תביעת ביטוח מחלות קשות

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

עורך דין יואב רונקין

הכיסוי הביטוחי בביטוח מחלות קשות מעניק פיצוי כספי (לעיתים השתתפות בהוצאות רפואיות) למבוטח אשר חלה במחלה הקבועה בפוליסה.

הגדרת מקרה הביטוח הנה לעיתים מכרעת באשר לסיכוי כי תביעת המבוטח תוכר על-ידי חברת הביטוח.

קיימות פוליסות בהן מקרה הביטוח הנו עצם קיומה של המחלה, בפוליסות מסוימות מקרה הביטוח מוגדר כגילוי המחלה, וקיימות פוליסות בהן מקרה הביטוח מוגדר כ- גילוי ואבחון המחלה ע"י רופא. על-פי רוב הגדרות המחלות בפוליסה הנן רפואיות כך שמבוטח רגיל יתקשה להבין האם מחלתו נופלת בגדר ההגדרה. על-כן באם חברת הביטוח דחתה את תביעתכם יש לפנות לעורך דין המתמחה בביטוח.

הגדרת מקרה הביטוח הנה משמעותית ביחס להוראות שונות בחוק חוזה הביטוח ובפוליסות. כך, בחוק חוזה הביטוח וברוב הפוליסות נקבע כי אין כיסוי ביטוחי כאשר מקרה הביטוח כבר אירע טרם כריתת הפוליסה. על-כן, באם הגדרת מקרה הביטוח בפוליסה הנה קיומה של המחלה, במקרה וביום כריתת הפוליסה קיננה בגופו של המבוטח מחלת הסרטן חברת הביטוח עלולה לדחות את תביעתו. לעומת זאת, אם מקרה הביטוח הנו גילוי המחלה, ובעת כריתת הפוליסה המבוטח לא ידע כי הנו סובל ממחלת הסרטן לא תצליח חברת הביטוח להתנער מתביעתו.

בדומה לענפי ביטוח אחרים, גם בביטוח מחלות קשות קיימים חריגים אשר עלולים לפטור את חברת הביטוח מלשלם את תגמולי הביטוח. חריג נפוץ הנו כאשר המבוטח הפר את חובת הגילוי המוטלת עליו ביחס לגילוי מצבו הרפואי. למאחר בנושא חריג מצב רפואי קודם ראו כאן.

בכל מקרה בו חברת הביטוח דחתה את תביעתם ובטרם הגשה תביעה כנגד חברת הביטוח, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בביטוח אשר יוכל להעריך את סיכויי תביעתכם.

לצורך קביעת פגישת ייעוץ או התייעצות ראשונית הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-6952017 או למלא טופס צור קשר.

 

אני מזמין אתכם ליצור עימנו קשר עוד היום
ונשמח לעמוד לרשותכם