תביעת ביטוח סיעודי

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

משרד עורכי-דין יואב רונקין – עורך דין ביטוח סיעודי.

משרדנו ניהל בהצלחה תביעות ביטוח סיעודי רבות כנגד חברות הביטוח.

התנהלות חברות הביטוח במקרה של תביעות ביטוח סיעודי הנה לעיתים מקוממת ביותר. מדובר במבוטחים אשר שילמו לחברת הביטוח פרמיה במשך עשרות שנים ואז ברגע האמת כאשר הפך המבוטח לסיעודי הוא נאלץ להילחם בחברת הביטוח על מנת לקבל את התגמולים המגיעים לו כדין.

על מנת לקבל את תגמולי הביטוח על המבוטח לעמוד במספר קריטריונים (ראו מאמר מטה).

במשך השנים חברות הביטוח השתמשו בתחבולות ובטיעונים אבסורדים על מנת להתנער מהתשלום. כך למשל, חברות הביטוח פירשו את הפוליסה (ואת חוזר הממונה על הביטוח והחיסכון) שדנו בהגדרה מתי מתקיים מקרה הביטוח, באופן אבסורדי. בפוליסה ובחוזר של הממונה על הביטוח נקבע כי מבוטח שאינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי (לפחות של 50%) של מס' פעולות מתוך 6 פעולות ייחשב כעונה על ההגדרה. הפעולות הן לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על סוגרים וניידות.

חברות הביטוח היו מחלקות חלק מהפעולות ל-2 פעולות משנה ואם המבוטח היה מסוגל לבצע פעולת משנה אחת הן היו טוענות שהוא אינו עונה על ההגדרה בגין פעולה זו. כך למשל, אם המבוטח לא היה זקוק לעזרה בהלבשת פלג גוף עליון אך זקוק לעזרה רבה בהלבשת פלג גוף תחתון, הן היו טוענות שהוא אינו עונה על הגדרת הפעולה בפוליסה – להתלבש ולהתפשט. כלומר לשיטת חברת הביטוח המבוטח אמור להסתובב בביתו ומחוץ לביתו כאשר חלק גופו התחתון חשוף.

במס' פסקי דין טענות מסוג אלו נדחו ע"י בתי המשפט.

גם הממונה על הביטוח קבע ביום 25.01.2015, כי חברות הביטוח אינה רשאיות לחלק את הפעולות לתתי פעולות משנה ולתת ציון כמותי בלבד. המפקח קבע במפורש שאם מבוטח אינו יכול ללבוש ולפשוט פריט לבוש שיכסה את פלג גופו התחתון ויכול לעשות כן לפלג גוף עליון הרי שלא ניתן לקבוע שהוא מסוגל לבצע חלק מהותי של הפעולה (כך גם לעניין רחצה).

אנו מזמינים אתכם לעיין במאמר מטה המפרט כיצד ניתן להתמודד עם חברות הביטוח בתביעות ביטוח סיעוד.

עורך דין סיעוד יואב רונקין

עו"ד יואב רונקין מתמחה בניהול תביעות ביטוח סיעודי מול חברות הביטוח, אם חברת הביטוח דחתה את תביעתכם אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נסייע לכם לקבל את הפיצוי המגיע לכם.

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם

 

מאמרים בנושא תביעות ביטוח סיעודי

חריג אי שפיות בפוליסת סיעוד

בתיק שמשרדנו ניהל חברת הביטוח דחתה את בקשת המשפחה בטענה שבפוליסת הביטוח הסיעודי קיים סעיף אשר מחריג מצב סיעודי אשר נגרם כתוצאה מאי שפיות.

תביעה ביטוח סיעודי / תביעה נגד הראל

במאמר זה מידע משפטי בכל הקשור לתביעת ביטוח סיעוד ותביעות נגד חברות הביטוח אשר משווקות פוליסות סיעוד כגון הראל, כלל והפניקס. משרד עורך דין יואב רונקין, עורך דין סיעוד בתל-אביב, מתמחה בתביעות ביטוח. למשרד ניסיון רב בניהול תביעת ביטוח סיעוד.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או למלא טופס זה