ביטוח רכב, הרי שיש להבדיל בין שני מקרים: מקרים בהם אמצעי המיגון הם בגדר תנאי לתוקף הפוליסה; והמקרה השני כאשר אמצעי המיגון נועדו להקטין את הסיכון של חברת הביטוח.

תאונה לאחר שתיית אלכוהול

האם ביטוח מקיף לרכב מכסה נזק שנגרם לרכב בתאונה אשר אירעה כאשר הנהג נהג תחת השפעת אלכוהול ? בעוד שבפוליסות הביטוח קיימת החרגה לנזקי תאונה אשר אירעה כאשר נהג הרכב נהג תחת השפעת סמים לא קיימת החרגה דומה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

התליית רישיון נהיגה

האם יש כיסוי ביטוחי בעת תאונה כאשר נהג הרכב היה בהתליית רישיון נהיגה ולא ידע על כך?

חריגים וסייגים בפוליסה

בפוליסות ביטוח ישנם חריגים וסיגיים אשר אם הם אינם מתקיימים חברות הביטוח ימהרו לדחות את תביעת המבוטח. מאמר זה מסביר כיצד להתמודד עם טענות אלו.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או למלא טופס זה